MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory alesis m1 active mk2 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory alesis m1 active mk2 (/temat-monitory-alesis-m1-active-mk2)



Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 26.12.2014

Witam, pytanie, czy ktoś z Was jest w posiadaniu takich monitorów - alesis m1 active mk2 - jeśli tak to będę mega wdzięczny za kilka słów na ich temat.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - Druii - 26.12.2014

Kiedy kupowałem parę lat temu monitory odsłuchowe, Alesis M1 Mk2 były jednym z modeli, spośród których wybierałem. Nie pamiętam już co dokładnie w nich mi nie pasowało, wybrałem ostatecznie KRK RP5 G2.
Jeśli pytasz, bo chcesz kupić, to polecam zebranie paru modeli tej półki cenowej i wycieczkę do jakiegoś sklepu z takim sprzętem - widzę, że jesteś z Wrocławia, a tam jest salon sklepu "muzyczny.pl", a oni ten model mają w ofercie - i po prostu przesłuchanie na miejscu :).


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 26.12.2014

to że nie kupię bez testów to pewne, natomiast zależy mi bardziej na wiedzy kogoś kto tych monitorów używa - a konkretniej chodzi mi o bass reflex który tak średnio mi pasuje w tego typu sprzęcie.
Porównując natomiast wykresy, widzę że jest niemal identycznie jak w przypadku Tannoy Reveal 601p, z tym że Alesisy mogą jeszcze leżeć.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - Zirds - 26.12.2014

Wystarczy do BR włożyć jakąś szmatę lub skarpetę. Basy powinny się poprawić.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 2.01.2015

problem się rozwiązał. Alesisy są już niedostępne - producent powiedział im - adios!
Dzisiaj sprawdzałem:
- KRK ROKIT5 RP3
- TANNOY REVEAL 502
- M-AUDIO BX8 CARBON
- RESIDENT AUDIO M8

Wszystkie 5 calówki dostały opinię negatywną. Na początku (o dziwo) M-AUDIO zrobiły na mnie wrażenie ale po testach RESIDENT AUDIO M8 (które również mają karbonowe membrany) M-AUDIO również poszły do lamusa.
Residenty zamówione, nie znalazłem jeszcze na ich temat zbyt wielu opinii i recenzji w necie prócz jednej która jest wszędzie powtarzana na zasadzie ctrl+c ctrl+v ale to prawdopodobnie widzimisię producenta.
Grają bardzo płasko ale i bardzo szeroko, bas jest przejrzysty nie łupią przesadnie dołem jak inne 8 calówki. Zobaczymy jeszcze w moich warunkach, na razie sprawdzałem je w sklepie. Zamówione! Za jakiś tydzień, więcej na ich temat.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - Zirds - 2.01.2015

Gdybyś mógł dla mnie zrobić gdzieś test monitorów Monkey Banana Gibbon 5 - byłbym wdzięczny.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 2.01.2015

to chyba się mija z celem - sam musisz to sprawdzić.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - Zirds - 3.01.2015

Niestety nie sprawdzę bo nie mam gdzie i przede wszystkim jak dojechać żeby to sprawdzić i po drugie też mało czasu na takie wożenie się. W moim przypadku muszę brać w ciemno póki co.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - Wizzardius - 3.01.2015

(26.12.2014, 18:56)skibot napisał(a): konkretniej chodzi mi o bass reflex który tak średnio mi pasuje w tego typu sprzęcie.
(26.12.2014, 19:46)GeneratorGamma napisał(a): Wystarczy do BR włożyć jakąś szmatę lub skarpetę. Basy powinny się poprawić.
A, że tak sie spytam: Co wam nie pasuje w bass reflexie w monitorach odsłuchowych? ;D


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 4.01.2015

A to że bass reflex to jakby sztuczne podbicie/wytworzenie basu którego przetworniki nie są w stanie wygenerować. Czy taki bas jest wierny?


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 30.01.2015

No więc dzisiaj dojechały do mnie - po miesiącu... - monitury RESIDENT AUDIO M8 - cena nie mała bo 1500 zł za parę, ale też nie wielka jak na tak wierne granie.
Nie chcę ich teraz przechwalić zbyt wcześnie ale dzisiaj po kilku godzinach odsłuchu na nich swoich starych numerów, potrafię w końcu odnaleźć nawet w tych najlepiej zmiksowanych, drobne niedociągnięcia. Nie mówiąc już o tym że bas jest nieziemski. Myślę że za kilka dni, gdy już ich się osłucham, będę mógł napisać coś więcej na ich temat, aczkolwiek pierwsze wrażenie już u mnie w kanciapie - bezbłędny wybór.


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - chris85 - 31.01.2015

jestem przed zakupem monitorów, póki co na pierwszym miejscu są KRK 6" ale chętnie poczytam o twoich nowych zabawkach. A nóż zmienię zdanie :D


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - Zirds - 1.02.2015

Ja zamówiłem wczoraj JBL lsr 305


RE: Monitory alesis m1 active mk2 - skibot - 1.02.2015

(31.01.2015, 23:52)chris85 napisał(a): jestem przed zakupem monitorów, póki co na pierwszym miejscu są KRK 6" ale chętnie poczytam o twoich nowych zabawkach. A nóż zmienię zdanie :D

Wprawdzie monitory powinno się kupować uszami a nie opiniami, to zdecydowanie KRK 6 calowe mi nie przypasowały - nie dość, że były bodaj 200 zł droższe, to tak jak wszystkie KRK brakuje im góry. Tak jakby grały samym dołem i zamuloną średnicą.

W Residentach podoba mi się to, że grają bardzo podobnie do Jamaszek. Niczego tam nie brakuje, momentami wydaje mi się że jest może zbyt dużo góry ale można też próbować to niwelować wbudowanym filtrem z przełącznikiem na tylnej pokrywie.

Jeśli chodzi o bas - jest go tyle ile ma być, a w momencie kiedy rozkręcisz głośniki do wysokich wartości, zaczynasz go czuć całym ciałem przy czym nie przymula on średynicy i góry i to jest super!

Fajny patent z inteligentnym wyłapywaniem sygnału - jeśli przez ileś tam minut nie odtwarzasz żadnych dźwięków, automatycznie przechodzą w stan spoczynku.
No i fajnie wyglądają, uniwersalnie, do każdego wystroju :) Wrzucę dzisiaj wieczorem fotkę do działu "pokaż swoje studio".

Jedyny problem jaki jest z tymi monitorami to... dostępność i to że jest to na tyle nowy sprzęt, że jeszcze nikt nie jest w stanie powiedzieć jak to gra po roku czy po 2. Jedyne co można znaleźć w necie na temat tych monitorów to specyfikacja. Nie ma nawet wykresów. Pisałem do producenta - też nie dysponuje wykresem, dostałem odpowiedź, że monitory te są w tej chwili wypuszczane testowo w bardzo niewielkich nakładach jedynie na zamówienie dystrybutorów i do pełnej seryjnej produkcji wejdą dopiero gdy będzie niemi odpowiednie zainteresowanie ale w USA...
Firma ResidentAudio w tej chwili chwali się jedynie swoim interfejsem - bo w ofercie mają całe 3 produkty - interfejs i 2 komplety monitorów. W opakowaniu znajdziesz także naklejki gąbkowe do samodzielnego naklejenia w ramach nóżek do monitorów. Najśmieszniejsze jest to że to są takie standardowe kółeczka firmy 3M z Kutna które można kupić w castoramie :) Więc amerykańskie monitory mają też polski akcent :).

Mimo wszystko, stosunek jakość/cena uważam za bardzo wysoki i to mnie przekonało.