MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Wardance - Draw & Run 2nd Edit - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Wardance - Draw & Run 2nd Edit (/temat-electronica-wardance-draw-run-2nd-edit)



Wardance - Draw & Run 2nd Edit - Phil Wardeski - 25.12.2014


Siemano, od dwóch dni jestem posiadaczem moich cudeniek Reloop ADM5, grają niesamowicie czysto, lecz strasznie trudno mi się do nich przyzwyczaić . Mniejsza o to...
Zająłem się dziś starym projektem o dość dziwnej nazwie "Draw & Run" i otóż co udało mi się zrobić. Utwór jest mocno progresywny, motyw powtarza się cały czas co może być wadą lub też zaletą, sami oceńcie ! :D btw. mam wrażenie że jest przytłumiony, w sensie słabe wyższe częstotliwości.
..Aaaa i jeszcze jedno: co wam się kojarzy słuchając tego? :)


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - Xorbolanid - 25.12.2014

Rośnie nam drugi deadmau5 :P

Powinieneś utwór rozwinąć, o te outro z synthem mi chodzi. Mam nadzieje że projekt nie jest skonczony? Utwór wtedy może być pomniejszony do 3-4 minut (mówiąc o tej całości która zaprezentowałeś jako o intrze do utworu), a dalej posiadać już beat 4/4 z wariacjami.

Czyli układ mógłby być te intro, beat 4/4, jakiś build up, wersja B beatu 4/4, outro.

Wiesz, żeby ocenić czy za słabe częstotliwości to musiałbym ściągnąć przesłuchać w telefonie na słuchawkach i wtedy ocenić.

Dla mnie za duży coś delay na pianinie, w ogóle musisz pomyśleć nad innym brzmieniem pianina. Synthy są dobre.

Miks - tutaj jest przyjemnie, miesza się ciepło z chłodem. Podoba mi się kompozycja. Tyle że jednak - pianino nie pasuje za bardzo. Słąbe wysokie częstotliwości... Nie weim, trudno mi ocenić... Bo jednak dobrze brzmi na moich tanich głośniczkach xD

Odnosi się wrażenie że jednak za mało ciepła w tym jest.

Ale i tak, genialne.


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - R3haB - 25.12.2014

Ale progresja. Zgodzę się tutaj praktycznie w stu procentach z Venem. Ten basspad jest świetny. Pianino też mi się podoba, tylko trochę za duży delay dałeś, bo zlewa się trochę. Świetnie to zrobiłeś, kawałek po prostu zniszczył. Wydaje mi się aczkolwiek, że jest trochę za długi, ale wszystko jest świetnie zaaranżowane, trochę mi się tylko nie podoba ta urwana końcówka, mogłeś pokombinować z filtrami i zejściami. Świetny kawałek, chciałbym download, jeśli można! :D

PS. Co mi się kojarzy? Wydaje mi się że jakaś wizualizacja fal neuronowych, pracy mózgu, wnętrzu ciała.


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - papkin - 25.12.2014

Dobre, jednak pianino, a raczej sam źle dobrany delay na nim trochę niszczy mi odbiór ;) Czekałem również na jakieś szeroko grające smyczki - wtedy byłoby dla mnie idealnie, ale synth na końcu był miłą niespodzianką. Tak czy inaczej fajnie budowane napięcie, dość inteligentny aranż. W miksie rzeczywiście brakuje trochę jasności.
Kojarzymi się to naturalnie z tymi długimi intrami deadmau5a, tylko u niego zwykle w połowie wchodził bit i wtedy podobieństwo się kończy. A tak poza tym to może...pewnie jakaś scena filmowa ;)


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - Phil Wardeski - 25.12.2014

Co do pianina to stwierdzam, że ono musi tu być, choć nie koniecznie w takiej formie, bo rzeczywiście delay trochę psuje klimat. @papkin co do smyczków to też nad nimi myślałem aczkolwiek nie posiadam takiego vst czy sampli, polecasz coś?


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - danz - 25.12.2014

Siema!

Z mojego doswiadczenia moglbym Ci poleci Edirol HQ Orchestra. Jak sie dobrze pobawisz mozesz wycisnac dobre brzemienia na tym VSti.

Jak chces cos bardozej profesjonalnego to musialbys sie zaopatrzyc w East West/Quantum Leap Symphonic Orchestra. Tam juz mozna naprawde czynic cuda:)

Kawalek daje rade. Faktycznie troche przydlugawe intro. Dodal bym wiecej jakiegos tlustego suba w tle moze. I do tego intro dolozyl jakies pojedyncze uderzenia talerzy lub jakis innych odglosow.
Nie dam Ci zadnych innych rad, bo chlopaki lepiej kumaja czacze;) lol


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - papkin - 25.12.2014

Ja również polecam Edirola, ew. coś darmowego jak DSK Virtuoso.


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - Orionage - 26.12.2014

Przetestowałem to ma Matnitronie i też by się nadawało. Podoba mi się brzęczący dźwięk w tle. Widziałbym tylko nagłe wejście beatu :D


RE: Wardance - Draw & Run 2nd Edit - abyssMB - 26.12.2014

Kawałek bardzo fajny - klimat niepokojąco narasta i rozwija się , brzmienia są dobre - pianino jest dobre i delay mi się podoba. / zawsze tylu ilu słuchaczy tyle opiniii/. Nie podoba mi sie przejście w 4:16 , skróciłbym ten kawałek o ten fragment 4:16 - 5:00 i brzmiałoby fajniej, bo wtedy wchodzi ten synth z końca, który dalej się rozwija , no i musi być jakieś inne zakończenie.
Myślę, że warto popracować jeszcze, nad tym utworem bo jest tego wart.