MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Id - Id (Aitra & Tranceangel Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Id - Id (Aitra & Tranceangel Remix) (/temat-uplifting-id-id-aitra-tranceangel-remix)



Id - Id (Aitra & Tranceangel Remix) - Aitra - 4.01.2015

Witam po Nowym Roku Wszystkich ! ;)

Wiec tak .. To mój pierwszy projekt robiony z Rafałem w tym stylu wiec nie twierdze ze jest idealny ale postanowiliśmy wspólnie robic takie mocniejsze kawałki aby się sprawdzić czy pasujemy do siebie ”muzycznie” :D Cieżko tak ocenic mnie i jego z mojego punktu widzenia wiec ja to Wam zostawiam. Jeżeli ktoś z Was zechciałby się z nami podzielić osobistym zdaniem to zapraszam serdecznie !

Pozdrawiam wszystkich :D




RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Rafau - 4.01.2015

Wydaj mi się, że nie wszystko do siebie pasuje. Chociażby nie do końca ta tonacja w odniesienie do niektórych elementów. Technicznie bardzo fajnie, aczkolwiek ja bym widział jakieś mocniejsze open haty. Stopa mi się jednak nie podoba. Mało mocy. Mam mieszane uczucia co do tego tracka. O ile wszystko brzmi bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić o tyle walory artystyczne nie powaliły mnie na kolana.

Mimo wszystko macie 5/5, nie będę mieszał mojego widzimisię w ogólną ocenę.


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - R3haB - 4.01.2015

Ten leadowy arp mi się nie podoba, ma nieczyste brzmienie. Perkusja też mnie trochę nie powaliła, kick za mało puncha (z początku), a haty zagubione w tle. Od 1:28 - niestety, ale ta wersja tego arpa też jest niezbyt dobra. Te piski od 3:03, też niezbyt ciekawy zabieg, niepotrzebny dźwięk, a drop grający jednym tonem... wybaczcie panowie, ale track jest słaby. Od takich osobistości jak wy spodziewałem się czegoś więcej. Poprawcie to i liczę na coś lepszego, pozdrawiam!


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Aitra - 4.01.2015

Powiem tak .. nie jest możliwe zrobić cos idealnie za pierwszym razem, presja czasu tez zrobila swoje ale to nie ma sluzyc jako argument.. Osobiscie nienawidzę współczesnego upliftu , nie mogę sluchac już tych samych oklepanych schematow , tych samych melodyjek o tonacje nizej które sprawiają ze przeciętny słuchacz uważa ze to jest cos innego , nie mogę sluchac tych samych dzwiekow w prawie kazdych utworach powyżej 136 BPM … Nie będziemy kontynuować tego standardu który jest tak nikczemnie promowany . Ja się wychowałam na trochę innym uplifcie który był prezentowany w latach 2005-2008 . Ja szanuje wasze zdanie, nie podoba się to każdemu , nie mam nic do tego ale na pewno nie zgodze się z tym ze remix jest słaby .


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Rafau - 4.01.2015

(4.01.2015, 13:04)Aitra napisał(a): Powiem tak .. nie jest możliwe zrobić cos idealnie za pierwszym razem, presja czasu tez zrobila swoje ale to nie ma sluzyc jako argument.. Osobiscie nienawidzę współczesnego upliftu , nie mogę sluchac już tych samych oklepanych schematow , tych samych melodyjek o tonacje nizej które sprawiają ze przeciętny słuchacz uważa ze to jest cos innego , nie mogę sluchac tych samych dzwiekow w prawie kazdych utworach powyżej 136 BPM … Nie będziemy kontynuować tego standardu który jest tak nikczemnie promowany . Ja się wychowałam na trochę innym uplifcie który był prezentowany w latach 2005-2008 . Ja szanuje wasze zdanie, nie podoba się to każdemu , nie mam nic do tego ale na pewno nie zgodze się z tym ze remix jest słaby .
Nie wiem jednak co ma uplift do tego kawałka. Wydaje mi się, że zrobiliście tech, a w tym przypadku usiłujesz wcisnąć to pod ten gatunek i powiedzieć, że robicie co innego. Uplift jest takim gatunkiem, że ciężko tutaj o kreatywność jeżeli chodzi o brzmienie. Sam zaczynałem słuchać jeszcze wcześniejszych trensów i jak dla mnie uplift obecnie repezentuje póki co jakiś tam poziom na tej scenie.

Kawałek reprezentuje ogólnie wysoki poziom, ale jak napisał R3haB stać Was chłopaki na więcej. Słucham go w sumie po raz kolejny i im więcej go słucham tym mniej mi się podoba. Technicznie jest wszystko cacy według mnie, ale pomysł na tracka średni.


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Aitra - 4.01.2015

Pan Rafau chyba techa nie slyszal .. :P to ze ma mocne brzmienie nie oznacza ze to tech litosci .. ale nie bede wchodzic w taka dyskusje , a poza tym nie wiem gdzie tu dwoch panow widzisz :P Pozdraaawiaaam !


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - cinekkk1 - 4.01.2015

Moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja, rzeczywiście jest to coś świeżego i unikalnego. Technicznie bardzo fajnie, jest to chyba wasz pierwszy kawałek w takim klimacie, więc na razie eksperymentujecie, ale zapowiada się dobrze.


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Tranceangel - 4.01.2015

Dobra ludzie łącznie z Aitrą, bo zaczynacie robić niepotrzebne zamieszanie, a nie ma się o co bić. Ja sam uważam że track nie jest idealny, a to przez to, iż miałem tylko tydzien na zrobienie jego. Gośka mi po prostu późno oddała proja i nie miałem czasu wszystkiego poprawić i dopieścić jak trzeba. Większość rzeczy została tak jak ona sobie tego zażyczyła.

Moje zdanie na temat tego kollabu jest takie, że Gośka mi dała ciekawy zarys, który ja rozwinąłem. Aranżacja jest jej, ja głównie ulepszałem to co tam zastałem. No ale wszystkie mankamenty omówie teraz na podstawie waszych komentarzy:

(4.01.2015, 10:47)Rafau napisał(a): Wydaj mi się, że nie wszystko do siebie pasuje. Chociażby nie do końca ta tonacja w odniesienie do niektórych elementów. Technicznie bardzo fajnie, aczkolwiek ja bym widział jakieś mocniejsze open haty. Stopa mi się jednak nie podoba. Mało mocy. Mam mieszane uczucia co do tego tracka. O ile wszystko brzmi bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić o tyle walory artystyczne nie powaliły mnie na kolana.

Mimo wszystko macie 5/5, nie będę mieszał mojego widzimisię w ogólną ocenę.

IMHO, z tą tonacją trochę się zgodzę, ale stwierdziłęm, żę da się z tym zrobić ten track. To miał być tech, tak mi pisała Gośka od początku i tak też go zamierzyliśmy skończyć. Mocniejsze open haty wyobraź sobie że chciałem dać, ale stwierdziłem że jednak nie pasują do końca do tej aranżacji. Walory artystyczne to w tym wypadku ocena subiektywna, a ja nie będe oceniał twojego gustu, bo przecież każdy ma go inny. :)

A i 5/5 to za dużo ja sam sobie bym dał max 4/5.

Patrząc na kolejne komentarze: "Perkusja też mnie trochę nie powaliła, kick za mało puncha" - co do pierwszego to myśle kwestia gustu, a co do kicka to wiem w czym być może tkwi przyczyna, ale to na koncu o tym napisze.

Dalej Gośka pisze o upiftach, ale ona pewnie nie tylko miała na myśli uplifty, ale też i techy z tego okresu. Przepraszam za nią osobiście, za jej uogólnienie.

Dobra a teraz na koniec mój osobisty komentarz do tej wersji. Gdyż daliśmy z Gośką ten track do zewnętrznego masteringu. Rezultat dla Gośki jest OK, ale mi osobiście wadzą dwie rzeczy:
- Niepotrzebne ścięcie góry (przez co perka jest mniej wyraźna i kick ma za mało puncha)
- Przekompresowanie utworu po 1:00. Aż się zdziwiłem, że nikt tego nie napisał. Tam jest za dużo stanowczo kompresji czy też limitacji, po prostu gniecie dźwięk, przynajmniej ja mam takie odczucia.

Niemniej jednak nie uważam to za zły mastering, bo moc ma, ale zawiera w sobie poważne błędy.

I nie ma się o co spierać, a ja prawdopodobnie zrobie swoją wersje nie bawem i zobaczymy jak to zabrzmi. Hatów i arpu nie poprawie, bo to jest aranż Aitry, którego nie będe ruszał, raczej skupie się na wyplenieniu technicznych braków.

Mam nadzieję tylko, że ten remix będzie wydany, a my z Gośką weźmiemy się za nowe kollaby, które zapowiadają się dobrze. ;)

Pozdrawiam!


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Rafau - 4.01.2015

Zrobię offtop, bo i tak dużo powiedziałem: ja się nie spinam. :P Przekaz internetowy jest taki, a nie inny i pewnie coś może wyglądać tak a nie inaczej. Wychodzę z założenia, że tu sobie pomagamy a nie hejtujemy.

Czekam na wersję T-a. Track mi nie pasuje kompletnie do Twoich dotychczasowych poczynań i coś było nie tak. Wiem już co. :P


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Aitra - 4.01.2015

Rafał co Ty wypisujesz wogole … xD smiech mnie ogarnał ale o tym porozmawiamy sobie prywatnie bo widze ze tutaj kolegom chcesz się podlizać :D Przepraszaj za siebie jak chcesz bo ja nie mam za co i nie napisałam nic niezrozumiałego w powyższym komentarzu – to wogole jest jeszcze bardziej zabawne ale to zostawie na prywatna konwersacje xD A ja uważam ze mastering jest bardzo dobry i nie zmienie zdania . I nie wiem czemu napisales ze masz nadzieje ze będzie wydany jak … wiesz co weź sobie jeszcze raz to przeczytaj co tu napisales , mysle ze nasze kollaby nie zapowiadają się dobrze ;)


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - RaNi/Works - 4.01.2015

Ostrzeżenie: tematy z utworem są od oceniania, nie do balladowania o gatunkach.


RE: ID - ID (Aitra & Tranceangel Remix) - Tommy Reid - 23.01.2015

Pomysł spoko, niezła zapowiedź intra i w końcu mega boom w 30 sekundzie, świetnie się to prezentuje. Lead za mało ciągnie- powinien mieć więcej mocy. Zdecydowanie tego brakuje- a szkoda :) byłoby świetnie. Od 1:28 do 1:58 już gorzej, motyw z pitchowaniem zniszczył całkowicie wszystko- powinien być całkowicie zrearanżowany (moja osobista opinia). Zejście do breakdownu mało ciekawe, bez żadnych urozmaiceń. W breakdownie ciekawy wokal, który ma chyba zbyt wiele efektów (?) (nie ma tej wyrazistosći). Przejście zrobione po to, by było. Sinusoida w nim nie pasuje i powinna być całkowicie usunięta, psuje ogólne wrażenie w całośći, aczkolwiek fajnie się 'zwija' na końcu w przejściu. W mainparcie (o ile można go tak nazwać) zdecydowanie mogliście pokombinować więcej, by było słychać, że to mainpart. Jakiś mocny acid, umocnić ten 'lead' ,który u Was gra- mógł być mocniejszy, a wyszedł słabiej niż intro. Brzmienia spoko, ale jak dla mnie zniszczyliśćie potencjał tego tracka. Na początku zapowiadało się ciekawie, a później wyszło jak wyszło