MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Alex Fat - Heaven - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Alex Fat - Heaven (/temat-deep-alex-fat-heaven)



Alex Fat - Heaven - Alex fat - 24.04.2015

Witas. Wreszccie cos skoczyłem , takie skromne lekkie , krytyka i uwaki wskazane. Dobrego odsłuchu Smile . pz




RE: Alex Fat - Heaven - Orbiteus - 24.04.2015

Bardzo mi sie tutaj stereo podoba ;) track fajny ;)


RE: Alex Fat - Heaven - manieQdoniu - 24.04.2015

siemka pierwsze co mmnie zdziwilo to to ze perkusja gra na krancach panoramy malo ludzi stosuje takie rozwiazania.Mix jest ogarniety ladnie i perka mimo swojego rozlozenia nawet fajnie sie zgrywa ze soba . Kawalek dynamiczny,ladne reverby i delaye moglbym go posluchac do snu :d


RE: Alex Fat - Heaven - Shutara - 24.04.2015

Wszystkie partie się porządnie zgrywają na całej długości utworu. Perc'i moim zdaniem trochę za dużo szumu, ale to szczegół bo lubię się czepiać. Tak czy siak, dobra robota ;)


RE: Alex Fat - Heaven - Shabboo Harper - 25.04.2015

Hey Alex.
Ten kawałek cudnie wznosi się ku... "niebiosom". Wymyślne dodatki (nutki, wokal). Ogromnie lubię taki "melodyjny oddech", który kołysze bez przymusu i kusi jednocześnie konkretnym beatem. Koncept odnośnie finału utworu nie przekonuje mnie. Delay - świetny.


RE: Alex Fat - Heaven - Quantum Spark - 25.04.2015

Przyjemny traczek.
Gęsta chilloutowa atmosfera. Fajnie to wszystko przestrzennie zmontowane.
Lubię jak dźwięki mają takie długie wybrzmienie.
Na dłuższą metę trochę zaczął mnie męczyć ten dźwięk o wysokości męskiego głosu, nie wiem czy to sampel czy synteza.
I te dwa uderzenia perkusyjne w barze co są z lewej strony, jak dla mnie za głośne, zakłócają rytm bo nachodzą na werbel.
Ale może mi się wydaje, słucham na słuchawkach.


RE: Alex Fat - Heaven - HunchBread - 27.04.2015

Utwór podoba mi się i ma fajny klimat. I tak jak wcześniej wspomniano, świetnie zrealizowane wstawi i dźwięki ale...
jeden - który mi przeszkadza w dłuższym słuchaniu mianowicie skrajna panorama. Po prostu kłuje mnie to w uszy i brakuje mi załóżmy hata chociaż w minimalnym stopniu w prawym uchu i anaglogicznie w drugim przez co sprawia wrażenie nienaturalności, ale zapewne taki był zamiar ;)


RE: Alex Fat - Heaven - Alex fat - 28.04.2015

Orbiteus; Dzieki , ciesze się ze się podoba.:)
manieQdoniu : Oj stosuja stosuja , ucze się od najlepszych ;)
Zathura; Dziek :)
Shabboo Harper; Anno dzięki :)
Quantum Spark : Masz to bystre ucho , meski glos to wtyczka fl , zapomniana przez wszystkich :)
HunchBread ; Dzieki z a koma :)

Pozdrawiam


RE: Alex Fat - Heaven - Faden - 30.04.2015

Od 0:56 jakos slabo ten drop wyszedl i przydaloby sie odfiltrowac niektore dzwieki, aby mozna bylo go odczuc. Mozna by wylaczyc bass. Potem 1:10 przejscia brak i wbija sie stopa znikad. Potem relax i dalej przejscia sa slabo slyszalne, a przydaloby sie opuscic nieco dzwiekow. Wokal, ktory robi tu cos jak "ojojoj" mi osobiscie tylko przeszakadza. Przejcie w breaku z dwoma clapami na 2:22 zaskoczylo brakiem wyobrazni.
Po 5min spodziewalem sie zakonczenia i niewiem jak dlugo miales zamiar to ciagnac, ale ja bym poprzestal na okolo 6:00 i na koniec puscil tylko perkusje z bassem.
Ogolem fajna panorama oraz delaye. Slychac, ze uzyles sporo dzwiekow, ale mi to nieprzeszakadza. Najgorzej wychodza tu przejscia i brak filtracji, ktora moglaby dodac ciekawego efektu. Jest to calkiem realny (moze troche ambientowo-progresywny) "Deep" typowo relaksujacy do posluchania w domu, ale nie na impreze...;)
Niezly na 4.


RE: Alex Fat - Heaven - Stiopa - 30.04.2015

A ja tam lubię go w całości. Nie skupiłem się na krytyce, tylko odpaliłem sobie wałek i buszuję w necie. Powiedzieć muszę, że świetnie nadaje się do takiego słuchania. Bit ładnie wiezie, te vox wstaki i fxy świetnie nadają tła i klimatu całości. To jest jeden z tych wałków, które można zapętlić i niech sobie lecą ;)
Pozdro


RE: Alex Fat - Heaven - Revnotes - 30.04.2015

Przyjemny motyw, a w zasadzie po prostu te wszystkie dźwięki tła, które się na ten motyw składają, dzięki temu bassline może prowadzić utwór, tym bardziej, że dół jest bardzo masywny. Ogólnie, jak dla mnie numer jest zbyt leniwy, ale muszę przyznać, że ma coś w sobie, podoba mi się.

Spróbuj w kolejnym rozstawić hihaty tak po 75% zamiast te 100%, wyszło by nieco naturalniej, w sensie, ludzie są do tego przyzwyczajeni.


RE: Alex Fat - Heaven - UF_Glomma - 1.05.2015

fajnie niesie. troche z początku za dużo tegopogłosu ale później sie jest tego mniej..albo sie przyzwyczaiłem :) dobry numer


RE: Alex Fat - Heaven - Ixipe - 29.01.2016

wiesz z czym mi się kojarzy ten kawałek? Z Deadmau5-1989 czy jakoś taki tytuł.. może na nim się wzorowałeś? :D