MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB- I'm Sorry. Goodbye (/temat-electronica-abyssmb-i-m-sorry-goodbye)



abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - abyssMB - 28.12.2014

To mój ostatni kawałek trochę zeszło mi na wykręcaniu tych dźwięków
może się Wam spodoba, albo Was znudzi.
zapraszam do odsłuchu , komentarze mile widziane :)

"I'm Sorry Goodbye"



RE: abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - R3haB - 29.12.2014

Za bardzo gra jeden synth na prawej. Na początku sztywno to gra, a pad jest niestety straszny (potem chyba też za bardzo go na prawej słyszę). Trochę za dużo minimalizmu w aranżu, urozmaicasz to czasami, ale trochę niestety nudzi. Perkusja jest w sumie nawet okej. Ten breakdown w sumie dobrze gra. Raczej tyle, taki średniak. Pozdrawiam ;)


RE: abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - miraceti - 30.12.2014

Fajne są składowe, ale całość jest trochę chaotyczna przez co traci się główny wątek.

Na czym robiłeś pierwszy instrument - ten z pływającym filtrem :) ?


RE: abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - Xorbolanid - 30.12.2014

A czy nie dzwięki nie są za bardzo w stereo?


RE: abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - abyssMB - 30.12.2014

Dzieki wszystkim za odsłuch. zapraszam do dalszego odsłuchu i komentarzy porady mile widziane człowiek ciągle się uczy

do miraceti - motyw główny a zarazem pierwszy zrobiony jest z sampla wawealchemy - próbki perkusyjnej dt01_stab_rattleflex to jeden z sampli perkusyjnych z pakietu darmowych próbek WA Contest,
Próbka filtrowana na różne sposoby, gra z przesadzonym stereo celowo, bo jest zdwojona i rozstawiona na dwie ścieżki miksera z inaczej ustawioną panoramą dlatego część bardziej gra w prawo, a w pierwszej czesci naprzemiennie pływaja z prawej do lewej ,
potem funky guitar z FL slayer - wykrecany i przefiltroway jeszcze przez hardcore z FLstudio ,
cello z Sonatiny /wtyczka sforzando/
break to pianino przefiltrowane przez hardcore

do vene panorama celowo przesadzona, żeby powiększyć przestrzeń taki celowy zabieg może drażnic może się podobać .

do R3haB ten "okropny pad" to własnie wariacja próbki perkusyjnej, na której wygrywam minimalistyczny motyw ,
mi się ona podoba :) ale rozumiem Cię . Ja bym słuchał tego pada godzinami bo nadaje taki trans , byłem zaskoczony reakcją laski, której puszczałem ten kawałek w kólko przez godzinę i nie krzyczała żebym wyłączył sprzęt "co z reguły robi gdy puszczam głośno swoje dźwięki " :).


RE: abyssMB- I'm Sorry. Goodbye - suds - 4.01.2015

mega wstęp! Od razu skojarzył mi się z "Planet Of Visions" Kraftwerków! (swoją drogą dzięki, nie słuchałem tego od wieków :D)

całkiem fajny bas wchodzi koło 1:20, trochę ginie w tym głównym motywie - exciter na bas i sprowadzić do mono. Na początku mi nie przeszkadzał ten synth po prawej, ale jak przeczytałem komentarze kolegów wyżej to faktycznie zacząłem zwracać uwagę. Cykacze trochę za mocno koszą u góry. Do brejka nuda, a potem znowu to samo ;P skrócić o jakieś 2 niepotrzebne minuty, urozmaicić aranż i bardziej skleić miks, wyjdzie całkiem fajny numer.