MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO Krewella - Alive (Mefteck & Andre Bounce Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRO Krewella - Alive (Mefteck & Andre Bounce Remix) (/temat-electro-krewella-alive-mefteck-andre-bounce-remix)



Krewella - Alive (Mefteck & Andre Bounce Remix) - Mefteck93 - 27.02.2015






Zapraszam ,na mój zmieniony remix w stylu bounce , electro mastering został wykonany na
Fl Studio za pomocą limitera , oraz maximus wszelkie uwagi i również porady
przyjmę bardzo ciepło.


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - piral - 28.02.2015

zamiast skupiać się na "masteringu" skupiłbym się na dźwiękach, aranżacji i miksie


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Mefteck93 - 1.03.2015

Siema a co ci w tej aranżacji nie pasuje ?? oraz dźwiękach ??
(28.02.2015, 22:53)piral napisał(a): zamiast skupiać się na "masteringu" skupiłbym się na dźwiękach, aranżacji i miksie


A powiedz mi co Tobie się w tym miksie nie podoba ?


Łącze posty
LocoMatt



RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Zirds - 4.03.2015

Miks się tyczy poprawy jakości brzmienia jednego utworu, połączenia wszystkich ścieżek w jeden utwór tak, by wszystko grało jak należy.

Mastering to finalny etap procesu realizacji produkcji muzycznej, podczas którego wydobywa się niuanse brzmieniowe realizowanego materiału. Ma to na celu ujednolicenie brzmienia wszystkich utworów (zwłaszcza, gdy materiał nagrywany był w różnych studiach) oraz dostosowanie brzmienia materiału do obowiązujących standardów. Podstawą dla masteringu jest poprzednio przeprowadzone poprawnie brzmiące miksowanie.

op. cit - http://musicproducers.pl/temat-co-to-jest-mastering


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Mefteck93 - 5.03.2015

(4.03.2015, 19:42)Stellar Vagabond napisał(a): Miks się tyczy poprawy jakości brzmienia jednego utworu, połączenia wszystkich ścieżek w jeden utwór tak, by wszystko grało jak należy.

Mastering to finalny etap procesu realizacji produkcji muzycznej, podczas którego wydobywa się niuanse brzmieniowe realizowanego materiału. Ma to na celu ujednolicenie brzmienia wszystkich utworów (zwłaszcza, gdy materiał nagrywany był w różnych studiach) oraz dostosowanie brzmienia materiału do obowiązujących standardów. Podstawą dla masteringu jest poprzednio przeprowadzone poprawnie brzmiące miksowanie.

op. cit - http://musicproducers.pl/temat-co-to-jest-mastering


Ja wiem , co to jest mastering , ale nie rozumiem co nie fajnego jest w tym miksie , bo ja tworze ,tylko za pomocą fl studia bez studia na mixerze , dodałem efekty różne poprawiające brzmienie
rzekomy miks tak ? nie mam monitorów żeby to wszystko jakoś super zrobić. Wyeksportowalem to do formatu Wav. I użyłem maksimus oraz limitera , na głośnikach 5.1;/.<niewiem>


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Zirds - 5.03.2015

Głośniki typu 5.1 mają przestrzenną charakterystykę przenoszenia i na pewno ma podbite pewne częstotliwości przez co wydaje Ci się, że dobrze wszystko gra, ale u innych już gra źle bo: mają inaczej podbite częstotliwości, albo mają monitory, które mimo tego, że nie grają perfekcyjnie (zwłaszcza z tych dolnych półek), ale grają w miarę tak by móc osądzić, co i jak nie jest w miksie,w brzmieniu dobrze.

Najlepiej zmiksuj to jeszcze raz na głośnikach 2.1 tak by każde ucho odbierało każdy głośnik osobno plus monofoniczny podłogowy bas. Satelity mogą Ci jedynie dać wrażenie dobrego brzmienia, ale przy tym dźwięk się odbija we wszystkie strony i brzmienie się gubi docierając do Twoich uszu.

Co do samego utworu to brzmi on miejscami ładnie, ale jak od 1.16 wchodzi ten melodyjny synth to zdjąłbyś z niego ten sidechain bo brzmi to nienaturalnie.
Od 3.21 bardzo marnie wyszły Ci te werble.

Co do aranżacji można by było jeszcze ten utwór urozmaicić o dodatkowe melodie, jakieś pady/leady w drugim Refrenie.


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Mefteck93 - 5.03.2015

(5.03.2015, 12:49)Stellar Vagabond napisał(a): Głośniki typu 5.1 mają przestrzenną charakterystykę przenoszenia i na pewno ma podbite pewne częstotliwości przez co wydaje Ci się, że dobrze wszystko gra, ale u innych już gra źle bo: mają inaczej podbite częstotliwości, albo mają monitory, które mimo tego, że nie grają perfekcyjnie (zwłaszcza z tych dolnych półek), ale grają w miarę tak by móc osądzić, co i jak nie jest w miksie,w brzmieniu dobrze.

Najlepiej zmiksuj to jeszcze raz na głośnikach 2.1 tak by każde ucho odbierało każdy głośnik osobno plus monofoniczny podłogowy bas. Satelity mogą Ci jedynie dać wrażenie dobrego brzmienia, ale przy tym dźwięk się odbija we wszystkie strony i brzmienie się gubi docierając do Twoich uszu.

Co do samego utworu to brzmi on miejscami ładnie, ale jak od 1.16 wchodzi ten melodyjny synth to zdjąłbyś z niego ten sidechain bo brzmi to nienaturalnie.
Od 3.21 bardzo marnie wyszły Ci te werble.

Co do aranżacji można by było jeszcze ten utwór urozmaicić o dodatkowe melodie, jakieś pady/leady w drugim Refrenie.



Dzięki za krytycyzm , oraz radę tylko że ten efekt sidechain , w tym dźwięku jest potrzebny , bo bez niego brzmi to jak kupa praktycznie. Bass jest tez na tym samym efekcie nalożony co do werbla to jest build up z sampla jakiegoś z tym drugim dropem z tymi padami masz rację można to urozmaicić dzięki ;).


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Zirds - 5.03.2015

Możesz przecież zbudować to samo brzmienie bez użycia sampla. Wystarczy się wzorować, a co do Sidechaina można zmniejszyć jego głębie i dodać jakiś element stały do tego refrenu.


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Revnotes - 5.03.2015

Bardzo oszczędny track, na prawdę mocno brakuje dodatkowych instrumentów. Nawet jeśli postanowiłeś zrobić tak prosty kawałek, to nic ma przeciwwskazań do korzystania z warstwowania. Od razu zrobiło by się pełniej i ciekawiej. Z drugiej strony już teraz miks brzmi kiepsko, po prostu całość się dusi, więc zanim coś dorzucisz zrób miejsce dla tych synthów, które już masz w miksie. Moim zdanie sekcje z wokalem nie pasują również stylistycznie do reszty, chociażby gdy kończy się intro miałem wrażenie, jakby rozpoczynał się kolejny track. Powodzenia z kolejnym projektem.


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Mefteck93 - 6.03.2015

(5.03.2015, 23:06)Revnotes napisał(a): Bardzo oszczędny track, na prawdę mocno brakuje dodatkowych instrumentów. Nawet jeśli postanowiłeś zrobić tak prosty kawałek, to nic ma przeciwwskazań do korzystania z warstwowania. Od razu zrobiło by się pełniej i ciekawiej. Z drugiej strony już teraz miks brzmi kiepsko, po prostu całość się dusi, więc zanim coś dorzucisz zrób miejsce dla tych synthów, które już masz w miksie. Moim zdanie sekcje z wokalem nie pasują również stylistycznie do reszty, chociażby gdy kończy się intro miałem wrażenie, jakby rozpoczynał się kolejny track. Powodzenia z kolejnym projektem.


Dziękuje za wypowiedzi jak i również oceny brakuje mi dobrego nauczyciela nie mam stwierdzonego słuchu muzycznego ale mam mnóstwo pomysłów ale technicznie nie umiem znaleźć na tyle dobrych materiałów żeby móc poprawić jakość brzmień , ostatnio szukałem jakiegoś kursu do FL po Polsku niestety same pierdoły może macie jakiś ciekawe materiały o fl studio które mogłyby mi pomóc ?? Z chęcią skorzystam ;)<huh> techicznie to naprawdę nie ogarniam czasami .;/


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Zirds - 6.03.2015

Ależ mamy materiały... wszystko znajdziesz na forum i na stronach partnerskich.

Wszystkie tematy z tego działu klik na link ---->> Pomoc//DAWy <<---- z tą ikoną [Obrazek: fl.png] pomogą Ci odnaleźć się w różnych opcjach FL Studio, w których inni też mieli problem i uzyskali odpowiedź.

W tym dziale ---->> Tutoriale i Opisy <<---- znajdziesz wszystkie opcję dotyczące prawidłowych działań przy:

---->> Aranżacji utworu; <<----

---->> Miksie utworu; <<----

---->> Masteringu utworów. <<----

Również zachęcam by odwiedzić ---->> Bogate archiwum Zakamarków Audio <<----, które jest jednym z portali partnerskich z Music Producers.

Jeżeli także nie będziesz mógł znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, których nie znalazłeś na wyżej wymienionych linkach to odezwij się na Shoutboxie... zawsze jest ktoś na dyżurze i myślę, że pomoże.


RE: Krewella -Alive (Mefteck & Andre bounce remix) - Bartas_PL - 10.03.2015

refren ma kiepski dźwięk poprawiłbym tylko to ale co do tego rytmu uderzeń to szacun przypominasz mi w stylu roberta m.