MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) (/temat-progressive-chris-niers-feat-progley-catch-me-revnotes-remix)

Strony: 1 2


Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 19.11.2014

Moje konkursowe zgłoszenie. Powiedziałbym, że delikatnie zaciąga z trance, ale chyba jednak wciąż mieści się w ramach house, progressive house rzecz jasna, więc chyba nie pomyliłem działu.



Oczywiście jeżeli ktoś chciałby tutaj wylać swoje żale, to śmiało, ja się nie obrażam :)
Z góry dzięki również za wszelkie polubienia, udostępnienia itp. i oczywiście za komenty na SC, bo pusto tam trochę ;)


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Castiel - 19.11.2014

Słuchałem wczesną wersje tego remixu i muszę powiedzieć,że jest bardzo dobrze wg mnie,
Bassline mi się podoba nadaje "charakter" całemu utworowi.
Plucki pasują do wokalu

Break down w porzadku wokal dobrze jest wyeksponowany na tle reszty.
Jak dla mnie ciut za dużo wysokich jest.
Aranżacja jest wporządku track przez 5 minut nie znudził :P

Ode mnie masz 5
Życzę powodzenia w konkursie ;)


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Rafau - 19.11.2014

Co nie wrzuciłeś większych partii wokalu pod stopę? xD W tempo nie wpada? :P

Technicznie bardzo mi się podoba. Klimaty nie moje, ale doceniam jakość wykonania. Melodia mimo wszystko melodia ciekawa. Zabiegi w tle, do któryś użyłeś voxu bardzo przypadły mi do gustu. Fajnie rozwiązane.

5/5


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 19.11.2014

Wokal zawsze można pociąć, jasne że wszedłby do dropa, ale ja jestem zwolennikiem klasycznego rozwiązania. Partie wokalne powinny znaleźć się w breakach i w zależności od charakteru utworu mają tam być na pierwszym planie lub rzadziej jako tło (chórki). Dropy rezerwuję wyłącznie na synthy plus ewentualne chórki itp. Po prostu wokal w dropach jakoś mi się tak strasznie radiowo/komercyjnie kojarzy. Wiadomo, że ja też nie robię undergroundowej muzyki, ale w drugą stronę też nie chcę przesadzać, po prostu tak czuję.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Rafau - 19.11.2014

Nie wiem jakby to zabrzmiało w tym wypadku, ale fajnym zabiegiem jest wg mnie po np dwukrotnym zagraniu dropa wejście jeszcze z wokalem i głównym synthem na lekkim cutoffie w celu zejścia do outro.

Taki offtop. :P


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Stiopa - 19.11.2014

Ja juz Ci wcześniej pisałem co i jak. No teraz po masteringu faktycznie brzmi masywnie, ale leciutko wysokich za duzo, no ale już wspominales, że tak lubisz. Technicznie jest świetnie, bass rewelacyjny, ale dalej podtrzymuje, że wokal do konca nie odnajduje się w całości. Ale to może tylko moje odczucie.
Pozdro


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 19.11.2014

@ Rafau
Spoko, nie widzę tutaj offtop'u w dalszym ciągu trzymamy się tematyki tworzenia muzyki ;) Pomysł jest całkiem w porządku, ale pod warunkiem, że miałbym jeszcze jedną zwrotkę, a ja wykorzystałem już w tym co jest pełny wokal. Niestety nie ma jako takiego refrenu, który mógłbym powtórzyć, są tylko zwrotki. Abstrahując od mojego remixu, uważam, że ogólnie to może się sprawdzić, ale w tym przypadku wg mnie niestety nie.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Amer - 19.11.2014

z sygnatury takie 3,5 między pomiędzy.
Ja nie wiem czy lubisz czy masz jakieś wyobrażenie ale te górne pasmo jest bardzo meczące dla ucha , nie jestem w stanie z precyzować dokładnie częstotliwości ale drażniące i męczące jest pasmo w okręgu 4k.
Co do remixu nie słuchałem oryginału ale twoja przedstawiona wersja jest całkiem smaczna ,gdyby nie męczyło ucha , serio mi normalnie się uszy palą po przesłuchaniu i widocznie przesadziłeś z podbijaniem górnego pasma.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - piral - 19.11.2014

0.30 drumy się niezsynchronizowały w czasie. Ride gra z widocznym opóźnieniem względem kicka. Bass synth potrzebuje trochę więcej korekcji, szczególnie na górze, bo od 0.45 słychać jak się gryzie riser, white noise, saw na filtrze i bas. W 1.00 brakuje jakiegoś efektu typu impact (wg mnie). Dobra barwa pianina i ciekawe synthy. Podgłośniłbym nieco wokal, ale być może miało tak być. W main parcie nieco niewyraźny kick. Dalej już właściwie podobnie. Powstrzymam się od oceny, bo jest to dla mnie między 3 a 4, słabiej wypada mix, za to podoba mi się 90% dźwięków i pomysł na aranżację.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 19.11.2014

Zabawne, a może wręcz przykre jest to, że męczyłem się aby tej góry było jeszcze więcej, w sumie w oryginale jest jej na pewno więcej, chyba że ja coś nie tak interpretuję. Miksować za pewne będę się uczył cały swój producencki żywot, oby tylko ambicji i zapału mi nie zabrakło gdzieś tam po drodze.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Amer - 19.11.2014

nie pękaj ,jak zbyt długo odwracasz uwagę od całości a skupiasz się na jednej rzeczy to tracisz cel z przed oczu i później wyskakują nie doróbki , bo główny zamysł gdzieś się po drodze rozmazał mówię do zamysłu brzmienia.
"bum bara bum ludzi tłum a ja znikam jak pod filtrem szum :D"


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Alex fat - 19.11.2014

Mnie gora niemeczy w tym traku , też lubie gorzyscie ;) , wes z ta stopa drewniana zrob, no chyba ze ci się podoba. Ja zawsze tne korektorem jak drewno jest na stopie , w okolicach srodka dosyć szeraka dobrocią. I jakos dziwnie ten Plaskacz niegra mi ze stopa , dlamnie jak poprawisz te 2 zeczy to dam ci 5 . :) pz


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 19.11.2014

Nie mogę dokonywać już zmian, ponieważ track zgłosiłem już do konkursu.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Herman - 20.11.2014

Troche mało dynamiczna sekcja rytmiczna, bas ma mało mocya stopke bym zostawił bo nie jest zła ;) Dalej ładny brejk, wszystko spoczko. Jedynie czuc nieco amatorskimi dzwiekami. Track na przejsciach ma troche braków, przydałoby się więccej wstawek perkusyjnych i wypełnien w wokalu, szczególnie gdy wchodzi bo jest z nikąd i drazni. Sam wokal za bardzo wali po uszach na pasmach 300-800 Hz wg mnie :P Widziałbym takie długie fade in zrobione z reverbu przed wokalem na kazdym brejku :D ogólnie arazacyjnie fajny track, troche dłużej popracować i byłby kozak. No i jeszcze na koniec przypomniało mi sie :D Snare nie jest w tempo ze stopką, milisekundy a jadnak ;) Mocne 4/6 ode mnie ca całość.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 20.11.2014

Dzieje się tutaj :D, więc chętnie podzielę się z wami info na temat poniektórych dyskusyjnych elementów mojej produkcji.

Właściwie przybliżę wam budowę tej perkusji, bo widzę że większość moje zamierzenia odbiera jako niedociągnięcia ;P, być może słusznie, no cóż rzecz gustu. Nie lubię wybijających się werbli, ale z drugiej strony w tym przypadku nie chciałem, żeby był taki chudy/schowany, więc skorzystałem między innymi z kompresji sidechain i przesunąłem clap o kilka milisekund przed stopą, natomiast snare w odwrotnym kierunku i strasznie spodobał mi się taki efekt (sprawdzałem kilka konfiguracji), ale wczoraj przekonałem się, że wam w ogóle to nie odpowiada, trudno biorę to na klatę. Ktoś wcześniej napisał również na temat synchronizacji ride'a. On siedzi idealnie na stopie, ale tutaj w grę wchodzi masa efektów, które miały za zadanie odsłonić nieco stopę, ride ma być tylko "ozdobą, przyprawą" do mojej stopy, stąd taki efekt kompresji, nie cierpię gdy ten dźwięk zbyt mocno się wybija, ale być może przesadziłem w drugą stronę, jak odpocznę od tego remixu będę mógł to ocenić.

Nie zamierzam na siłę udowadniać słuszność mojego zamysłu na perkusję, tym bardziej że doskonale zdaję sobie sprawę jakie figle płata nam słuch jeżeli słuchamy tego samego od tygodnia. w każdym bądź razie był świadomy ^^. Nie jestem też głuchy na opinie innych xD i za wszystkie szczerze wam dziękuję, postaram się wyciągnąć z nich coś dla siebie.

Trochę podliżę się adminom, ale po prostu muszę to dodać :). To forum pod kątem aktywności w wątkach z muzyką użytkowników jest dla mnie wzorem do naśladowania. Nigdzie indziej nie otrzymałem takiego feedbacku, w sensie ilości informacji oraz ich rzetelności.


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - RaNi/Works - 20.11.2014

0:20 Barwa basslin'u mi jakoś nie siadła. Chociaż przypomina trochę produkcje Benny'ego Benassiego :D
1:15 Vocalowi przypadało by przyciąć dość wąski zakres w średnich częstotliwościach. Przypomina mi to czysty raw nagrywany mikrofonem, ma być ta lekka nutka epickości więc trzeba postawić na wysokie Hz by był szał.
1:40 Zajebista panorama saw'u aczkolwiek uczyniłbym go bardziej wyrazistrzym. Osobiście odczuwam że jest on trochę schowany.
- Jego lead tego saw'u... no tutaj muszę powiedzieć że jest on... udany i... nie udany. Dlaczego zapytasz.
Przez powtarzające się klocki w jednej linii. Ten prosty błąd trochę pogrąża melo.
1:50 Build jest całkiem git muszę przyznać jednak tu też mi czegoś brakuje... W popularnych (nie cierpię tego słowa) nutkach elementy jak snare, szumowy sweepup jest przygłaśniany a melodie przyciszane (lub nie wszystkie melodie).
2:00 Czar prysł :'(
2:05 Zrobiło się pusto. Co prawda Synth leada i bassline'u są zgodne ze sobą Brakuje mi tego wybuchu...
Po buildzie ma być "PSSSSSSSSSSSSSSSSZSZSZSSZSZSZSZSZSSZ" Szał, rozzzpier(nie no przesadzam)
""""Ma być ten wybuch emocji zgromadzonych podczas buildu""""
Nie trafianą perkę już wszyscy ci zarzucili XD ja też to ci zarzucam :D
4:50 Koniec kawałka.
Powiem ci, że uwzględniając mastering jaki obrałeś, powinieneś zastosować nieco lżejsze presety. Coś ala ten saw z 1:40.
Melodia dość często się powtarzała ale różnorodność synthów całkiem dobrze maskują monotonność :D
Mimo tego przydały by się jakieś arpy miejscami jakieś pojedyncze noty... Kwestia gustu :D
Ej skoro cenisz moją opinię to muszę mieć jakiś kawałek który daje ci powód : D powiedz mi jaki X D



RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - bogdandisco - 20.11.2014

Mi tam się podoba :) Wysokich wg mnie jest wystarczająco :) Tylko czemu ta perka nie gra z kickiem :D Drażni to ucho trochę :P Ale zdecydowanie utworek zasługuje na 5 :)


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Faden - 21.11.2014

Bez urazy, ale na poczatku stopa gra sobie jakby ktos kijem stukal w cos pustego. Oprocz tego w niektorych momentach mam wrazenie jakby perkusja za nia nienadazala. Podoba mi sie poczatek zwlaszcza jak filtrujesz bass. Troche poszedles na latwizne wrzucajac wokal w break. Mysle, ze gdybys go odpowiednio pocial to weszlo by w rytm. Refren fajny i mozna by w nim umiescic jakies pociete skrawki wokalu. Moze by wyszlo gdyby wszystkie szumiace efekty niezabieraly tyle miejsca i byc moze troche przesadziles z reverbem. Odczuwam to jakbys uzywal dlugich poglosow. Na 4:45 wokal niewpasowal sie. Robisz fajna panorame, oraz przejscia, ale gora syczy niestety i przez to jest jakos niewyraznie. Najbardziej tutaj podoba mi sie intro oraz pierwszy break, ale pobawilbym sie jeszcze filtrem, co dodalo by koloru. Warto byloby nad nim posiedziec dluzej. Pospiech raczej niewskazany... 3


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Revnotes - 21.11.2014

Już wyjaśniam :)

Używam dwóch pogłosów z wysyłki, jeden często i gęsto raczej krótki (chyba coś z przedziału 2-3 sekundy), który sprawdza się wszędzie, a drugi tylko dla wokalu i w przejściach, na każdym elemencie jest automatyzowany (długi, na pewno kilkanaście sekund). Ja często i gęsto korzystam z sidechaining'u, więc i wtyczki pogłosowe są nim sterowane. W tym projekcie faktycznie sporo z tych wysyłek korzystałem, więc mogłem z tym przesadzić.

Do perkusji i wokalu odniosłem się już wcześniej, więc jeżeli Cię to interesuje możesz śmiało doczytać. Może tylko zwrócę Twoją uwagę, że takie skrawki wokalu o jakich napisałeś pojawiają się w drugim dropie. Nie dobrnąłeś do niego? :(


RE: Chris Niers feat. Progley - Catch Me (Revnotes Remix) - Faden - 21.11.2014

Ja uzywam poglosow z malego, sredniego oraz duzego pomieszczenia, a ze mam od groma presetow w moim daw, to staram sie zmieniac dosc czesto. Np. 6 roznych poglosow na utwor moze sie wydawac za duzo, ale u mnie dziala. Wg ciebie bylo to nawet za malo. :)Sprawdzilbym na twoim miejscu, czy te dlugie niewchodza w tym samym momencie i robia zamieszanie, a zwlaszcza dlugie poglosy. Musisz zdecydowac jaki poglos w danym momencie ma isc, czyli np. na jeden synth lecisz z krotkim, a na pluck dlugim (jesli chodzi o "decay time") i zmnieniasz je w roznych momentach. Oczywiscie mozesz pobawic sie "room size" "predelay" oraz najwazniejszy "dry/wet"

Co do wokalu chodzilo mi o refren lub zrobienie czegos po nim w dropie. Mozna by pokrecic panorama i dorzucic ciekawe ciecia. Zreszta pokaze ci w moim nastepnym projekcie o co mi chodzi jak bedzie gotowy. Fakt nieprzeczytalem wszystkich postow i umknelo mi...;)

Wiem, ze na tym poziome, ktory reprezentujesz niepowinno byc miejsca na takie bledy i wiem ze stac cie na duzo wiecej. Niechce ci tlumaczyc, bo sam to wiesz najlepiej. Ja chcialem tylko pomoc w miare swoich mozliwosci, takze niemiej mi tego za zle...<ojtam>

PS. Przesluchalem caly utwor dokladnie...