MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Skąd bierzecie inspiracje? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Skąd bierzecie inspiracje? (/temat-skad-bierzecie-inspiracje)



Skąd bierzecie inspiracje? - NecroSoul - 28.02.2015

Tak jak w temacie. Co Was inspiruje, co pobudza Waszą kreatywność? Być może mnie również to zainspiruje ;)

Osobiście kiedy tworzę nowy projekt mam totalną pustkę. Nic. Zero pomysłów. Za chwilę przychodzi chęć rezygnacji i utrata sensu pracy.
Ale próbuję coś ułożyć i nie jest to łatwe na początku :)


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - Loco - 28.02.2015

Praktycznie niezależnie od gatunku inspirują mnie orkiestrowe oraz etniczne brzmienia. Dużą rolę również odgrywają brzmienia codzienności. Takie jak szum wody, deszcz, tykający zegarek itp.


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - Shutara - 28.02.2015

U mnie to różnie bywa. Czasami mam podobną pustkę w głowie jak Ty. Innym razem zainspiruje mnie jakiś konkretny fragment/melodia/dźwięk zasłyszany w danym kawałku.

Kiedyś, jak brałem się za remixy to starałem się nie słuchać oryginału, tylko pracować na samplach, które dostawałem (konkursy zazwyczaj). To pomagało mi zrobić coś nowatorskiego; jak zbyt często słucham czegoś, to potem mam czasem problemy, bo mimowolnie w głowie siedzi pierwotna wersja.
Nie jest to jednak reguła w moim przypadku; różnie bywa. ;)


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - Knifeman - 28.02.2015

patrzę na ścianę :E


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - piral - 28.02.2015

Zacznę może od tego, że nie wierzę w długotrwały brak pomysłów. Bywają dni, w których nic się nie chcę, ale nie powinno się nic robić na siłę. Trudno mi jednak powiedzieć jak znaleźć wenę, bo oprócz kilku dni w miesiącu mam ją prawie cały czas (i całe szczęście).
Gdy tworzę to w myślach przenoszę się w inne miejsce, które jednocześnie często odpowiada mojemu aktualnemu samopoczuciu. Gdy mam dobry dzień może to być festiwal, klub. Gdy trochę gorszy wybieram bardziej zaciszne miejsce, które moim zdaniem ma odpowiedni klimat. Każdy chyba ma swoje ulubione miejsca.
W grudniu podczas świąt kupiłem sobie przypadkowo zapachową świeczkę, która uwydatniła moją wyobraźnię, zapach z niej był całkiem intensywny. Myślę, że dodatkowe przedmioty wokół miejsca, gdzie produkujemy mogą wpłynąć na jakość pomysłów.


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - Revnotes - 1.03.2015

Mnie również prześladuje taka pustka, ostatnie miesiące są najgorsze ever. W moim przypadku najbardziej inspirujące jest słuchanie muzyki, oglądanie wszelakiej maści tutoriali (nawet jeżeli niczego nie uczą) oraz czytanie pism typu EiS.


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - Zirds - 1.03.2015

(1.03.2015, 0:13)Revnotes napisał(a): Mnie również prześladuje taka pustka, ostatnie miesiące są najgorsze ever. W moim przypadku najbardziej inspirujące jest słuchanie muzyki, oglądanie wszelakiej maści tutoriali (nawet jeżeli niczego nie uczą) oraz czytanie pism typu EiS.


Ja też tak robię, teraz oprócz słuchania muzyki i przeglądania filmików na YT to nie robię nic gdyż grafik napięty jak plandeka na żuku/barani wór*. Przez to nie mam weny... ale jeszcze z 2 miesiące i pójdę na swoje, zaadaptuje pokój i będę leciał od nowa.. już z pewną wiedzą!

* - Niepotrzebne skreślić.


RE: Skąd bierzecie inspiracje? - ProCkers - 1.03.2015

U mnie na kreatywność największy wpływ ma zmiana miejsca w którym tworzę ;) Nawet takie zwykłe przejście z laptopem z pokoju do salonu i już nieco inaczej się pracuje, od razu pomysły się pojawiają ;)
Do tego lubię słuchać utworów z poza mojego gatunku w którym się obracam, oglądać filmiki znanych artystów w których wyjaśniają jak stworzyli swoje hity.
Również jakakolwiek aktywność poza muzyczna też ma wpływ ;) Zdarzało się że wpadały mi ciekawe pomysły do głowy na siłowni czy podczas biegania, a nawet podczas pracy w domu :D
Ostatnio ogólnie trafia mi się dobry okres, bo nie mam problemów z weną jak to bywało momentami :D