MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Connected - Damage - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Connected - Damage (/temat-drum-bass-connected-damage)



Connected - Damage - connected - 4.01.2015

Witam . Zrobiłem numer coś w stylu noisia , jak mi to wyszło trzeba przesłuchać i zjechać głównie za kiepski mix ale bez przesady :)



EDIT : drobna zmiana


RE: Connected - Damage - R3haB - 6.01.2015

Wymień ten werbel, skądś Ty go wynalazł xD Choirowe pady nie grają nawet najgorzej, ale perka za mocno wybita, mix niestety, ale jest straszny. I ten dist też psuje dźwięk, a fxy niestety nie w czas, bassik też, niestety kawałek technicznie leży, potem motyw nie jest konkretny, kawałek nie powala. Wybacz, ale tu trzeba sporo posiedzieć, tylko te choiry mi się podobają, reszta leży niestety. Perkusja ogólnie też nie jest najlepsza, a werbel zwłaszcza. Usiądź nad tym porządnie i popracuj, bo tu się da coś uratować ;) Pozdrawiam!


RE: Connected - Damage - connected - 6.01.2015

dzięki , niestety masz rację , chyba na więcej mnie nie stać :(


RE: Connected - Damage - Abaddon - 8.01.2015

Spokojnie, każdego stać na dobrą muzę ale to wszystko kwestia praktyki, nauki, trochę trzeba spędzić nad tym czasu. Ja specem od DnB nie jestem, póki co nie udało mi się skleić porządnego kawałka w tych rytmach więc widzisz, już w pewnym sensie jesteś o krok dalej ode mnie w tej materii. Mogę Ci doradzić żebyś skupił się bardziej na brzmieniu pojedynczych dźwięków. Na razie pal licho w kompozycje, zadbaj o to, żeby każdy dźwięk z osobna brzmiał czysto, przejrzyście, żeby nie drażnił ucha, żeby po prostu przyjemnie się go słuchało. Nawet najmocniejsze kawałki też muszą być komponowane z pomysłem i dbałością o szczegóły a nie na zasadzie nawalenia dźwięków na lewo i prawo. Twój utwór ma w sobie potencjał ale jest niezbyt dobry dlatego, że po prostu brzmi źle i jest to kwestia przejrzystości dźwięków. Rytmy są konkretne i gwarantuje Ci, że gdyby było czyściej to normalnie dałoby się tego słuchać. Nie dołuj się sam tylko pracuj dalej. Pozdro i owocnego komponowania życzę. :)


RE: Connected - Damage - droom - 16.01.2015

Oj, ostro, za ostro...
Wiec...
-chorki swietne,
-perkusja zbyt agresywna, za bardzo wylazi z mixu, werbel za niski, zagrac nim wyzej, a juz pewnie lzej by brzmialo,
-suby w break'u nie wiem, srednio pasuja,
- troszke przydlugie ,
- kompresja na sumie miazdzy utwor.
Przysiadz jeszcze raz, na spokojnie, pokombinuj, pokrec subtelniej galkami, a byc moze uzyskasz zalozony wczesniej efekt.
Pozdrawiam
DrooM


RE: Connected - Damage - Audionysos - 17.01.2015

Już chyba zostały powiedziane wszystkie najważniejsze kwestie, ale ja ze swojej strony dodam, że ten chóralny motyw mi w ogóle nie podchodzi tutaj. Brzmią one sztucznie, a poza tym to jest zbyt lekki motyw do tak agresywnego tematu. Może gdyby to grało jeden po drugi... ale na pewno nie razem.