MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie (/temat-antos-szprycha-wspomnienie-po-kaszanie)



Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Milan - 25.04.2015

Z jakich dźwięków robi się podkład do disco-polo , np: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie.


RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Knifeman - 25.04.2015

pamiętam te czasy Heart

nawet bez specjalnej analizy mogę Ci powiedzieć że na 100% są to brzmienia z keyboardu (takie jak na weselach kilkanaście lat temu). Szukaj synthów vintage lub cokolwiek w stylu disco. Perkusję trzeba pewnie zerznąć na żywca.


RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Milan - 25.04.2015

(25.04.2015, 20:25)Knifeman napisał(a): pamiętam te czasy Heart

nawet bez specjalnej analizy mogę Ci powiedzieć że na 100% są to brzmienia z keyboardu (takie jak na weselach kilkanaście lat temu)

Mógłbyś pokazać te dźwięki w Abletonie ?


RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Knifeman - 25.04.2015

myślę że trzeba by zrobić głębszy reserach w sieci. Niedługo wpadnie tu kilku hardware'owców starej daty i na pewno będą wiedzieli więcej niż ja w tej chwili. Cierpliwości :)


RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Maciek - 29.04.2015

Myślę że na każdym sensowniejszym klawiszu jesteś w stanie zagrać takie disco-polo, że żadna remiza się nie powstydzi. Dla losowego przykładu, zespół Milano tworzył m.in na Rolandzie GW-8 - poszperaj w necie, pooglądaj zdjęcia wykonawców i popatrz co oni tam mają. Albo od razu kup Korg Kronoss i zostań królem dożynek w całym kraju


RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Mat.Mor.Raw - 29.04.2015

Może załóżmy taki temat w dziale sprzęt xD Ja swoją przygodę z muzykowaniem zaczynałem od...




RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - OProject - 29.04.2015

Disco polo z tego co wiem tworzy/ło się głównie na keyboardach/syntezatorach Rolanda i Korga xd
Spróbuj emulatorów:
Roland Juno-6 = Tal-uno-62
Yamaha = Hahaha C36, Hahaha CS01II
Korg = Korg m1 le
Również powinieneś spróbować romplerów w tym wypadku nie lubiany przeze mnie Nexus może się nadać, ogarnij też Ni Reaktor, są też inne romplery jak np. Eu-emulator czy jakoś tak xd
Też takie coś zobacz:



RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Sebastian M - 12.07.2015

(29.04.2015, 7:21)Maciek napisał(a): Albo od razu kup Korg Kronoss i zostań królem dożynek w całym kraju

Bez kitu, ze śmiechu płaczę do teraz i ciężko mi napisać tego posta. Niemniej zastanawia mnie czy można takie dźwięki disco polo wykręcić załóżmy na massivie...ale pewnie tak :D


RE: Antoś Szprycha Wspomnienie po kaszanie - Zirds - 12.07.2015

Ale to musisz mieć dźwięki najlepiej z aranżera takie jak akordeon, organki, gitara basowa typu ding-dong :E