MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Mefteck - Lost in here (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Mefteck - Lost in here (Original Mix) (/temat-progressive-mefteck-lost-in-here-original-mix)



Mefteck - Lost in here (Original Mix) - Mefteck93 - 23.02.2015





Witam serdecznie wszystkich słuchaczy. Chciałbym przedstawić wam , mój nowy utwór liczę również na szczere wypowiedzi oraz wszelkie inne uwagi , jest to utwór z gatunku mieszanego
"Bigroom,, oraz "Progressive House,, zapraszam do oceny.;)


RE: Mefteck-Lost in here (original mix) - 9lives - 23.02.2015

(23.02.2015, 20:09)Mefteck93 napisał(a): Chciałbym przedstawić wam , mój nowy utwór liczę również na szczere wypowiedzi oraz wszelkie inne uwagi , jest to utwór z gatunku mieszanego

Chyba 3 utwory. Ten utwór co wrzuciłeś to tak na prawdę 3 kompozycje. Wygląda jakby składał się z 3 części, które do siebie nie pasują, nie współgraja ze sobą. Są w innych tonacjach przez co wydaje się jakby to był zupełnie 3 inne numery. Brakuje spójnych przejść między nimi. Jak kończy się jedna część utworu np. break to na bulid up możesz dać jakąś melodie z main partu (dropu), wtedy fajnie buduje się napięcie przed głównym motywem. My tak często robimy. Nie słyszałem twoich wcześniejszych numerów, ale po przesłuchaniu tego mogę Ci powiedzieć abyś uważniej przyglądał się jak inni aranżują swoje numery. Słuchaj numerów ulubionych artystów i spróbuj robić podobne jak oni (oczywiście w celach nauki, nie chodzi mi o kopiowanie itp). Oczywiście miks, sound design ect. Mi najbardziej podoba się ten part w środku, fajna melodia.

Wytrwałości, wytrwałości bo raszta przyjdzie z czasem.

Pozdrawiam i zapraszam do nas po odsłuch i ocenę ;-)

Daddy's Groove feat Teammate - Pulse (9lives Remix)


RE: Mefteck-Lost in here (original mix) - Mefteck93 - 24.02.2015

Wytrwałości, wytrwałości bo raszta przyjdzie z czasem.



Oczywiście , ze przyjdzie z czasem dziękuje za wypowiedź oraz za podsunięcie pomysłu chodzi o to , że cały czas coś robię :D ale brakuje mi sponsora oraz sprzętu i nie mam namiarów na wytwórnie dla początkujących heh....


RE: Mefteck-Lost in here (original mix) - Zirds - 24.02.2015

Ale tu nie chodzi o sprzęt tylko o pilnowanie samego siebie, żeby pracować nad swoim brzmieniem i nad miksem, kompozycją etc.
Nikt tutaj nie ma sponsora, a jak już ma to samemu trzeba duuuużo czasu, wiedzy, doświadczenia i duuużo pieniążków włożyć, żeby taki sponsor się znalazł.

Nie zarobisz na gównianej muzyce bez porządnego miksu, który Ci nawet jakaś gówniana pseudofirma masteringowa zepsuła brzmienie.

W Polsce żeby tak o! Cię wzięli do studia i spisali z Tobą kontrakt to musisz być, albo mega rozgarnięty wśród producentów, firm, instytucji muzycznych, albo masz tyle hajsu, żeby się samemu wylansować, albo masz wyjątkowy talent i robisz karierę od pierwszego nagranego utworu w eJay.


RE: Mefteck-Lost in here (original mix) - 5zym - 24.02.2015

zdecydowanie 3 utwory :) tylko czy w tym tkwi "progressive"
jak dla mnie za malo akordow, jedynie bass line i melodia
ciekawe sample i nienajgorsze brzmienie, choc mam wrazenie ze SC czasami a bardzo pompuje

mam wrazenie ze buildupy nie wnosza za duzo napiecia ...

dla wprowadzenia wiekszej dynamiki mozesz sprobowac pokombinowac z progresja akordow i wieksza iloscia przeplatajacych sie warstw brzmieiowych

no i oczywiscie automatyku miksu to podstawa!

na sprzet przyjdzie pora :)
powodzenia! 4/5


RE: Mefteck-Lost in here (original mix) - devil's infection - 25.02.2015

myślę że warto abyś skupił uwagę na jednym motywie i zrobił z niego utwór przyjrzyj się posłuchaj innych utworów i zwróć uwagę jak brzmią pojedyncze fragmenty utworu a zarazem składają go w całość będziesz wiedział jak powinien wyglądać utwór z jakich elementów składać itd. a technika i inne przyjdą z czasem