MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Porady co do sprzętu (hardcore) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Porady co do sprzętu (hardcore) (/temat-porady-co-do-sprzetu-hardcore)

Strony: 1 2


Porady co do sprzętu (hardcore) - Mohrcore - 14.01.2015

Witam, proszę o pomoc, gdyż zainteresował mnie ostatnio hardware i myślałem żeby kupić sobie jakiś sprzęt w skromnej granicy do ok. 2300 zł ze względu na to, że ludzie w moim wieku jeszcze nie dysponują wielkimi kwotami. Interesuje mnie przeważnie hardcore itp. Myślałem o jakimś groovebox-sie np electribe (tylko nie wiem czy wybrać tego starego w wersji sampler, czy tego nowego) + volca sample ale tego wyboru pewnie nikt mi nie będzie w stanie skomentować, bo to zbyt nowe produkty. Ponandto kwantyzacja to standardowe 1/16, podczas gdy przydałoby mi się coś bardziej jak 1/32, lub opcja retrigger. Chętnie posłuchałbym waszych propozycji dobrego, stosunkowo taniego hardware'u, nalepiej takiego, który by mi się zgrał z DAWem, bo mam już trochę kontrolerów midi. Może być sampler, może być syntezator. Sampler chyba przydatniejszy, bo syntezatorem łatwiej sterować z kontrolerów, ale hardware'owe syntezatory darzę większą sympatią. Mam nadzieję, że moje oczekiwania nie są zbyt wygórowane jak na cenę, ale 2300zł to i tak więcej niż w tej chwili mam.


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Zirds - 14.01.2015

Sprawdź sobie Sprzęt od Korga. Volca beats, volca bass i volca keys a w tym roku jeszcze volca sampler są chyba synchronizowane z komputerem za pomocą USB. Za 3 zapłacisz ok 1500 zl.

Sam posiadam Roland aira tr8 i tb3.


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Lukas1 - 15.01.2015

moze warto pomyslec o workstation ? np roland mv 8800 (ostatnio widzialem go za niewiele ponad 1000zl) mozna dokupic mysz,monitor,klawisze i ma sie fajna zabawke.
Od niedawna bawie sie sparkiem od arturii. Napisane jest na nim ze to drum machine ale to wlasciwie tez jestworkstation. Masz w nim mixer,efekty,pokazna biblioteke + wrzucasz to co ci sie podoba i jest to tez swietny kontroler.

Nie jestem przekonany co do serii volca. Nie widzialem zeby ktos tego fajnie uzywal (no moze poza Drumcell z droid rec,ale on ma do tego tone innego sprzetu).


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - skibot - 15.01.2015

Albo MPC Studio, chociaż jeśli miałbym iść w kierunku automatu to wolałbym kupić używane MPC 1000 albo MPC 2500


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Maciek - 15.01.2015

A może coś z serii Akai MPC? Np model 1000


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - skibot - 15.01.2015

a co napisałem wyżej?

Obczaj jeszcze to - Akai wypuściło ostatnio bardzo tani analogowy synth - recenzja jest też w najnowszym EiS

https://www.youtube.com/watch?v=PkQtFqqmFUw


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Maciek - 15.01.2015

Skibot pisaliśmy posty w tym samym czasie ;)
Co do tego nowego sprzętu od Akai - wolf rythm... Jak dla mnie nie wygląda to zbyt obiecująco - lepiej spiąć mpc z jakimś modułem brzmieniowym: np korg triton, ale chyba 2300pln na obie te rzeczy nie starczy


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - suds - 15.01.2015

w końcu jakiś porządny temat! Niestety nie mogę więcej dopowiedzieć, Volca to krok w dobrą stronę, szczególnie Bass

a o Rhythm Wolfie nie słyszałem zbyt dobrych opinii :E jak ogarniasz angielski to /r/synthesizers pomoże


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Mohrcore - 15.01.2015

Dzięki za propozycje, mam nadzieję, że jeszcze pojawią się jakieś nowe - sprawdziłem w internecie to co zaproponował skibot z tym Rhytm Wolfem, ale 1000zł to za dużo jak na jedynie automat perkusyjny. MPC - myślałem o czymś w tym stylu, może kupię sobie 1000 bo 2500 za drogi i choćbym nie wiem jak chciał to z rok minie zanim uzbieram tyle pieniędzy. Nie ukrywam, że najchętniej widziałbym jakieś ekonomiczne połączenie sampler + syntezator, coś jak to połączenie, które zaproponowałem. Co do roland mv8800 coś podejrzanie tanio za ok 1000 zł... W podobnej cenie znalazłem mv8000 - też dosyć dziwne, ale to licytacja, tyle że nikt nie licytuje, ale bardzo fajny sprzęt i z drugiej strony w takiej cenie, to jeszcze jakiś synth sobie dokupię... Może warto popatrzeć na sprzęt Rolanda, bo stosunkowo tani jest, jak patrzyłem na różne sytezatorki...


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Maciek - 15.01.2015

MPC 1000 i MPC 2500 maja te same bebechy wiec co Ci sie uda korzystniej dostac. Jest jeszcze ostatni samodzielny model MPC - 500, ale nie polecam tego, bo sporo wadliwych modeli zeszlo z tasmy. W ogole AKAI ostatnimi czasy nas nie rozpieszcza solidnymi produktami, jakie ta firma zwykla nam dostarczac w przeszlosci. A chcesz sie odseparowac od komputera? Bo jesli nie, to moze Maschine ?


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Zirds - 15.01.2015

Za 1500 zł kupisz sampler Rolanda SP-404.


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Mohrcore - 16.01.2015

Myślałem troszku o maschine, ale ludzie na tym hc nie robią tylko same hiphopowe bity, więc nie wiem jak to się nadaje do takiej muzyki, poza tym trochę nie wiem jak to z innym DAWem sensownie połączyć.


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - skibot - 16.01.2015

a co definiuje to że hiphopowe bit to że załadujesz sobie hiphopowe sample? załaduj hc! ;] Sprawdź jeszcze m-audio trigger finger II


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Knifeman - 16.01.2015

amen break pokrojone można wrzucić - zresztą zależny od wyobraźni


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Mohrcore - 17.01.2015

Rozstanie się z DAWem może być dla mnie zbyt bolesne dlatego może faktycznie tak jak Maciek proponował Maschine to krok w dobrą stronę. Za 2099 MK2 dostanę, lub taniej używanie Studio ale bez softu.


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Maciek - 17.01.2015

Jesli czlowiek zaczynal produkcje z komputerem, to moje zdanie jest takie ze na 95% sie z nim nie rozstanie. Ja mimo ze posiadam m.in MPC 1000, Teenage Engineering, rozwazam od jakiegos czasu zakup Maschine - musze tylko poczytac i poogladac filmiki jak wyglada na nim praca z MIDI

Fajna wspolpraca rowniez jest gdy zepniesz przez MIDI MPC z DAWem


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - suds - 18.01.2015

Cytat:Teenage Engineering
nie mów że OP-1! który bank okradłeś? :D

co do Maschine mk2 słyszałem opinie że lubi się sypać o wiele częściej niż mk1


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Mohrcore - 18.01.2015

Nie sprzedają już nowych mk1. A jak używany to studio za chyba 1999zł. Maciek MPC + DAW to domyślam się, że niewiele wniesie gdy mam Launchpada S i Launch Control oraz jeszcze klawiszowe gówienko od AKAI.

Maschine spełnia chyba większośc moich założeń w tym przedwszystkim pełną kontrolę z poziomu hardware.

Btw. MK2 sypie się permanentnie czy wystarzy odłączyć i podłączyć?


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Maciek - 18.01.2015

Suds rzecz jasna że OP-1 ;) a okradam regularnie Santandera

Mohrcore chodzi głównie o wygodę - wiele rzeczy można zrobić na wiele sposobów czyli tak na prawdę trzeba sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie - czemu służyć ma urządzenie, które potencjalnie chcemy kupić. Przykładowo ja zanim odkryłem do czego służy swing, efekt klasycznej podwójnej hiphopowej stopy robiłem ręcznie w cool edit pro. Wtedy jeszcze myślałem że jest różnica w brzmieniu gołych sampli na poszczególnych DAWach


RE: Porady co do sprzętu (hardcore) - Zirds - 18.01.2015

@Maciek - Gdybyś mógł pokazać jaki sprzęt aktualnie posiadasz, jakieś foto..?

Mohrcore - Albo zamiast Maschine kupić Ableton Push?

oraz przed chwilą znalazłem to



http://www.thomann.de/pl/bek_beat_thang.htm