MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sety w sieci - legalnie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Sety w sieci - legalnie (/temat-sety-w-sieci-legalnie)



Sety w sieci - legalnie - max.niemczyk - 14.03.2015

Czołem :) Słuchajcie - chciałbym, aby niedługo moje sety ujrzały światło dzienne. Kolejne epizody będę wrzucał online (YouTube, SoundCloud, MixCloud). Do mojego przyszłego kontrolera Reloopa Beatmixa 2jki (najprawdopodobniej) jeszcze zbieram, dlatego na razie prosto - Virtual DJ. Pytania takie: 1. Czy oprócz kupienia kopii oryginalnych utworów na Beatporcie, jestem zobowiązany uiścić jakąś dodatkową opłatę aby nikt (ani nic czyt. YT), nie zarzucił naruszenia praw autorskich i czy poprzez kupienie kopii mam możliwość udostępniania utworu publicznie ? 2. Na stronie VirtualDJ przeczytałem, że dla użytkowników tzw. domowych program jest darmowy, w przypadku gdy chcemy podłączyć kontroler bądź mamy zamiar użyć programu w celach profesjonalnych (korzyść finansowa), konieczny jest zakup licencji, aby wszystko grało z prawem. Wiem, że z tych setów nie będę miał ani chciał korzyści majątkowych, a wyłącznie satysfakcję, samorealizację i chęć pokazania to szerszemu gronu (jeżeli takowe będzie). Więc, mam nadzieję, że VirtualDJ jest dla mnie dalej darmowy ?

Z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam Was serdecznie !!


RE: Sety w sieci - legalnie - Zirds - 14.03.2015

Myślę, że tak, ale warto przeczytać Warunki Umowy licencji jaką zwykle się Akceptuje podczas instalowania programu, a w Twoim przypadku darmowego VirtualDJ, którego rozprzestrzenianie w inny sposób, który byłby wymieniony w Warunkach Umowy.
W sumie to dla programu komputerowego będzie reklama (krypto), ale też nikt Ci za reklamowanie nie płaci...


RE: Sety w sieci - legalnie - max.niemczyk - 14.03.2015

Na oficjalnej stronie znalazłem coś takiego:

http://www.virtualdj.com/atomixproductions/EULA.html

Cytat:Default "Home" license

- The default "Home" free license gives you the right to install the software on your private computer and use it for personal use only.

- It does not give you the right to use it for professional use (where you are getting paid or compensated for an activity that involves using the software), without purchasing an additional "Pro" license.

Wyraźnie zaznaczone jest, co według nich jest profesjonalnym użyciem: kiedy bierzesz zapłatę lub odszkodowanie za działalność, która wiąże się z używaniem oprogramowania. Więc chyba wszystko jasne :) Z drugiej strony, piszą, że Virtual'a można używać darmowo jedynie do prywatnego użytku na prywatnym komputerze.. to też dla mnie jest dobrze nie sprecyzowane, ponieważ użytkowanie publiczne, lecz bez czerpania korzyści nie jest wcale wymienione.


RE: Sety w sieci - legalnie - Xorbolanid - 14.03.2015

Możesz tez użyć w pełni darmowego Mixxx'a


RE: Sety w sieci - legalnie - Ralph G - 14.03.2015

SoundCloud sobie odpuść, tam prawie każdy set jest blokowany.


RE: Sety w sieci - legalnie - Zirds - 14.03.2015

(14.03.2015, 11:15)Needhouse napisał(a): SoundCloud sobie odpuść, tam prawie każdy set jest blokowany.

A gdzie? Przecież mój znajomy z atmoteki każdy set wrzuca na SC.


RE: Sety w sieci - legalnie - max.niemczyk - 14.03.2015

(14.03.2015, 11:15)Needhouse napisał(a): SoundCloud sobie odpuść, tam prawie każdy set jest blokowany.

Hm.. Ciekawe. Spotkałeś się osobiście z taką sytuacją ? Jeżeli tak jest faktycznie, to trzeba by było sprawdzić jakie i komu tak na prawdę te sety blokują :D

@XOR - dzięki ! Sprawdzę :)


RE: Sety w sieci - legalnie - Ralph G - 14.03.2015

(14.03.2015, 19:37)Stellar Vagabond napisał(a):
(14.03.2015, 11:15)Needhouse napisał(a): SoundCloud sobie odpuść, tam prawie każdy set jest blokowany.

A gdzie? Przecież mój znajomy z atmoteki każdy set wrzuca na SC.


Ja 3 razy wrzucałem swój set i 3 razy zablokowali :D
Może trzeba mieć konto Pro?