MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Talking Needle - Music Is Moving - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Talking Needle - Music Is Moving (/temat-talking-needle-music-is-moving)



Talking Needle - Music Is Moving - TN. - 4.12.2014




RE: Talking Needle - Music Is Moving - Adamzzz - 4.12.2014

Ło panie. Już za samo przypomnienie że są jeszcze ludzie którzy produkują taką muzę powinieneś dostać 5 :D Ale po kolei.
Główny sampel ma nieco mało niskich częstotliwości (gdzieś tak w okolicach 200 - 400 Hz) przez co brzmi cienko. Na szczęście kick z 909 trochę ratuję sprawę. To praktycznie jedyna rzecz której mogę się uczepić.
Od pianinka normalnie aż dreszczy można dostać :D a w połączeniu z oldskulowymi wokalami można już całkowicie odlatywać w nostalgię. Swoją drogą zawsze kiedy słucham takich kawałków przychodzi mi to słowo na myśl - nostalgia. Idealnie opisuje atmosferę panującą w oldskulach a przynajmniej w ich łagodniejszych gatunkach w stylu hałs czy jak to jeden kolega na forum nazywa "połamańce" xD. Tobie tę atmosferę z pewnością udało się osiągnąć :D
Daje 4 na 5 ponieważ oldskul oldskulem ale żeby było już tak idealnie, przydałaby się jeszcze ta nutka świeżości/oryginalności. Tutaj jej trochę zabrakło.
Pozdrowienia :D


RE: Talking Needle - Music Is Moving - HeluCze - 4.12.2014

ach te retrospekcje z dzieciństwa :D haha


RE: Talking Needle - Music Is Moving - Knifeman - 5.12.2014

najlepsze intro jakie kiedykolwiek słyszałem :D

tak jak adam napisał - nostalgia, a przy melodii przeszły mnie ciarki - szczególnie przy tym drugim synthu

wokal i ten rewerb na okrzyku wyszedł genialnie

1:24 trochę nie pasuje mi te przejście ze zmianą tempa

reszta cud miód i orzeszki, 5/5 bez żadnych wątpliwości

nie ma downloadu <fu>


RE: Talking Needle - Music Is Moving - OProject - 7.12.2014

Za oldskool zawsze 5 :D
Jak to ktoś już pisał dobry "połamaniec" xd
Brakuje mi czegoś w miksie, ale nie do konca wiem... moze trochę jasności... albo tego winylowego szumu? :D Polecam izotope vinyl
Pianinko zajebiste, choc nie podoba mi sie jak zwalnia :(
Wokal chyba jakos taki za świeży, bardziej transowy xd
Generalnie gdyby ktos mi puscił ten kawałek to bym pomyslał ze powstał w latach 90-ych :D
Aranżacja bardzo dobra, miks dobry, sounddesign?! xd... wiem same sample ale tak byc musialo :D
Co tu dużo gadać, 5 leci, plusy lecą czekam na download i na więcej oldskooli :P
Keep oldskool alive! <v>


RE: Talking Needle - Music Is Moving - Mat.Mor.Raw - 7.12.2014

Moje skojarzenia: Marusha i Dune jeśli chodzi o perkusję, pianinko i w ogóle warstwę rytmiczną. Brzmienie bardzo przyjemne. Natomiast Pady, plumkający synth lead oraz wokal z dużym pogłosem brzmią bardzo ciepło i trochę bliżej im do współczesnego mainstreamowego trance niż happy hardcore z połowy lat 90-tych. Przez to mam tutaj trochę dysonans poznawczy podczas słuchania i mam wrażenie występowania w jednym utworze dwóch muzycznych światów. Nie wiem czy to dobrze czy źle, muszę jeszcze posłuchać na spokojnie. Ale na pewno jest to urozmaicenie dla kompozycji. Tak czy inaczej daję 4/5. ^^


RE: Talking Needle - Music Is Moving - TN. - 8.12.2014

Dzięki Panowie za wypowiedzi jeśli chodzi o sample użyte w kawałku to oczywiście są ale cała linia melodyczna od pianinka po przez Synthy Pady Bass itp. została zrobiona na vstkach polecam np Korg M1 oraz Skorpionus które zostały użyte w tym akurat kawałku :)
Pozdrawiam


RE: Talking Needle - Music Is Moving - Faden - 19.05.2015

100% Marusha & Dune. Z tym zgadzam sie z kolega, ale niemam przeciwskazan...
Zajebiste "5" :D