MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Revnotes - ID 03 (Demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Revnotes - ID 03 (Demo) (/temat-progressive-revnotes-id-03-demo)



Revnotes - ID 03 (Demo) - Revnotes - 12.04.2015

Ostatnio po prostu się opierdzielam, ale w tzw. między czasie...



Zaczęło się od progresywnego motywu, początkowo typowo houseowego. Następnie zacząłem bawić się z samplami z trance paczki i dorzuciłem bass, któremu najbliżej do electro. Sam jeszcze dokładnie nie wiem, czego ostatecznie będzie się można spodziewać.


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - Shutara - 12.04.2015

Intro jak najbardziej na +; rozmyta melodia z obciętym kickiem fajnie współgra. W dalszej części nic się ze sobą nie gryzie, za co props. Urywany, skaczący bas robi, co do niego należy.
Co do breakdownu - wszystko spoko, ale tam są dwa brejki, czy jak? ;) pierwszy z perką, potem wchodzi drugi z głębokimi pluckami (które również propsuję, czuć klimat)
do 2:16 cud, miód i orzeszki - potem chyba już brakło pomysłu :D no ale w końcu to demo; czekam na wykończeniówkę, chociaż najchętniej już bym dał 5.


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - Wizzardius - 12.04.2015

Podoba mi się. Czuje jednocześnie "delikatność" patrząc na całokształt, ale czuje MOC, co się dla mnie liczy. Od razu słychać, że Ty kręciłeś. Stópka dobrze gra, tak jak @up, rwany bass też super.


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - ProCkers - 13.04.2015

Intro bym wydłużył o drugie tyle. Najpierw żeby sobie szło bez kicka na filtrze, a dopiero później tak jak w demku. Moim zdaniem byłoby to bardziej klimatyczne ;) Bass bardzo ładny. Tyle, że znowu za krótko jak dla mnie. Jeszcze bym ten refren wydłużył, bardziej emocjami się pobawił bo czuć lekki niedosyt. W breaku to samo. Za szybko wjechałeś bitem, mogłeś jeszcze dłużej pojechać bez perki. Z resztą przearanżował bym to nieco inaczej, bo teraz słuchając breaku czuję jakby po bicie miało wejść pi*rdolnięcie, a tu bubel :D Pobaw się nieco delay'em i pogłosem. Stwórz jakieś ciekawe efekty coś na styl deadmau5a :D Druga cześć to powtórka z rozrywki więc nie będę się bardzo rozpisywał ;)

Ogółem słuchając tego cały czas mam wrażenie, że nie mogłeś się zdecydować co chcesz zrobić ;) Czy electro czy lajtowy progressive, więc zmieszałeś oba gatunki razem(co w żadnym wypadku nie jest złe). Nie wiem czy to demko jest bliżej fulla czy dalej, ale każdą partię bym wydłużył. Żeby całość wyszła dłuższa od tego demka przynajmniej o 1 minutę, bo żadna partia nie ma czasu żeby swoje zagrać. Chwila breaku, a tu zaraz refren ;) Popracuj nad emocjami w kawałku bo technicznie jest dosyć dobrze ;) Ma ten utwór zadatki na świetny lajtowy progressive z pazurem :D

Zaznaczam, że wszystko to moje subiektywne odczucia ;) I tak na koniec zrobisz jak tak jak będziesz uważał ;)

PS: Za każdym razem słuchając tego demka, kojarzy mi się ono z utworem Hardwella - United We Are ;) Nie wiem czemu :D


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - Revnotes - 13.04.2015

Dziękuję wam za motywację. Każdy komentarz, czy jakakolwiek inna forma okazanego zainteresowania jest dla mnie mega motywująca. Innymi słowy bez was cały mój zapał wygasłby na tym etapie produkcji, wielokrotnie się o tym przekonałem i teraz doceniam to bardziej niż kiedykolwiek.

Bez dwóch zdań namieszałem, z tym że zrobiłem to celowo. Kocham epickie, progresywne motywy, ale szybko nudzi mnie brak energii w pływakach. Podświadomie czuję, że na imprezie takie numery nie zagrzałyby miejsca i to mnie do nich zraża. Uwielbiam też elektryki, ta energia i moc, którą porażają i niosą do zabawy, coś fantastycznego. Niestety bardzo często cierpli na tym warstwa melodyczna, nierzadko lecą na jedno kopyto, a wraz z rosnącą popularnością bigroom oraz melbourne bogunce, po prostu nie potrafię odnaleźć utworu, który by mnie tak w 100% do siebie przekonał. Kolejna rzecz to nieziemskie barwy pojawiające się w trance oraz wokale, chyba już samymi tymi elementami zauroczył mnie progressive trance. Trochę się rozpisałem, aby pokazać wam, dlaczego zapożyczyłem po trosze ze wszystkiego, po prostu chciałem mieć moim zdaniem te najlepsze cechy z każdego z nich. Prawdopodobnie pójdę w tę stronę w kolejnych produkcjach.

Demo jest jeszcze na wczesnym etapie, prócz samego miksu, z którego jestem zadowolony (w sumie najlepszy do tej pory), tak na prawdę jakoś szczególnie się nie napracowałem i zdaję sobie sprawę, że słychać tą oszczędność dźwięków. Ostatnio narzekałem tu na forum na zanik kreatywności. W ciąż ten problem mi dokucza, dlatego track nie jest jeszcze rozbudowany, w sensie rozciągnięty do normalnych rozmiarów. Ponadto mam nadzieję, że uda się dograć wokal, bo break down zaplanowałem właśnie mając w głowie jakiś wokal.


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - gregwmusic - 13.04.2015

Ogolnie utworek cacy tylko mi brakuje głebi pad albo jest albo go nie ma

emocje może są ale jak ich jak narazie nie słyszę ale to demo i myśłe że jak zwykle twoja produkcja będzie na plus
i jak narazie jak dla mnie dodanie samych placów może i jest zajebiste ale dla mnie to tylko plucki a jesli tak jak mówisz ze ma być emocjonalnieto niech to bedzie bardziej dynamiczne z pomką!
bo w moim odczuci track po prostu idzie i coś tam plumka...
i myśle że mnie zrozumiesz....


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - Amer - 13.04.2015

witaj zrewanżuje się ci się tym jak ty podziwiasz pewne rzeczy w moich yhe produkcjach ,to ja u ciebie podziwiam parcie na melodyjność choć przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę u ciebie większą spójność harmonijną nie będę pisał czy melodie(zamykam w tym wszystko akordy itd) mi się podobają bo nie w tym rzecz a może i w tym, ale to moja skromna teoria dwóch wykluczających się brzmień i motywów które koniec końców są wzajemne potrzebne ,coś jak przeciwieństwa się przyciągają i tego właśnie przyjacielu ci radziłbym ,wiem że nie łatwe to jest ,jak się piszę ale to jest ten fakt który odpowiada za różnorodność w kawałkach której ciągle niedosyt w tej produkcji.
tak jeszcze technicznie jeśli można ten lead w breaku na dużym ataku pobawiłbym by się modulacją w trakcie by zrobił nieco zamieszania przed głównym bitem.
A i jeszcze czyż bym zauważył że rezygnujesz z rzucania mięsem w main spoko spoko .
Pozdro


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - Crazy Noise - 14.04.2015

Pomysł super, ale jeszcze bym długo nad tym popracował, bo może wyjść z tego coś naprawdę dobrego.
Od 1 min zbyt mało fx'ów przy zejściu (może jakiś duży reverb, który stopniowo opada?). W dropach brakuje jakiego fajnego tła, które dodałoby przestrzeni w utworze (jakieś pady, plucki na dużym reverbie). Break również wymaga urozmaicenia. Pady moim zdaniem zdały by tutaj egzamin.
Mix jest moim zdaniem w porządku. Pracuj dalej i czekam na efekt końcowy.
I pamiętaj... Rób to co uważasz za słuszne, a nie to co kreują mainstreamowe tracki, bo pływaki również się ceni i zaje**cie słucha się i wieczorem przed snem :)
Pozdro :)


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - piral - 14.04.2015

Najbardziej podobają mi się plucki (chociaż pocięty bas też ma fajny groove ale dograłbym do niego coś bardziej ruchomego, jakiś funkowo-gitarowy synth na przykład), świetnie budują klimat, są na nim stosowne efekty i są już dobrze umiejscowione w miksie. Co do braków, których nikt nie wymienił: w 1.00 brakuje jakiegoś efektu, który bardziej by uwydatnił to zejście a nie zwykły sweep. Następna rzecz to sidechain na riserze w breakdownie, który jest zbyt głęboki, nienaturalny, w ogóle bym go nie stosował w tym przypadku. Mogę ci zaproponować reversowanie poszczególnych dźwięków na nieco większym reverbie niż pozostałe dźwięki, które są w miksie. Myślę, że doda to ciekawości.


RE: Revnotes - ID 03 (Demo) - Revnotes - 14.04.2015

Na razie to taka pokazówka, aranż będę składał właściwie od podstaw, ale oczywiście zamierzam bazować na tym co już mam. Wiele rzeczy miałem już w głowie, ale podrzuciliście sporo więcej.

Mam się nad czym zastanawiać :)