MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Kveon - Dream - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Kveon - Dream (/temat-ambient-kveon-dream)



Kveon - Dream - Kveon - 24.03.2015

Witam.
Głównie gra tutaj pianino, bo kocham jego dźwięki.
Pady zostały stworzone przeze Mnie w harmlesie.
Z góry dziękuję za odsłuch i pozostawienie oceny, za to bardzo ślicznie dziękuję :)!



RE: Kveon - Dream - Mat.Mor.Raw - 24.03.2015

Kawałek w stylu New Age. Przynosi skojarzenia ze ścieżką dżwiękową do filmu K-Pax. Jest tutaj taki trochę melancholijny, rozmarzony, kontemplacyjny klimat.
Od strony produkcji, widzę tutaj dość duży dysonans pomiędzy pianinem, a wartstwą rytmiczną. Mówiąc kolokwialnie: pianino za mokre, a perkusja za sucha xD
Proponowałbym zmniejszyć pogłos na pianinie, a z kolei dodać trochę delikatnego pogłosu na perkusji oraz podbić trochę środkowych częstotliwości. Można też po prostu użyć trochę innych barw perkusji (zwłaszcza snare bym podmienił na coś bardziej soczystego). Polecam posłuchać sobie nagrań Massive Attack lub Enigma dla porównania.
Moja ocena 3/5. Utwór przyjemny do słuchania, ale nad miksem jeszcze warto popracować.


RE: Kveon - Dream - OProject - 24.03.2015

Mateusz jest jak stara cyganka, zawsze prawdę Ci powie :E xd
Snare jak dla mnie za dużo ma wysokich, przez co wydaje się cienki (tutaj radziłbym wymianę, podbicie środkowego pasma lub dolayerowanie odpowiedniego werbla)
Perkusji mógłbyś dodać nieco reverbu.
Pianinko jak dla mnie gra dobrze, bo lubię dużo reverbu... jednak czasami wydaję że się miesza wszystko ze sobą.
Aranżacja dobra, fajnie się słucha nie mam więcej obiekcji... możesz poprawić tylko te małe niuanse w miksie i wydaję mi się że będzie brzmiało lepiej ;)
Pobrałbym ale nie stać mnie na dolara xd


RE: Kveon - Dream - F.P.P - 24.03.2015

Zbyt wycofany jest werbel wywal go na wierzch, jego brzmienie wręcz wymusza na kawałku, aby dołożyć w całym utworze dołu jakaś sinusoida, piła z mocnym LP . Naturalnie trzeba będzie podrasować trochę stopę, ale efekt będzie bardzo przyjemny. Wydaje się być trochę za dużo tego reverbu w klawiszach ( większa klarowność mniej rozmycia ), a na perkusji za mało pogłosu , w zasadzie to chodzi tylko o tego cykacza :D, można też trochę ją urozmaicić. Jeszcze zdeczk bije mocno średnimi w niskich partiach pianina, ale jakby pierdolnąć tym basem to się wyrówna :D.
Co do całego utworu, smutny ale mnie ruszył, brakuje przełamania motywu pewnej zawiłości , tak jest trochę przewidywalny.
Jak na niewielki staż jest całkiem spoko. Pozdro...


RE: Kveon - Dream - Zirds - 25.03.2015

Tak jak koledzy powyżej napisali, że piano i smyczki i reszta instrumentów melodyjnych grają bardzo ładnie, ale w porównaniu z linia perkusyjną są za bardzo rozjechane przez pogłos. Przydałoby się więcej ciepła w perkusji, także zmieniłbym werbel albo go jakoś z layer'ował z jakimś krótszym z mocnym uderzeniem i dodał lekkiego pogłosu na sekcje rytmiczną.

Ogólnie melodia ładna tylko utwór za długi, a przez to nudzący i przez duży pogłos męczący.
3/5