MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) (/temat-electronica-janoz-they-has-cumator-gownoszamaj-the-mr-r-remix)



JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - TheMrR - 14.02.2015

Dzień dobry

W Walentynki prezentuję wam nowy hit EDM, połączenie dubstepu i trapu (i speedcoru). Oto mój remix kawałka "Gównoszamaj" JaNóża i They Has Cumatora:



Smacznego!


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - maxus_pl - 20.02.2015

Ale rzeźnia, sorki ale to nie ma ani ładu ani składu. Sorki, ale nawet hardcory trzeba robić inteligentnie, tutaj jest po prostu jedna wielka papka, jedynie to master jest w miarę ok. 1/5,5.


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - Zirds - 20.02.2015

(20.02.2015, 22:49)maxus_pl napisał(a): Ale rzeźnia, sorki ale to nie ma ani ładu ani składu. Sorki, ale nawet hardcory trzeba robić inteligentnie, tutaj jest po prostu jedna wielka papka, jedynie to master jest w miarę ok. 1/5,5.

To nie jest Hardcore tylko Speedcore.


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - maxus_pl - 20.02.2015

napisałem "hardcory" w przenośni, chodziło mi o takie pokręcone kawąałki, ale masz rację, ja tak do gatunków nie przywiązuje wagi.


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - Mat.Mor.Raw - 21.02.2015

Pozwolę sobie zupełnie niezgodzić się z kolegą @maxus_pl.

Być może dla niewprawionego ucha w ekstremalnych gatunkach, jest to "bez ładu i składu". Natomiast ja właśnie chciałbym docenić tutaj spójność koncepcji, kompozycji, brzmienia i warstwy lirycznej tego utworu. Kawałek bardzo zgrabnie balansuje pomiędzy momentami szybszymi i wolniejszymi. Aranżacja raz jest zagęszczona do maksimum, żeby za chwilę dać słuchaczowi odetchnąć. Zmieniają się też podziały rytmiczne, następują zwolnienia, przyspieszenia, ale wszystko ma na celu zbudowanie odpowiedniego nastroju i zgromadzenia ładunku energetycznego.

To właśnie bardzo doceniam w ciężkiej i szybkiej muzyce, kiedy na krótki moment doładowuje agresją, żeby zaraz potem rozluźnić fakturę brzmieniową.

Dla polskiego ucha tekst pewnie brzmi wulgarnie i obrzydliwie, ale już przetłumaczony na angielski "eat this shit straght from my ass" już jak z typowego popowego kawałka, co już na nikim nie robi wrażenia. Coś zatem jest nie tak albo z amerykańską, albo z polską wrażliwością na teksty.

Natomiast muszę zwrócić uwagę, że speedcore'owe wstawki zdecydowanie kojarzą mi się z drugą częścią metalowego utworu "One" Metalliki (zachęcam do posłuchania dla porównania).

Wg mnie brakuje trochę elementów bardziej ekspresyjnych w warstwie wokalnej. Jakiś growl w paru miejscach lub chociaż mocniejsza artykulacja albo przester mogły by jeszcze bardziej wzbogacić siłe wyrazu.

Gratuluję solidnego, bardzo dobrze zmiksowanego i wyprodukowanego kawałka. Moja ocena 4/5.


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - maxus_pl - 21.02.2015

Panie Mateuszu, przesłuchałem jeszcze dwa razy, bo pomyślałem że może odniosłem złe wrażenie, ale zdania nie mogę zmienić, dla mnie nie ma tutaj energii, dynamiki, tego czegoś co wkręca, jest monolitycznie. Przy wstawkach z szybko powtarzającym się bitem jest to wszystko rozmyte, robi się papka. Bardzo dobrze że przywołał Pan kawałek metaliki, tam właśnie jest dynamika, szybkie "cięcia" bez efektu rozmycia z przemyślaną aranżacją, w prezentowanym kawałku te elementy nie występują, jak dla mnie następny kawałek napisany "na kolanie" bez włożenia większej pracy.


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - Knifeman - 21.02.2015

Też przyładuję swoje 5 groszy

@maxus_pl
"jak zachwyca jeśli nie zachwyca" - rozumiem, też mam czasami podobne odczucia nawet niezupełnie względem muzyki

co do utworu - może będę stronniczy ale wyszedł kolejny solidny remix - może niektórym wadzić kompozycja, którą można prześwietlić już po połowie odsłuchanego utworu. Podoba mi się zabieg z kickami mającymi odgrywać melodię. No i wokal wbija się w tempo (co nie wszystkim się udało). Wyczuwam też pokład inwencji twórczej bo szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś banalnie prostego i miło się zawiódłem w tym przypadku.

Jak na wałek do Fucklogic to i tak za dużo :e


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - RaNi/Works - 21.02.2015

10/10 W skali Fuck Logic. 3 razy tak. Przechodzisz dalej XD


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - TheMrR - 4.03.2015

Dzięki Mateusz, Knifeman i RaNi za pozytywne opinie :)

maxusie_PL, zamysłem utworu było sparodiowanie dzisiejszej muzyki EDM, której pełno na UKF, a zwłaszcza na Spinnin' Records. Mam na myśli powtarzający się schemat/szablon, czyli intro beat->breakdown->build-up->drop->breakdown (kopiuj-wklej)->build-up (kopiuj-wklej)->drop (kopiuj-wklej)->outro beat, który sprawia, że muzyka staje się mega przewidywalna. Tutaj wstawki speedcorowe miały za zadanie złamania wspomnianego cliche, poprzez bycie niespodziewanym uderzeniem, kiedy ty właśnie spodziewasz się trapowego dropu.

Ten utwór ma otwierać oczy, a nie się podobać ;)


RE: JaNóż & They Has Cumator - Gównoszamaj (The Mr R Remix) - Zirds - 4.03.2015

Właśnie czegoś takiego mi brakowało. Takiego opisu całości i o to chodzi. Trzeba łamać konwenanse i jestem bardzo na tak z tym utworem jak i całości dokonań Fuck Logic Records. Ponieważ w muzyce nie powinno być reguł nadanych przez komercyjne wytwórnie, które starają się kierować naszymi gustami.