MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) (/temat-hardstyle-bioweapon-unleash-the-weapon-part-ii-revserse-bass-master-remix)



Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - OProject - 1.05.2015

Wpadłem na pomysl zmieszania nu-style z early i zamieniłem nustylowy kick na reverse bass Heart

Spora cześc tego traka jest z oryginału (remix packa) Pad, wokal, synth z builidu, melodii też nie zmieniałem :P

Postanowiłem walczyć ze swoim nie zdrowym perfekcjonizmem więc nie będę już siedział po milion godzin i sprawdzał błędów... chce cieszyć się bardziej produkcja, niż męczyć się nad każdym Hz i denerwować że nie wychodzi (jak to? xd)

Pierwszy raz użyłem Harmora... bardzo fajna wtyczka :D
Swoją drogą to chyba jedyny utwór w takim stylu xd Nie wiem czy kto kolwiek kiedys tak zmiksował early i nu xd Reverse Bass Heart

a tu oryginał ;)
Pozdrooo


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - Fly - 2.05.2015

Nie podoba mi się ten kick,za dużo pitch'u albo gra trochę za wysoko.Ogólnie ten pomysł ze zmianą basu wydaje mi się trochę na siłe,bo ciężko będzie dorównać poziomem temu z oryginału ;)


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - OProject - 2.05.2015

Dzięki za komentarz :P
Z tego co pamiętam to chyba i tak temu kickowi zmniejszyłem pitch o 2 jednostki xd
Oryginałowi trudno dorównać, bo wkoncu Bioweapon ma kilkunasto letnie doświadczenie, sprzęt i umiejętności więc jak mógłbym się porównywać :P My jesteśmy tutaj amatorami :D
Pozdro


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - In-Tegral - 2.05.2015

No to lecimy z tematem. Kick ma dobre uderzenie czyli punch za to Dist moim zdaniem średniawka i jest źle ten cały kick zlayerowany przez co traci moc. Cały utwór pomysłowo ok, chociaż mix ma za mało głębi i dźwięki są zbyt "proste" i bez kopyta. Efekty po padach niby proste ale efektowne ale też czasami przekombinowałeś przez co stało się to męczące. Keep it up.


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - Head - 2.05.2015

Ciekawy bassline. W pierwszych sekundach BU szału nie robi, ale w miarę pojawiania się leadów zaczyna fajnie grać. Swoją drogą temu pierdzącemu, który pojawia się jeszcze pod koniec utworku uciąłbym delikatnie górę. Nw czy to ride czy hit - pusto gra, delikatny reverb na nim i powinno być ok. Nie przypadły mi do gustu przejścia - szybko przechodzi z intro do bu i z bu do breaka. Motyw dobry, nw czy podkręcony bo oryginału nie słyszałem. Widzę że dałeś linka xd podoba mi się brzmienie leada - takie nieco klasyczne, urzeka prostotą. Strasznie długi climax niczym ze współczesnego upliftingu. Nudzi po chwili. I podobnie jest z 2. Przydałoby się urozmaicić ciekawym padem czy chórem.
Ogółem aranżacja i pomysł podobają mi się, może nie tak jak twoje typowe early ale jest dobrze :) co do tego połączenia early i nu to niestety pierwszy nie jesteś. Słyszałem już podobne tracki od AJ Busta, dość świeże bo coś ok 2011/12.
Czekam na dobre pierdolnięcie wprost z twojego warsztatu ;)
15 kończę maturę i lecimy z collabem bo juz rok się do tego szykujemy xd xd xd
I co do hardcora (Phobia) jak coś przy nim kombinowałeś to podeślij bo jest zajebisty.
Pzdr 808 xd


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - Overtunerz - 3.05.2015

Rev bass robi swoje Heart
oldschool to oldschool i zawsze taki bassline dla mnie będzie górował nad wszystkimi innymi!

+ :)


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - TanterStyleZ - 6.05.2015

Najbardziej to spodobała mi sie końcówka.... poźniej początek utworu jako drugie w sensie "kompozycyjnym".
Motyw ma wrażenie covera remixu czyli efekt chyba osiągnięty jednak odnosze wrażenie "prostoty "nie wiem czy to dobrze czy źle po prostu takie odnosze wrażenie ;)
Także nie obraź się za to bo lubie Twoje tracki jednak ten motyw robi na mnie takie wrażenie może gdyby był inny lead czy saw to nie miałbym takiego wrażenia jednak teraz tak jest.
Szybkie zejście do motywu mam mieszane odczucia jednak takie całkiem całkiem jako na remix.
Normalny utworek i dam szczere 3 za to że mieszasz style że robisz remixy tego typu bo sam lubie podobnie robić...
a sam jestem w trakcie robienia remixu early z nustylem na stopie early i właśnie temat zejścia do motywu i wejścia w główny motyw jest pod znakiem zapytania jeszcze xD

Pozdrawiam Early- Nustyle xD


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - Mat.Mor.Raw - 3.06.2015

Słucham sobie tego kawałka już kilka tygodni od czasu do czasu. Początkowo mi nie podchodził, ale z czasem się przekonałem i doszedłem do wniosku, że bardzo przyjemnie się słucha tej muzyki.
Całkiem szczerze powiem, że Twoja wersja bardziej mi się podoba od oryginału. Zarówno brzmienie sytezatorów jest przyjemniejsze w odbiorze (brzmi bardziej trance'owo i vintage'owo), jak również w warstwie rytmicznej. Mam wrażenie, że udało Ci się wypracować swój styl jeśli chodzi o połączenie kick'a i reversed bass. Słyszę już w kolejnym kawałku, że konsekwentnie trzymasz się obranego podejścia do strojenia stopy i specyficznego położenia akcentu na bass. Tak jakby z lekko wyczuwalnym opóźnieniem w stosunku do drugiego uderzenia, gdzie zwykle spodziewamy się basu. Wiem, że wynika to z ustawienia krzywej ataku na basie, ale tak właśnie to słychać.
Całość miksu jak dla mnie brzmi bardzo dobrze, profesjonalnie, z industrialnymi, stereofonicznie pływającymi efektami. 5/5.


RE: Bioweapon - Unleash the Weapon part II (Revserse Bass Master Remix) - chrisniers - 25.07.2015

No Old muszę powiedzieć, że bardzo mnie zaskoczyłeś !
nie bardzo mi się podoba lead trochę mu za mało głębi tak mi coś krzyczy choć melodia bardzo w porządku - przejście w 4:20 CIAAAARY !
reverse bass Heart jak najbardziej ogromniasty plus za pomysł
trochę mógłby niżej startować ten basik bo za wysoko jest delikatnie no i więcej poszarpania

ale jeśli mowa o całości to tak naprawdę bardzo chętnie wrócę tego odsłuchać jeszcze nie raz ! :)
pozdrawiam i jak będziesz chciał jeszcze pomieszać nowy styl to może collab ?