MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE UF Glomma - Defenceless - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE UF Glomma - Defenceless (/temat-house-uf-glomma-defenceless)



UF Glomma - Defenceless - UF_Glomma - 1.05.2015



poprawiona wersja
[zs]http://www90.zippyshare.com/v/IW39Iaw9/file.html[/zs]

Pierwszy numer poddany ocenie.
NO MERCY! :)


RE: UF Glomma - Defenceless - Zirds - 1.05.2015

Za głośny clap jak dla mnie. W ogóle w wyższym paśmie jakoś za głośno jest. Nie ma się co przyczepić do miksu samego w sobie oprócz tych wyższych częstotliwości.


RE: UF Glomma - Defenceless - Fly - 2.05.2015

Spodobała mi się perkusja,choć faktycznie te clapy i wysokie tony są odrobinę za głośno.
Ogólnie jak na pierwszy utwór jest naprawdę dobrze,jednak moim zdaniem zbyt monotonnie.Spokojnie z Tych 6:17s mógłbyś zrobić 3-4min i całość byłaby mniej nużąca.Powodzenia w dalszej pracy :)

Edit: Mój błąd,nie doczytałem ;)
Dalej twierdze,że jest dobrze,nawet jeśli nie jest to pierwszy,czy drugi kawałek.


RE: UF Glomma - Defenceless - Zirds - 2.05.2015

To nie jest pierwszy utwór w sensie "pierwszy raz w życiu coś wyprodukowałem". To jest pierwszy utwór tego Pana na forum.


RE: UF Glomma - Defenceless - UF_Glomma - 2.05.2015

ciśnią mi sie na klawisze słowa sprostowań, ale niech kawałek zazna oceniania.niech ktoś to usłyszy :).jedno wiem na pewno (i to przy każdym kawałku) zawsze mozna zrobić coś lepiej. z tymi wysokimi..to jest własnie preset mastera z abletona i brak monitorów. musze mu wieżyć,albo sprawdzać go jakimiś vst. u mnie dość ten klap tam gra. miał być wyraźny. teraz wiem żeby go przyciąc tylko to i tak nie zmieni klimatu numeru.to by wymagało remixu full. staram sie trzymać koncepcji kawałków które ewentulanie byłyby grane na imprezach..gdzieś.. przez kogoś.. :) stąd taka długość numeru. on byłby ciekawszy jakby go skrócić. ale wydaje mi sie że to fajne wyzwanie zrobić numer który trwa 6 (choć standard to 7) min a do tego jest ciekawy. ten kawałek to sofcik pasowałoby mu z jeszcze jeden motyw wymyśleć i pewnie by gryzło. jak dla mnie montonia, po mimo tej długości, wynika z aranżacji nie dopasowanej do stylu. szczerze jestem ciekawy gwiazdek.ile to to w skali do 5 jest warte dla ogółu.


RE: UF Glomma - Defenceless - Quantum Spark - 2.05.2015

Zaznaczę, że słucham na słuchawkach.
Bardzo fajny klimat, elektryczno, minimalowy.
Super. że jest jakiś wokal mało ludzi tu wrzuca wokale do kawałków a wokal to podstawa.
Fajny ruch na tych syntetycznych padach, minimalizuje uczucie braku zmian.
Bardzo fajne efekty na wokalu.
Cały czas wydaje mi się, że grają dwie melodie w tym samym czasie ( czyli co kontrapunkt wczoraj się trochę naczytałem ;) ale to chyba efekt tego ruchu.
Tak czy inaczej efekt jest super, harmonia pierwsza klasa.
Podsumowując dla mnie super utwór, ma taki zajebisty chilloutowo leniwy klimat.


RE: UF Glomma - Defenceless - Faden - 4.05.2015

Po pierwsze przydaloby sie uciac 1min utworu i ten "crispy clap" wyciszyc. Na 5:38 delay za glosny i tworzy delikatny chaos. Mozna, by go troche podciac i puscic bez stopy i clapa, a wtedy znajdziesz na niego wiecej miejsca w panoramie. Ogolna koncepcja utworu jest jak najbardziej na +, dlatego ze nikt nierobi tu takiej muzy. Najwazniejsze, ze masz wypracowany swoj unikatowy styl, a te bledy to drobnostki.
Osobiscie lubie taka muze i dam 5 na zachete.;)


RE: UF Glomma - Defenceless - Shabboo Harper - 5.05.2015

"-": Clap zbyt głośny, trochę monotonny. Utwór przydłuuugi...;)
"+": Lekki i jednocześnie głęboki groove, dyskretne efekty w tle, oryginalnie intensywny w miksie wokal. Przyjemny klimat.


RE: UF Glomma - Defenceless - patorecydywa - 6.05.2015

Podoba mi się groove, klasyczny ale i nowoczesny. Czekam na kolejne utwory!
Widzę że coś mieszasz z filtrami i rezonans wpada za głośno. W ogóle poziomy (nie brzmienie) mi w tym utworze najbardziej przeszkadzają. Pojedyncze elementy pojawiają się w tym utworze z głośnością bez odniesienia do reszty.


RE: UF Glomma - Defenceless - UF_Glomma - 7.05.2015

powalczyłęm parę godzin. numer nabrał innego wyrazu bo korekcja pokazała co tam w nim tak na prawde jest. chętnie przyjmę krytykę.