MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
RF & Mario B - ID (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: RF & Mario B - ID (Original Mix) (/temat-rf-mario-b-id-original-mix)



RF & Mario B - ID (Original Mix) - Rafau - 6.01.2015

Autorzy: RF & Mario B
Tytuł: ID
Wersja: (Original Mix)
Gartunek: Uplifting Trance
Jakość: 320 [kbps]
Długość: 6:04
Tempo: 138 [bpm]

Komentarz:
Podwaliny pod ten utwór (piano) powstały mniej więcej w sierpniu. Na jego podstawie zrobiliśmy inny utwór lecz jakimś cudem te pianino do niego nie pasowało, więc zostało usunięte. :D Zasiadłem do niego po raz kolejny i taki oto efekt naszej pracy...

Track się nam osłuchał już strasznie, także nie możemy podejść do niego (i nie potrafimy) obiektywnie, więc oddajemy go pod Waszą krytykę.

Link do SC prywatny.

That's all folks,
miłego słuchania


RE: RF & Mario B - ID (Original Mix) - ViVi - 7.01.2015

Bardzo dobra melodia, kwas i ogólnie cały upliftowy bit. Nie podoba mi się natomiast zbytnio breakdown. Zejście jest ok, ale później wchodzi trochę zbyt prosto brzmiące pianinko i jakiś instrument po nim. Spróbujcie jeszcze pokombinować w tym fragmencie.


RE: RF & Mario B - ID (Original Mix) - cinekkk1 - 7.01.2015

Noo ciekawa propozycja. Ogólnie ładnie zrobiony miks, ładne melodie. Technicznie fajnie moim zdaniem, dół daje radę, bassik głęboki, mi się on podoba :). Co tu by jeszcze napisać, jest przyzwoicie, co do słabszych stron, hmm na pewno ktoś może coś zauważy, ale mi się podoba ten kawałek taki jaki jest i już. Na pewno to utwór, do którego można szukać jakiegoś labela.


RE: RF & Mario B - ID (Original Mix) - Rafau - 8.01.2015

Ciężko teraz mi się ustosunkować do wszystkich opinii, bo były bardzo skrajne. Słyszałem nawet, że miks jest skopany... Break faktycznie można urozmaicić. Pianino nie bardzo wiem jak poprawić, ale może spróbuję coś sensownego z nim zrobić. Co do melodii to też różni ludzie różnie piszą. Sam nie wiem.

Od siebie dodam, że korekcję chyba można trochę poprawić...

Dzięki za opinię. Repki poleciały. :)


RE: RF & Mario B - ID (Original Mix) - R3haB - 8.01.2015

Ładnie Rafał, ładnie! Kawałek brzmi naprawdę dobrze. Trochę ten open hat mi brzmi zbyt domyślnie, jeśli wiesz o co chodzi, ale ładnie został wpasowany w utwór. Linię pianina, niestety ale musisz poprawić, w pewnym momencie trochę nie nadąża i brzmi tak jak to Vivi napisał, zbyt prosto. Ale układ padów jest bardzo dobry, tak samo basy. Melodycznie też ogólnie kawałek daje radę, mix też jest nienajgorszy (aczkolwiek jeszcze rozmieszczenie perkusji w mixie bym zmienił, żeby była bardziej głębsza), wszystko kupy się trzyma. Takich kawałków chcemy tu więcej :D Ode mnie masz +, powodzenia w dalszych produkcjach!


RE: RF & Mario B - ID (Original Mix) - Rafau - 8.01.2015

Co do pianina to jest problem natury takiej, że jak w jednym ustawieniu brzmi dobrze (wg mnie) w breaku to źle w dropie, a jak dobrze w dropie to źle w breaku. Z Mariuszem toczymy batalie o to. ;D Może coś się uda z tego wyciągnąć. Do komentarzy się zastosuję. Dzięki.