MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Stellar Vagabond - Mental Journey - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Stellar Vagabond - Mental Journey (/temat-electronica-stellar-vagabond-mental-journey)



Stellar Vagabond - Mental Journey - Zirds - 27.03.2015

[Obrazek: 401e2f099c729fdb.jpg]

Mental Journey


W końcu coś poważniejszego zrobiłem... jakieś tam kosmetyczne zmiany pozostały do zrobienia ;)

Zapraszam do słuchania i komentowania.



RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Castiel - 27.03.2015

Aranżacja jest w porządku. Arpy mi się podobają ten lead też jest zacny ;P.

W sumie nie siedzi mi tylko ten clap/snare ,który dodałeś jest zbyt płytki jak dla mnie :P

Ode mnie masz 4 ;)


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Zirds - 27.03.2015

Dzięki Castiel. W sumie masz rację z tym werblem. Muszę go zlayerować z czymś cieplejszym i głębszym, a nie mam póki co fajnych sampli...


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - chafer - 27.03.2015

Dźwięki czyste i wszystko ze sobą ładnie współgra - tu duży plus. Kick bardzo ładnie brzmi.

Sam utwór jednak mi się nie podoba - jest zdecydowanie za mało różnorodny. Cała aranżacja wygląda tak: gra fragment powtórzony cztery razy, potem wchodzi nowy dźwięk i znowu całość gra cztery razy. Brakuje przejść, różnorodności w perkusji, czegokolwiek, co by zainteresowało słuchacza. Moim zdaniem utwór zyska jeżeli go skrócisz o połowę i przyprawisz dodatkami.


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Zirds - 27.03.2015

Nigdy nie używam przejść, dropów i innych gówien... ;)


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - chafer - 27.03.2015

Dropy możesz sobie darować :) W każdym razie nieco przypraw na pewno nie zaszkodzi. :)


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Zirds - 27.03.2015

Spoko :) pobawię się w lekkie glitchowanie.. myślałem też żeby dodać odrobinę Amenów w przejściach łamiąc konwenanse ;)
Dzięki za rady!


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Abigail Noises - 29.03.2015

Pyszny background szczególnie po 3:38 ;). Melodia faktycznie potrzebuje jeszcze czegoś - "barwnego oddechu", kilku dyskretnych efektów. Zgodzę się z Chaferem by utwór choć trochę skrócić. Niech będzie to nie tylko Mental, lecz również Energetic Journey.
<thumbup>

Shabboo Harper


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Shutara - 30.03.2015

Przejrzyście, melodyjnie. Lubię. ;)


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - RaNi/Works - 30.03.2015

Nie chcę zbyt hejcić ale przyznam szczerze że niezbyt mi to siada.
Gra przejrzyście tylko z powodu tej... pustki. Miks nie robi wrażenia...
Sory ZetGen... 3/10


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Audionectic - 30.03.2015

Dla mnie również brzmi trochę pustawo.Jakieś delaye na automacie czy inne filtry.Trochę głębi by się zdało.Jest dość zróżnicowanie ale wszystko jakby szło pierwszym planem.Miejscami kojarzy mi się z pierwszymi płytami Depeche Mode :)
PS
Spróbuj podciąć stopę w okolicach 300,400Hz by wyeliminować "pudełkowatość".Takie mam wrażenie
Nie zawadziłby też porzadny clap,snr(aa jest sorki),open HH miedzy kickami,jakieś smaczki perkusyjne,crashe,pad czy jakies tło.
Jak dla mnie na warsztat i do polerki :)


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - abyssMB - 30.03.2015

Czystość brzmienia poszczególnych sekcji genialna, warto by ten utwór szczyptę "dosolić" i "dopieprzyć", a danie które zaserwowałeś będzie wykwintne. Zgodzę się z Audionectic-em że brzmi jak wczesne Depeche Mode ale to jest właśnie fajne.
Po drugim przesłuchaniu podoba mi się jeszcze bardziej.
Po trzecim i czwartym przesłuchaniu chcę Cie przeprosić ze dałem tylko 4 gwiazdki miks jest 5/5 , panorama mnie powala,
kapitalna robota. Twoje dźwięki nawet na byle jakich głośnikach unoszą się w przestrzeni, że można by je prawie musnąć dłonią i wskazać punkty w powietrzu z których dobiegają . Człowiek się spodziewa efektów bo dzisiaj wszędzie ich pełno, a tu piękny spokojny kawałek, który jest doskonały brzmieniowo. więc zmieniam to co napisałem na początku Twoje danie jest wykwintne, a dodatki mogą je schrzanić. Gratki.


RE: Stellar Vagabond - Mental Journey - Knifeman - 2.05.2015

podono za sukces utworu odpowiada przyciągniecie słuchacza w pierwszych kilku sekundach utworu (potem już idzie z górki)- np taka melodią jak tutaj

strasznie brzydka stopa -fuj!

całość nie brzmi jak utwór - brzmi jak pomysł (nawet bardzo dobry ale tylko pomysł) - z jednej strony w sumie dobrze bo słuchając takich rzeczy poznaje się coś nowego, innego ale myślę ze warto zastanowić się nad przejściami - te utwory mocno by zyskały

zazdroszczę ci umiejętności układania takich melodii - dodatkowo są okraszone niebanalnymi barwami

4/5