MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Hunch - Another - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Hunch - Another (/temat-progressive-hunch-another)



Hunch - Another - HunchBread - 20.04.2015

Cześć,

prosiłbym was o wszelakie rady dotyczące utworu który niedawno skończyłem. Chciałbym uzyskać jakieś sensowne rady, konstruktywną krytykę bym mógł go poprawić. Jak dla mnie utwór nie brzmi tragicznie, aczkolwiek nie tak jak bym chciał by wyglądał, i do końca nie wiem co z tym zrobić.

I kurde... trochę mnie nie było, zarejestrowałem się jakiś czas temu i dupa, nie udzielałam się tylko czasem wpadałem by popatrzeć co i jak, ale czas się przełamać i trzeba się udzielać i się rozwijać. Tak wiec wybaczcie i obiecuje poprawę :P



Pozdrawiam,
Hunch ;)

[zs]http://www29.zippyshare.com/v/SEkbHEo5/file.html[/zs]


RE: Hunch - Another - Orbiteus - 20.04.2015

Z wrazenia zapomniales dac linka ;P


RE: Hunch - Another - HunchBread - 20.04.2015

Czy ja wiem :P Nadal jest na swoim miejscu ;)


RE: Hunch - Another - Castiel - 20.04.2015

Wejście mi się spodobało pianino trochę za "suche" jest przydałby się jakiś delay i reverb dać.

melodia jest chwytliwa typowo housowa bas też mógłbyś chociaż ciut podnieść bo jest dość ciekawie ułożony ;)

break jest w porządku wg mnie,drugi mógłbyś urozmaicić ale nie jest najgorzej .
Ogółem utwór typowo housowy, kliamt letni ode mnie taka mocna 4 :)


RE: Hunch - Another - Orbiteus - 20.04.2015

A moglbys pod playerem dac linka ? ;P player na komorkach sie nie wyswietla ;/


RE: Hunch - Another - Zirds - 21.04.2015

(20.04.2015, 23:07)Orbiteus napisał(a): A moglbys pod playerem dac linka ? ;P player na komorkach sie nie wyswietla ;/


Na dole strony mobilnego forum - pod reklamami (jeśli takie ci się wyświetlają) masz link z napisem "Pełna wersja".
Wchodzisz w ten link i Ci się pojawia forum w takiej wersji jaką masz na komputerze, ze wszystkimi linkami i playerami (ofkoz jeśli Twój telefon albo jego przeglądarka obsługuje takie playerki).


RE: Hunch - Another - Orbiteus - 21.04.2015

Nie obsluguje ;/


RE: Hunch - Another - opl - 21.04.2015

Melodia chwytliwa, nic nie fałszuje wszystko gra jak trzeba :)

Mogłbyś urozmaicic kawałek dodatkowym layerem basowym w wyzszej tonacji (pisząc basowy mam na myśli nawet jakąs pile :D oczywiscie z odcietymi niskimi czestotliwosciami i niekoniecznie w mono) dobrze zmiksowane powinno dodac kopa.
W dropie jakis pad w tle zeby nie bylo tak sucho i kilka nutek wiecej dla urozmaicenia :) Jest potencjal, powodzenia :)


RE: Hunch - Another - Beatzer - 21.04.2015

Lekkie, ciekawe, prostota dźwięków porywa. ;) Vier ode mnie.


RE: Hunch - Another - HunchBread - 21.04.2015

Dziękuje wszystkim, za udzielenie się pod tematem ;) Każda rada i opinia jest bardzo cenna.

Opl - przy następnym utworze, skorzystam z tych patentów na pewno ;)

Nic tylko wziąć się do pracy :)


RE: Hunch - Another - patorecydywa - 21.04.2015

Kawałek bardzo pozytywny. Najbardziej kręci mnie ten sidechainowy basik. Dobrze siedzi. Perkusja spoko. Melodia i aranżacja również spoko. Jedyne w czym słyszę niedostatki, to miks i lekkie podostrajanie instrumentów. Mam na myśli fakt, że większość twojej ściany melodycznej gra bardzo z przodu i to na dłuższą metę męczy uszy. Utwory mogą być ciekawsze jeśli jest w nich jakiś kontrast (według mnie).

Najważniejsze że szkielet masz prawidłowy i spore doświadczenie. Reszta przyjdzie z czasem i z osłuchaniem


RE: Hunch - Another - Faden - 26.04.2015

Intro z reverem na piano podoba mi sie, ale potem czuc jakby bylo za duzo poglosu na clapie. Od 0:30 riser wchodzi jakos tak brudno, zaslania melodie, ale do tego wystarczy pobawic sie panorama i odciac troche dolu, by byl jasniejszy.
Potem piano jest zbyt suche i znow brud. Chyba za duzo saturacji. Wg. mnie ten edm lead mocno brudzi mix, a poza tym mogbys uzyc jakis filtrow.
Na koncu to piano co w kolko gra, to moglbys wyrzucic, aby gral sam bass z perkusja.
Ogolem utwor nie jest jakas tragedia, ale przydaloby sie wiecej pracy.;) 3


RE: Hunch - Another - Revnotes - 27.04.2015

Pomysł jest całkiem przyzwoity, brakuje umiejętności, a przede wszystkim kiepski dobór brzmień. To wszystko jest takie suche, nie bój się wtyczek pogłosowych.


RE: Hunch - Another - Shabboo Harper - 28.04.2015

Rzeczywiście piano w tej barwie po pewnym czasie wręcz męczy. "Suche" to trafne określenie. Jakaś modyfikacja tego brzmienia przez głębszy filtr korzystnie przeistoczy Twój utwór w jeszcze mocniejszy House. Podkreślenie basu, wyróżnienie właśnie tego tonu pośród stentorowej perkusji również byłoby plusem. To pogodny kawałek z dobrym konceptem ;).


RE: Hunch - Another - UF_Glomma - 7.05.2015

jamyśle ze kawałek jest nie skorek..cjo..no. wany ? trzeba mu poukładać dzwięki wtedy ten motyw będzie energiczny. minąc bas stopą w herzach itp. no i troche monotonny miejscami. klimacik bardzo sympatyczy. basik ładnie na łańcuszku sie huśta. i zamiast tego raisa znowu do góry jakieś przjście na inny dzwięk oktawe albo dwie niżej z delayem (plumkanie)