MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Michael H. - The Sea Breeze (+3) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Michael H. - The Sea Breeze (+3) (/temat-progressive-michael-h-the-sea-breeze-3)



Michael H. - The Sea Breeze (+3) - Michael H. - 23.11.2014

Witam,
dziś chciałem poddać waszej opinii swoje 4 traki , w kolejności o najstarszy do najmłodszy , czyli od początku okresu, kiedy postanowiłem wziąć się konkretnie do roboty, do teraz :)
przede wszystkim chciałbym abyście ocenili pod kątem wskazania kluczowych elementów które u mnie kuleją, i nad którymi trzeba koniecznie popracować. Klimaty zakręcone koło trance :)

Z góry dziękuję za poświęcony czas :)



1. Michael H.- The Sea Breeze


2. Michael H.- Birthday Track


3. Michael H.- Ambrosia


4. Michael H.- Smiling



Prośba do moderatorów, jeżeli coś zrobiłem nie tak, poprawcie :)


RE: Michael H. - The Sea Breeze (+3) - R3haB - 30.11.2014

1. Track powiem Ci, że mnie wciągnął, ma w sobie to coś, podoba mi się również linia melodyczna, jest specyficzna. Snare'y twoje tylko w bulidzie trochę zbyt wyraźne są i przede wszystkim brzmią trochę nieciekawie. Drop w porządku, trochę tylko szumy za długie. Potem również jest trochę za duży i za długi, na koniec zresztą, gdy skończyła się perka, wyszło to trochę nieporadnie, wiesz o co chodzi. To do poprawy, poza tym świetnie.

2. Te dźwięki z początku trochę jednak nieciekawe są. W breaku ten bass jest nawet niezły, ale trochę zbyt wyraźny i przytłumiony, poza tym gra chyba za bardzo na prawej stronie, albo mi się tak wydaje. Co jeszcze - przejście też wydaje mi się trochę za długie, a w drop wszedłeś nierówno. Na koniec przynajmniej nie ma tych problemów z szumem, ale kawałek odchodzi poziomem od pierwszego.

3. Zacząłeś ładnie, i w tą perkę znów wbiłeś jakoś dziwnie. Potem arp ładnie ratuje sytuację, ładnie go umieściłeś. Glitch nawet może być, nadaje progresywnego klimatu wraz z wchodzącym po nim plucku. Ładne pady, tło wypełniłeś nieźle, potem po breaku znów jakoś tak nierówno w to przejście wszedłeś (choć przypomniał mi się motyw z ATB - Ecstasy), a motywy zrobiły się rozbieżne. I znów ten sam problem z wejściem w drop. Crunk whistle od 5:16 też czasami nierówno leci. A kawałek skończyłeś znów jak pierwszy - nierówny koniec.

4. Od razu wiedziałem, że czas kawałka niesie coś innego. Całkiem niezły motyw, rozkręcasz stopniowo, przez co nadajesz klimat. Hata bym tylko wymienił, albo chociaż przyciszył, trochę nie pasuje do reszty perkusji. Tutaj już przejścia w miarę dopracowane, ładnie też posłużyłeś się delayami i reverbami.

Podsumowując: Kawałki praktycznie wszystkie robisz podobnym schematem, wszędzie tak samo kończąc i robiąc te same błędy. Przede wszystkim popracuj nad przejściami - one sprawiają, że zapadając w sen podczas słuchania utworu, nagle się wybudzasz i tracisz to uczucie błogostanu. Czego mi jeszcze brakuje, przede wszystkim zabawy dźwiękami. Więcej dźwięków krótkich, urozmaiceń, zaciekawień. Idziesz bardzo dobrą drogą, ale staraj się trochę zaciekawiać słuchacza, a z tego co właśnie usłyszałem, jestem pewien że wiesz jak to zrobić. Dąż dalej do swoich celów a osiągniesz perfekcjonizm w swych utworach. Powodzenia!


RE: Michael H. - The Sea Breeze (+3) - Maison - 17.12.2014

Mi mówiąc szczerze spodobała się jedynie 2 produkcja z tego zestawienia(rzecz gustu), gdybyś zrobił ją technicznie nieco lepiej, popracował nad przejściami i zwolnił w niektórych momentach np: jak wchodzi break, było by na prawdę dobrze ogólnie na duży plus :)!