MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) (/temat-trance-above-the-moon-silent-valley-original-mix)



Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Matthew Vertino - 18.11.2014

Połączenie Trance i Big Room? Let's do this!! :D Jeśli podoba Ci się ten track, proszę daj ocenę. Like na fanpage'u oraz follow na soundcloud również mile widziane :)



RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Rafau - 18.11.2014

Klimat mi się nie podoba. Do końca przesłucham w domu i coś senśniejszego napiszę.

Cytat:Połączenie Trance i Big Room? Let's do this!!
Mamy rozumieć, że uważasz to za coś nowego? ;P


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Matthew Vertino - 18.11.2014

(18.11.2014, 12:20)Rafau napisał(a): Mamy rozumieć, że uważasz to za coś nowego? ;P

Jeśli idzie o moje produkcje to tak. Łączyłem już trance z drum' n bass, ale z big roomem nigdy :)


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Rafau - 18.11.2014

Dobra. Stopa tłucze od początku. Już jestem zniesmaczony. Technicznie fajnie. Dobrze się słucha. Pluck niezły. Szeroka panorama. Przydałoby się więcej czegoś na środku. Ten impakt coś nie halo. Lead mało wyraźny. Dziura za dłuuuuga. Przejścia popatrz dokładnie, bo słabo to brzmi. Dźwięki trochę brudne. Przydałoby się więcej klarowności i powietrza. Perka trochę jakaś stłumiona. Pobaw się eq jeszcze. Także, im dalej, tym gorzej. :P

I teraz tak. Kickbass brzmi bardzo mocno i moim zdaniem odróżnia się technicznie od reszty. Sam go robiłeś?

Gatunek mi nie podchodzi jak pisałem, to z góry jesteś skazany na porażkę w tej kwestii. :P

Technicznie jak napisałem. 3,5/5, to dam Ci CZTERY. :>


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Michael H. - 18.11.2014

A więc, trak pod kątem technicznym - jak na mój odsłuch, brzmi dobrze, pluck mi przypadł do gustu, świetny jest:) przejścia między sekcjami ok- sam muszę nauczyć się takie robić :) Od 2:47 można dyńką pobujać :D:D tylko to intro- nie twierdze,że długie są złe, ale to ciągnie i ciągnie:P w odczuciu- za długie:P połączenie gatunków- w porząsiu, w końcu trzeba wychodzić poza ramy, chociażby po to by pobudzić swoją kreatywność , być może sam będę miał okazję zrobić coś podobnego, z gościem który lubuje się w bigroomach, zobaczymy co wyjdzie z takich eksperymentów :)

Ogółem 4/5 :)
I życzę powodzenia w dalszym eksperymentowaniu :)


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Matthew Vertino - 18.11.2014

Jesteś z niesmaczony stopą? Why? Musi mieć pazura :D


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Rafau - 19.11.2014

Nie podobają mi się kickbassy. A tłucze akurat fajnie. Najlepiej zrobiona ze wszystkiego.


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Matthew Vertino - 19.11.2014

Stary, jeżeli Stopa jest lepsza od "wszystkiego", bo to kickbassy - to ja, za przeproszeniem, kurwa usuwam konto na tym forum. :D Ludzie konstruktywna krytyka się liczy, merytoryczne odpowiedzi. Moim zdaniem powinna zostać wprowadzana jakaś ranga. Żeby ludzie, którzy nie mają pojęcia o produkcji, nie mogli się wypowiadać w temacie u ogarniających producentów. Dobre? Dobre. Dziękuję, pozdrawiam.


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Revnotes - 19.11.2014

Trochę odpocząłem, to teraz mogę Ci uczciwie na wrzucać ;)

W intro przemyślał bym ten clap/sanre, który od połowy pojawia się na stopie, zbyt mocno dominuje, jak dla mnie, brzmi to nieczysto. Podoba mi się pluck/arp i za nic w świecie bym go nie zmieniał. Pady, które wchodzą w połowie breaka spróbuj po przestawiać w panoramie, może jeszcze szerzej, albo spróbuj zrobić im nieco miejsca korekcją, chyba że same w sobie mają taką brudno barwę, być może po prostu mi ta barwa nie leży. Im bliżej dropa tym brzmi to coraz bardziej nosowo, tutaj posiedziałbym jeszcze nad korekcją. W dropie już ładnie, choć trochę pusto na początku, dalej wchodzi lead i robi się tanecznie, ale jest zbyt mocno schowany w miksie, przydałoby mi się trochę wyższego środka i góry.

Dalej właściwie jest powtórka z rozrywki, więc z technicznego punktu widzenia nie mam nic do dodania, no może tylko jedna taka rada - oszczędniej z pogłosami. Natomiast pomysł mi się podoba, ma potencjał i warto byś poświęcił mu jeszcze trochę czasu.


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Rafau - 19.11.2014

(19.11.2014, 16:06)Above The Moon napisał(a): Stary, jeżeli Stopa jest lepsza od "wszystkiego", bo to kickbassy - to ja, za przeproszeniem, ***** usuwam konto na tym forum. :D Ludzie konstruktywna krytyka się liczy, merytoryczne odpowiedzi. Moim zdaniem powinna zostać wprowadzana jakaś ranga. Żeby ludzie, którzy nie mają pojęcia o produkcji, nie mogli się wypowiadać w temacie u ogarniających producentów. Dobre? Dobre. Dziękuję, pozdrawiam.

offtop, bo nie wytrzymie
Stary-czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Moja pierwsza subiektywna opinia-nie podobają mi się kickbassy.
Moja druga, mniej subiektywna opinia (bo nie oceniam tego w kategoriach czy ogólnie lubię taki zabieg czy nie, tylko jak to brzmi w tym przypadku)- kickbass brzmi najlepiej w tym utworze, lepiej niż cała reszta.

Także Ludzik, w tym wypadku masz tutaj konstruktywną opinię, I spuść powietrze.

(19.11.2014, 16:06)Above The Moon napisał(a): Żeby ludzie, którzy nie mają pojęcia o produkcji, nie mogli się wypowiadać w temacie u ogarniających producentów. Dobre? Dobre. Dziękuję, pozdrawiam.
Wysoko się stawiasz. Ja równie dobrze mogę napisać, żeby wprowadzić ograniczenia dla osób, które nie opanowały podstawy czytania ze zrozumieniem w ojczystym języku...

Przeczytaj jeszcze raz co było napisane.

pis joł


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Matthew Vertino - 19.11.2014

Jasne, cenię się. Trzeba znać swoją wartość ;) Nie mam problem z czytaniem. Po prostu sam sobie zaprzeczasz, pisząc, że subkick Ci się nie podoba, ale jednak jest najlepszy z całego utworu? Chyba oceniając utwór zwracamy przede wszystkim uwagę na melodie, aranż, miks? Oświeć mnie, bo może się mylę.


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Herman - 19.11.2014

ten snare brzmi słabo, nie ma mocy i brzmienie nie pasuje. Dalej fx troche nie zmiksowany jak należy. Arp dość fajny, dzwięki dość proste, ale melodie przyjemne :) . Całość brzmi nieźle, jednakże za szybko wypuściłeś track bo ma niedociągnięcia. No i troche skromności, bo jaj nie urywa i faktycznie nie czytasz ze zrozumieniem ;)


RE: Above The Moon - Silent Valley (Original Mix) - Rafau - 20.11.2014

(19.11.2014, 21:51)Herman napisał(a): ten snare brzmi słabo, nie ma mocy i brzmienie nie pasuje. [...] No i troche skromności, bo jaj nie urywa i faktycznie nie czytasz ze zrozumieniem ;)
(19.11.2014, 21:46)Above The Moon napisał(a): Jasne, cenię się. Trzeba znać swoją wartość ;) Nie mam problem z czytaniem. Po prostu sam sobie zaprzeczasz, pisząc, że subkick Ci się nie podoba, ale jednak jest najlepszy z całego utworu? Chyba oceniając utwór zwracamy przede wszystkim uwagę na melodie, aranż, miks? Oświeć mnie, bo może się mylę.
Napisałem, że nie lubię kickbassu jako takiego zabiegu stosowanego w EDM. Nie chodziło mi o to, że nie podoba mi się w tym konkretnym utworze, ale w ogólnym muzyczne rozrachunku. [EVER] Już dosadniej tego napisać nie można.

W tym konkretnym utworze brzmi to zajebiście (to, że tego nie lubię nie znaczy, że zawsze będę po tym jeździł). I odnosząc się do jakości jak i wykonania tego elementu jakim jest kickbass w tym utworze oraz zestawiając go z resztą, która jest przekompresowana śmiem twierdzić, że nie jest on w pełni zrobiony przez Ciebie...

Jeżeli się mylę to zwracam honor.

Popuść ratio i thresha trochę na kompresorach, bo masa elementów jest zgnieciona. Zwiększ atak i przepuść trochę transientów. Utwór zyska na dynamice, dostanie kopa i świeżości.

I jak Herman napisał-skromności trochę. Znam się w niedużym stopniu na rzeczy, więc bezpodstawnie po mnie jeździsz, dokładając do tego zdawkowe czytanie postów i odnosząc się do wyrwanych z kontekstu wypowiedzi.