MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis (/temat-polepszenie-brzmienia-master-commercial-by-nemesis)

Strony: 1 2


Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Amer - 2.02.2015

Witam po długich doświadczeniach i eksperymentach Powstało coś na wzór ogólno-komercyjnego masteringu według mnie Wtyczki których użyłem to :

*TDR Kotelnikov
*ThrillseekerLA
*ThrillseekerXTC
*MeldaLimiter
*A1StereoControl
*bx_digital V2
*AXP SoftDrive GV

[Obrazek: Bez tytułuRBEbK.png]

Poniżej Próbka Bitu Przed i Po
Obie wersje mają zbliżony poziom Peak i RMS ,ale w ogólnej głośność się różni znacznie.



Link Do Presetu Miksera w Fl Studio i Wtyczek Potrzebnych.
http://www26.zippyshare.com/v/DxcC7FgU/file.html

Czekam na wasze wrażenia odnośnie presetu i jakości
Pozdrawiam.

___[Knifeman]______
podmieniam paczkę - usunięte bx_digital V2
reszta bez zmian



RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Zirds - 2.02.2015

Tylko rodzi się pytanie czy te wtyczki są wtyczkami darmowymi?


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Rafau - 3.02.2015

Pierwsze pięć jest na pewno. Dwóch ostatnich nie znam, ale chyba gdzieś mi się przewinęły.

Poza tym te wtyczki są na prawdę świetne. Dla mnie równie dobrze mogłyby być i płatne.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - skibot - 6.02.2015

szczerze mówiąc to podobny zabieg można wykonać przy użyciu tylko 2 wtyczek - i to darmowych - C3 multiband compressor a dalej TB Barricade (limiter)

Zrobiłbyś to szybciej i prościej.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - RaNi/Works - 6.02.2015

No tak. Rzeczywiście coś to przypomina komercyjny master. Ale ilość tych wtyczek może zaciąć nie jeden CPU.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Xorbolanid - 3.03.2015

(6.02.2015, 21:12)skibot napisał(a): szczerze mówiąc to podobny zabieg można wykonać przy użyciu tylko 2 wtyczek - i to darmowych - C3 multiband compressor a dalej TB Barricade (limiter)

Zrobiłbyś to szybciej i prościej.

O co chodzi z tym trialem Barricade?


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Zirds - 3.03.2015

(3.03.2015, 15:14)Vene napisał(a):
(6.02.2015, 21:12)skibot napisał(a): szczerze mówiąc to podobny zabieg można wykonać przy użyciu tylko 2 wtyczek - i to darmowych - C3 multiband compressor a dalej TB Barricade (limiter)

Zrobiłbyś to szybciej i prościej.

O co chodzi z tym trialem Barricade?


Przecież to limiter.

(Wikipedia) Limiter to rodzaj kompresora dynamiki, którego zadaniem jest najczęściej zapobieganie przesterowaniom sygnału poprzez ograniczanie poziomu dźwięku, o poziomie wyższym niż wyznaczony, do tego wyznaczonego poziomu.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Xorbolanid - 4.03.2015

Że Barricade to limiter to wiem. Ale nie rozumiem tego ich "triala". Bo na stronie mało informacji.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Zirds - 4.03.2015

Na ich stronie widziałem free download a nie trial...


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - F.P.P - 6.03.2015

Osobiscie używam na sumie multi kompresor abletonowy już na etapie mixu, eq mid side breinworxa ale w zasadzie nie kreśle na nim praktycznie nic tylko monofonizuje dolne pasmo i limiter. Myślę że ta opcja tutaj jest lekka przesada pakować 2 stereo imagiery po sobie jeden jakis gotowiec a później jeszcze eq mid side z bardzo dużą ingerencja, lepiej juz na etapie mixu wszystko z panoramować nadac soczystości. Duża dawka wtyczek na sumie przesadnie użyta może zrobić jednolity stolec z materiału nie bedzie czuć niuansów poszczególnych dzwieków a nasze dopieszczanie dźwięków w swoiste cechy nie będzie słyszalne


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Dj SasU - 13.03.2015

A gdzie w paczce jest bx_digital V2?


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Zirds - 13.03.2015

(13.03.2015, 15:12)Dj SasU napisał(a): A gdzie w paczce jest bx_digital V2?

Przecież napisał Headmod, że

Cytat:___[Knifeman]______
podmieniam paczkę - usunięte bx_digital V2
reszta bez zmian

Ponieważ bc_digital V2 nie był darmowy.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Dj SasU - 13.03.2015

Ale fajny sposob na mastera, oby wiecej takich porad! ;]


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Orbiteus - 15.04.2015

Ja tylko pakuje limiter, eq i może czasami coś co poszerza lekko stereo :D reszta to kwestia miksu ;)


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - F.P.P - 15.04.2015

O tym pisałem wcześniej że to na etapie mix-u trzeba dopracować kawałek, i jak najmniej ingerować podczas masteringu nad kawałkiem. Ale to w sumie już na inny już temat.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - OProject - 15.04.2015

Dobre, chociaż wtyczek Mlimiter i innych jakoś nie mogę dobrze zainstalować i mi nie chodzą w flu :(
Te słyszałem że symulatory taśmy, saturatory, warmery powinno się dawać na końcu.


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - F.P.P - 15.04.2015

Można użyć gdzie chcesz zależy jaki efekt chcesz zrobić, bo można ekstremalnie przesterować, lub delikatnie nasycić perkusje, lead-y, w połączeniu z efektami daje fajne rezultaty


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Audionysos - 18.04.2015

To niech ktoś mi wytłumaczy jak ten master polepszy brzmienie miksu, w którym już jest za dużo częstotliwości w granicach 3K, jeśli podbija je o ponad 9db? Raczej w takim wypadku będzie brzmiał gorzej...
Wrzucenie kawałka pod gotowy preset != mastering!
Ja się zgadzam z F.P.P - albo robisz master pod utwór, albo utwór robisz pod master(gotowy preset).
Też jestem zwolennikiem miksu z zapiętym kompresorem i korekcji na bieżąco bo zaoszczędza się wiele czasu, ale jeśli ktoś nie ogarnia co te wtyczki robią to nie pomoże mu nawet najlepszy preset z 20 wtyczek. Bo co w ogóle znaczy najlepszy w tym wszystkim? :P Zamiast ściągać milion wtyczek i przeszukiwać wszystkie możliwe presety, lepiej zainwestować ten czas w rozkminę działania jednej ;)


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Orbiteus - 18.04.2015

(18.04.2015, 21:46)Audionysos napisał(a): To niech ktoś mi wytłumaczy jak ten master polepszy brzmienie miksu, w którym już jest za dużo częstotliwości w granicach 3K, jeśli podbija je o ponad 9db? Raczej w takim wypadku będzie brzmiał gorzej...
Wrzucenie kawałka pod gotowy preset != mastering!
Ja się zgadzam z F.P.P - albo robisz master pod utwór, albo utwór robisz pod master(gotowy preset).
Też jestem zwolennikiem miksu z zapiętym kompresorem i korekcji na bieżąco bo zaoszczędza się wiele czasu, ale jeśli ktoś nie ogarnia co te wtyczki robią to nie pomoże mu nawet najlepszy preset z 20 wtyczek. Bo co w ogóle znaczy najlepszy w tym wszystkim? :P Zamiast ściągać milion wtyczek i przeszukiwać wszystkie możliwe presety, lepiej zainwestować ten czas w rozkminę działania jednej ;)
Slowa ktorych mi tutaj brakowalo ;D. Nie ma jednego sposobu na master. Kazdy track bedize wymagal innego. Pchanie sie na sile w konpresje i podbijanie zawsze tych samych czestotliwosci wcale nie polepsza dzwieku ;)


RE: Polepszenie Brzmienia Master Commercial By Nemesis - Fenomen - 18.06.2015

Presety dobre, nie powiem, ale ja i tak wolę wrzucić eq i kompresor na master ;)