MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Silent Space - Silence (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Silent Space - Silence (Original Mix) (/temat-silent-space-silence-original-mix)



Silent Space - Silence (Original Mix) - OProject - 21.02.2015

Kolejna Hard Trance'owa produkcja, w stylu 2002 roku.
Chyba najbardziej melodyjna jaką mi się udało dotychczas stworzyć xd
[zs]http://www39.zippyshare.com/v/uIGTXDuX/file.html[/zs]

Wersja oficjalna po materingu


Miałem trochę trudności z okiełznaniem dolnego pasma xd
Liczę na konstruktywną krytykę, póki jest czas by coś poprawić zanim zakończę ten projekt.
Jak zwykle włożyłem sporo pracy, no i wszystkie dźwięki sam kręciłem ;)
Na sumie tylko limiter, później zrobię majster.
Także co tam nie pasuje to pisać może z waszą pomocą uda się poprawić :D
Pozdrawiam.


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - Head - 21.02.2015

Uwielbiam ten motyw. Przyznam, że męczę go codziennie i wcale się nie nudzi :)
Poprawiałeś coś ? bo wydaje mi się że brzmi lepiej niż wczoraj. Przede wszystkim bassline bardziej dynamiczny.
Świetny build up. Ten acid dodaje klimatu. Na początku jakoś przeszkadzało mi to że gra mono ale dopiero teraz go czuję. W breaku można się ładnie nakręcić. Jednak zostawiłeś oryginalne pady xd
Melodia cudo, za każdym razem przechodzą mnie ciary i pojawia się łezka wzruszenia ;) tak mam jak traczek bardzo mi się podoba. 5:30 - profesjonalne przejście, zajebiste.
Sounddesign, loopy i cała reszta na wysokim poziomie. Mam nadzieję że "Silent Space" będzie twoim stałym aliasem i za każdym razem będzie można znaleźć dobry hard :)
Do mixu się nie doczepiam bo nie słyszę w nim problemów czy niespójności.
Nw co mam jeszcze dopisać, moją ocenę dobrze znasz.
Po maturkach jedziemy z kolabami xd
Życzę samych sukcesów i weny na takie tracki jak ten.
Pzdr space360 !


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - maxus_pl - 22.02.2015

Po pierwsze za długo, za długo się rozkręca, za długo trwają poszczególne motywy, przez co trochę nudzi. Melodia jest taka sobie, nie wciąga, nie wywołuje emocji. Bardziej bym powiedział że jest to druga połowa lat 90 :). Master chyba ok, pewnie tak miało być oldskulowo. 3/5.


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - OProject - 22.02.2015

Dzięki za komentarze,
Acid z 303 zawsze gra w mono, ew. można tam "pogrzebać" ale to był monofoniczny syntezator (w moim przypadku ABL2) xd
Co do długości to jest to utwór średniej długości jak na Hard Trance ;)
Arome - Scream (Original Mix) 9:56
Hennes And Cold - The Second Trip (Dj Scot Project Mix) 10:08
Prestige - Unstable System (Bakslash Mix) 9:32
Bass And Ram -Rendez Vous 8:12
Zazwyczaj w hard trensie motywy są długie, budujące napięcie i wprowadzające w ten magiczny trans, nie raz 2 minutowe brejki... :P
Jeżeli chodzi o styl to wyszło takie pomieszanie bo build up brzmi bardziej na 90 a main na 00, a to pewnie dla tego że słucham i lubie muzyke od 90 do 05 :D
Zresztą jak kto lubi, ja wole długie niż za krótkie xd
Pozdro


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - maxus_pl - 22.02.2015

ja też lubię stare oldskulowe kawałki, szczególnie transowe, miały to coś :), napisałem moje odczucia, a co tam masz spocząć na laurach ?:) czekam na więcej i mam nadzieje że za każdym razem będzie lepiej :)

pozdraiwam


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - TanterStyleZ - 22.02.2015

Majster dlugosci utworu jest tu w sam raz moim zdaniem jak na HARD TRANCE bo jak juz sama nazwa wskazuje... xD tutaj sie trzeba bardziej nastawiac na dlugość niż na krótkie motywy gdzie krótsze motywy bardziej pasują do HSu takze dlugość jest w sam raz moim zdaniem...
Co mi się podoba tak po krotce tutaj..
Napewno poczatek bo sam tak lubie czasem zaczynac...
bass Hardtrancowy slychac..
acid sie wkomponowuje w klimat
motyw wkreca tworzy napiecie
Melo czysto hardtancowo... ogolnie czuje tu Basa And Rama i ich seta z Qlimax 2003 no ewidentnie...
motyw pianinkopadowy wchodzi w moje gusta... tak jak to przejscie 5:30
Perka cyka na wysokich ladnie tam slychac... Koncowka crashem w sam raz bez wysilania sie ladnie konczy :)
A reszte majstra juz sobie mozesz zrobic jak uwazasz wiadomo ;)
Jest gitara jest wiatr w żagle xD 5tka poszła


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - Castiel - 22.02.2015

Mnie osobiście trochę drażni ten bassline ale melo jest po prostu mega ;)
Sama aranżacja jest w porządku nie przeszkadza mi że track jest dłuższy bo fajnie się wkręca klimat.
Życzę powodzenia przy dalszych produkcjach ;)


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - Rafau - 23.02.2015

Ten bassline gra trochę dziwnie. Coś nie tak jakby z sidechainem. Chyba mało dołu ogólnie. W sumie ciężko mi się jakoś odnieść do tego bo nie czuję zbytnio gatunku chyba. xD

Przestrzeń bardzo wąsko, ale nie wiem czy tak być powinno. Melodia fajna w sumie, tworzy spójną całość. Na długość utworu nie narzekam. Mój gust.

Ogólnie trochę brudnawe i korekcję można by poprawić.

4/5


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - OProject - 23.02.2015

Dzięki za komentarze,
Tutaj wersja finalna po majsteringu :E

I Remix od Thunder'a :D



RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - chrisniers - 23.02.2015

Coś mi tam śmierdzi na dole xD <haha>

chyba ta linia basu jakoś mi tak nierówno gra..
jeśli efekt był zamierzony to powiem Ci, żeś pomysłowy :P

co do reszty <hmm> melodia wspaniała, prosta, transowa i ogólnie łapie za tą część serducha co jeszcze żyje retrospekcjami Heart
łezka się kręci słuchając takich diamentów ;)

cacy cacy czekam na więcej!!


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - Simon Moon - 1.03.2015

Ciekawy track lecz melodia nie wciąga za bardzo przynajmniej mnie ogólnie duży + za ten oldschoolowy track :)


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - Mat.Mor.Raw - 1.03.2015

Bardzo solidny hard trance'owy track z rozbudowanym, chwytliwym tematem.

Kompozycja ciekawie się rozwija. Występuje tutaj dużo ciekawych, urozmaiconych przejść, interludiów, mostów, dropdown'ów, wyciszeń... co niewątlipwie pozwala zbudować niebanalny klimat. W miarę progresji utwór pomału zmierza do głównego tematu, który zbudowany jest na zróżnicowanej progresji i rozciąga się na wiele taktów. Sam temat tworzy coś na kształt mini-kompozycji.

Profesjonalnie brzmiąca aranżacja i mastering, czytelny miks i urozmaicony obraz stereo.

Przejdę teraz do uwag ;)

1) Stopa wg mnie za bardzo "tłucze", co w połączeniu z dość wysoko strojonym basem jest dodatkowo podkreślone. Sugerowałbym tutaj stopę bardziej "dudniącą", niżej strojoną lub wsparcie sekcji rytmicznej dodatkowym sub-basem dla lepszego sklejenia ze sobą stopy i reversed bass.
Polecam Ci przeanalizować brzmienie stopy z kawałka Tiesto - "Adagio 4 Strings" (mało oryginalny przykład, ale takie skojarzenie mi się nasunęło ;) )

2) Świetny patent z wykorzystaniem basu 303, który rewelacyjnie sprawdza się w pierwszej części utworu, gdzieś idzie w zapomnienie w drugiej odsłonie. Wg mnie rozwinięcie partii 303 przypieczętowałoby fazę kulminacyjną.

3) Długi, rozbudowany, chwytliwy temat ma to do siebie, że nie można przesadzić z jego powtarzaniem. Z tego powodu ostatnia ćwiartka staje się trochę monotonna i maleje energia, która tak dobrze została zbudowana przez pierwsze 3/4.

Do rozważenia na przyszłość:

Brzmienia lead i padów są tutaj zdecydowanie syntetyczne, gęste i mocno "detuned". Warto poeksperymentować z jakimiś brzmieniami typu atmospheric / sample based / distorted, żeby oprócz syntetycznego mięcha dodać odrobinę brudu, granulacji i ciepła.

Moja ocena 4/5 za wielowątkowy utwór z interesującym klimatem, progresją i chwytliwą melodią.


RE: Silent Space - Silence (Original Mix) - R3haB - 7.03.2015

Kurde, no przeciekawy utwór. Faktycznie pomieszane style, build to jest ewidetnie 90', a potem to już dwutysięczne lata się przypominają... Co tu powiedzieć - jakoś tak sidechain dziwnie położony, wydaje mi się że niektóre dźwięki nie nadążają? Stopa, jak napisał wyżej kolega, za bardzo wali. Widziałbym trochę głębszą i niżej ułożoną. Podobają mi się też bardzo pady i ogólnie motyw główny. Haty rozmieściłbym też trochę inaczej (ogólnie jest wąsko w kawałku, ale przy tak klasycznych brzmieniach tak się chyba należy). Kompozycyjnie i klimatycznie jest po prostu świetnie, te przejścia już w tej finalnej wersji poprawione, więc niczego się nie mogę uczepić. Przyciągnął mnie ten utwór :D Ale jednak ściągnę chyba tego pierwszego tracka. Pozdrawiam i gratuluję genialnej roboty!