MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL LocoMatt-Goodbye - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL LocoMatt-Goodbye (/temat-classical-locomatt-goodbye)



LocoMatt-Goodbye - Loco - 23.11.2014

[Obrazek: 6befL4I.jpg]

Mój nowy orkiestrowy traczek który ma na celu coś opowiedzieć, coś niezwykłego. Poniżej krótka moja interpretacja.
W życiu jest wiele trudnych decyzji i momentów z którymi trzeba się pożegnać lecz mimo to zawsze o nich pamiętamy i je wspominamy jak wspaniałą przygodę.



RE: LocoMatt-Goodbye - Cris - 23.11.2014

Początek jest bardzo klimatyczny, strasznie mi się podoba motyw z pociągiem. Druga partia ma jeden mankament, to te puste perkusyjne uderzenia, które nie mają w sobie głebi ani dynamizmu, przez co sprawiają wrażenie strasznie agresywnych i sztucznych, nie czuć tego drive'u przygodowego, głównie za sprawą tego że nie ma tam kontrabasów wyczuwalnych, nadających takiego dynamicznego tempa, statyczne legato tutaj się nie sprawdza, można nawet dodać lekko wiolonczele grające dość dynamiczne staccato i już efekt byłby mega dobry. Główny temat ma też jeden problem że nie jest wyrazisty właśnie przez słabą sekcję basową, musze się dobrze wsłuchać żeby poczuć klimat. A to własnie powinno być czytelne jeśli chodzi o takie coś, Cała melodyjna część kawałka jest bardzo fajna i nietuzinkowa :) moja ocena to -7/10 :)


RE: LocoMatt-Goodbye - abyssMB - 24.11.2014

Klimat fantastyczny, pięknie skomponowane ten pociąg, a potem przyśpieszenie z piękną nutą. Cris dobrze radzi. Ale jak tego słucham to nic bym nie zmienił- kwestia gustu. Ja daję pięć gwiazdek.


RE: LocoMatt-Goodbye - Loco - 24.11.2014

@Cris co do perkusji to się zgadzam, kombinowałem troszkę z panoramą na nich aby fajnie się wyróżniały, może troszkę przedobrzyłem. Kontrabas gdzieś tam gra w tle podobnie jak smyczki staccato tylko cicho, początkowo były cicho potem pogłośniłem ale nie byłem przekonany czy będą pasować i ostatecznie pozostały w tle. Ogólnie jestem i tak zadowolony jak na SSO i soundfonty :P
@Cris @abyss Dzięki za opinie :)


RE: LocoMatt-Goodbye - mlodyjaa - 26.11.2014

Fajny klimat + okładka kozak :D


RE: LocoMatt-Goodbye - Burning Car - 27.11.2014

Fajna melodia super kawałek.


RE: LocoMatt-Goodbye - Stiopa - 27.11.2014

Klimat mega, ale tak jak Crisowi i dla mnie zabrakło tych kontrabassów. Całość wydaję się trochę płaska...
Ale i tak urzekłeś mnie tą opowieścią :D
Pozdro


RE: LocoMatt-Goodbye - R3haB - 30.11.2014

Ja nie mogę, soundtrack jak się patrzy. Ta okładka, tytuł, dźwięki i interpretacja tak świetnie do siebie pasują, że aż ciężko mi to opisać :D Niesamowicie tworzysz klimat, nie ma co w ogóle opisywać wszystko po kolei, podobnie jak dla abyssa, podoba mi się wszystko. Rób tego więcej, gratuluję!


RE: LocoMatt-Goodbye - proph3t88 - 6.12.2014

Oj mnie też bardzo początek sie spodobał fajnie skomponowane i miłe w odsłuchu ale... cośbym jeszce dodał jakieś wariacje smyczkowe ewentualnie waltornia etc :) co by podkreślic taki końcowy kop ! takie wiesz pozytywne
"kill my mind" na koniec :) pozdrawiam.


RE: LocoMatt-Goodbye - Xorbolanid - 6.12.2014

Po prostu może za mało suba masz...