MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Faden Hookz - Take me to the Discotheque (/temat-house-faden-hookz-take-me-to-the-discotheque)



Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Faden - 4.05.2015

Najnowszy utwor. Specjalnie dla kolegi Alexa, aby wiedzial ze oprocz udoskonalania starych projektow robie tez nowe. W kazdym razie przygotowuje wiecej niz jeden, ktory teraz przedstawiam. Staralem sie trzymac zasad teorii i mniej experymentowac, a co wyszlo to sami posluchajcie...
Prosze o opinie:)



Wlasnie skonczylem poprawiac utwor i wreszcie moge isc spac. Szczerze mowiac zmotywowaliscie mnie do experymentow.
Dolozylem poglosy na kazdy dzwiek i ucialem gore na stopie. Ponadto pobawilem sie efektami i dorzucilem dodatkowe sample. Do tego podkrecilem brzmienie i poustawialem w panoramie. Mam nadzieje, ze teraz bedzie lepiej...:D
Dajcie znac jak wyszlo

PS. Bede go uaktualnial do czasu, az zejdzie z pierwszej strony forum. Zawsze mozna go ulepszyc...


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - UF_Glomma - 4.05.2015

wszystko na swoim miejscu. energia perkusji rewelacja. klarowność numeru rewelacja. nie ma się czego przyczepić a tylko czerpać wzory. 5


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - Revnotes - 4.05.2015

Skupiłeś się na basie, który bardzo ładnie nadaje ciężaru i pazura, ale mam wrażenie, że odbiło się na electric piano i perkusji. Stopa również mogłaby mieć nieco energii, a piano jest po prostu zbyt sztuczne. Trochę humanizacji na pewno by mu nie zaszkodziło.


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - Shutara - 4.05.2015

Zgodzę się co kwestii, o których wspomniał Revnotes. Uciąłbym trochę górnych pasm kickowi. Do tego słychać w nim taki nieprzyjemny ogon, z którym coś można zrobić. Synthy brzmią lekko sztucznie i zbyt płasko. Pochwalę za breakdown i outro (w outro clapo-snare mi nie pasuje szczerze powiedziawszy) Szczerze, to druga część utworu już trochę nudzi brakiem urozmaiceń. ;)


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - Quantum Spark - 4.05.2015

Słucham na słuchawkach.
Fajny vibe, tylko trochę pustawo. I brzmi trochę jak midi.
Może uzbroił byś to w jakieś tłustsze brzmienia, dołożył jakiegoś delaya.
Dołożył coś co gra to samo co pianinko tylko dużo dalej, żeby się głębia zrobiła i jakiś ruch po panoramie zmontował i będzie git, tak myślę ;).


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - Faden - 4.05.2015

Chcialem, aby bass byl jak najbardziej wyeksponowany, bo tu w U.K. tak robia i jest to wrecz pozadane. Jak to sie mowi co kraj to obyczaj. Moim przykladem jest "Ministry of Sound".
Wracajac do tematu piano bylo wyciagniete z wtyczki "Korg Legacy". Zamiarem moim bylo, aby brzmialo jak stare "Rave" (pewnie wiesz o co mi chodzi) Specjalnie szukalem takiego oprogramowania, by uzyskac taki efekt. Gdybym chcial realne, to wzialbym z "Kontakt" upright lub Berlin albo New York. Podoba mi sie takie jakie jest i chocbym wrzucil wiecej poglosu to i tak niewiele to zmieni. Tak naprawde mi je tylko utopi.
Co do perkusji to mysle, ze stopa i clap dobrze sie wybijaja, a dodatki takie jak "Tamburyn" lub "Sidestick" mialy sie wtopic tak, aby byly tylko dodatkiem. Z hatow wycialem caly dol i srodek, aby bass mogl miec przestrzen, bo on jest tu kluczowym instrumentem.

Zathura: Oczywiscie, ze moge sciac gore i zobacze jak wyjdzie. Tzw. ogon takze jest uzywany przez producentow. Slyszalem wiele razy u gwiazd kick z nieodcieta gora. Utwor byl budowany pod wokal, dlatego nieurozmaicalem go efektami i chcialem oszczednie. Poza tym trwa tylko 3:38. W sumie co mi szkodzi puscic jakis delay, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Quantum: Jakbym zrobil za tlusto to braklo by miejsca na wokal. Co do panoramy to masz racje. Sprobuje.
Sa tu 3 glowne instrumenty: Piano, Dzwonek z Nexusa i Violonczela z Kontaktu. Ta ostatnia sprobuje bardziej podkreslic lub przesunac. Niestety wiekszosc z nas korzysta z Midi i ty tez zapewne niemasz do dyspozycji calej orkiestry symfonicznej z brzmieniem na zywo.

Dzieki za opinie i rady. Na pewno sie przydadza.:)


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - Phil Wardeski - 4.05.2015

"Staralem sie trzymac zasad teorii i mniej experymentowac" - błąd ! Zasady zasadami, ale eksperymenty są istotnym elementem produkcji !
Co do utworu, nie poniósł mnie zbytnio. Aranżacja dość nudna, dobór dzwięków fatalny (brzmią jak gotowce, w dodatku suche gotowce). Kick zabolał najbardziej, bo nie czuć w nim w ogóle tego dołu, jak to koledzy wyżej napisali "słychać w nim taki nieprzyjemny ogon". Nie daje Ci negatywnej oceny, gdyż każdy ma prawo do błędów. Ważne byś je dostrzegał i pamiętał, by je niwelować. :D


RE: Faden Hookz - New project (need vocal) - Faden - 5.05.2015

(4.05.2015, 21:21)wardance napisał(a): "Staralem sie trzymac zasad teorii i mniej experymentowac" - błąd ! Zasady zasadami, ale eksperymenty są istotnym elementem produkcji !
Co do utworu, nie poniósł mnie zbytnio. Aranżacja dość nudna, dobór dzwięków fatalny (brzmią jak gotowce, w dodatku suche gotowce). Kick zabolał najbardziej, bo nie czuć w nim w ogóle tego dołu, jak to koledzy wyżej napisali "słychać w nim taki nieprzyjemny ogon". Nie daje Ci negatywnej oceny, gdyż każdy ma prawo do błędów. Ważne byś je dostrzegał i pamiętał, by je niwelować. :D

Co do aranzu byl nudny, a kick chu..wy. Zgoda.
Co to znaczy, ze "fatalny dobor dzwiekow" skoro wszystkie do siebie pasuja. Chcialem, aby brzmial typowo elektronicznie, bo taki byl pomysl. Nie jestesmy ulepieni z tej samej gliny i kazdy z nas gra co lubi, a ja chce aby kazdy moj utwor brzmial inaczej. Po to ciezko pracuje, by byc rozpoznawalnym pod wzgledem stylu.
Kazdy ma swoje zdanie, ale Ty piszac takie komentarze wyrwane z kontekstu udowadniasz brak zrozumienia dla czegos spoza komercyjnego EDM. Teraz twoja kolej pokaz co potrafisz. Gdzie te twoje experymenty?xD
Poza tym nieuzywam gotowcow w MIDI i jak mi wyjdzie cos z cyklu "gdzies to juz slyszalem" to sam do tego doszedlem. Codziennie ten utwor ewoluuje. Sam zobacz co sie zmienilo.
Szczerze gdybym mial tak sluchac duzej czesci opinii na temat doboru sampli, to nigdy nieskonczylbym zadnego tracka. Na szczescie jest tu tez sporo osob ktorych warto sluchac. Za to dziekuje, bo bez tego gowno bym nauczyl:)


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Revnotes - 5.05.2015

Zapachniało hipokryzją <foch>

Bardzo szanuję to miejsce, dlatego też powstrzymałem się przy poprzednim poście (spam), ale nie jestem przysłowiowym "potulnym barankiem", więc od czasu do czasu zdarza mi się wybuchnąć!

Stary WYLUZUJ, serio WYLUZUJ. Pochwaliłeś się swoim najnowszym dzieckiem na forum, gdzie wypowiadają się na prawdę różne osoby. Jeżeli ktoś już poświęcił ten czas, żeby coś napisać, szanuj go za to, a jeśli już, tak trudno jest przyjąć krytykę, lepiej przemilczeć sprawę. Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak żałośnie wygląda taka obrona w stylu "Ty się nie znasz, bo słuchasz EDM". Druga rzecz, to wyskakujesz z tą muzyką z UK, gdyby Internet nie istniał, to miałoby sens, ale w obecnych czasach, przecież każdy ma do niej dostęp.

Jeżeli już koniecznie musisz komuś udowodnić, że nie zrozumiał Twojego zamysłu, to po prostu podaj link do utworu, który można traktować jako wzorcowy dla celu, który chciałeś osiągnąć. Pewnie, że każdy pragnie mieć własny styl, ale jakieś kanony istnieją, więc zawsze można znaleźć taki utwór, a co najważniejsze dobrze wyprodukowany.

Sam również tworzę muzykę, doskonale rozumiem, że krytyka nie jest niczym przyjemnym, ale trzeba do tego podejść z zimną krwią, czy też zdrowym rozsądkiem. Zrobisz, jak zechcesz, ale kogoś kto poświęcił Ci czas nie wypada obrażać.


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Alex fat - 5.05.2015

(5.05.2015, 18:30)Revnotes napisał(a): Zapachniało hipokryzją <foch>

Bardzo szanuję to miejsce, dlatego też powstrzymałem się przy poprzednim poście (spam), ale nie jestem przysłowiowym "potulnym barankiem", więc od czasu do czasu zdarza mi się wybuchnąć!

Stary WYLUZUJ, serio WYLUZUJ. Pochwaliłeś się swoim najnowszym dzieckiem na forum, gdzie wypowiadają się na prawdę różne osoby. Jeżeli ktoś już poświęcił ten czas, żeby coś napisać, szanuj go za to, a jeśli już, tak trudno jest przyjąć krytykę, lepiej przemilczeć sprawę. Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak żałośnie wygląda taka obrona w stylu "Ty się nie znasz, bo słuchasz EDM". Druga rzecz, to wyskakujesz z tą muzyką z UK, gdyby Internet nie istniał, to miałoby sens, ale w obecnych czasach, przecież każdy ma do niej dostęp.

Jeżeli już koniecznie musisz komuś udowodnić, że nie zrozumiał Twojego zamysłu, to po prostu podaj link do utworu, który można traktować jako wzorcowy dla celu, który chciałeś osiągnąć. Pewnie, że każdy pragnie mieć własny styl, ale jakieś kanony istnieją, więc zawsze można znaleźć taki utwór, a co najważniejsze dobrze wyprodukowany.

Sam również tworzę muzykę, doskonale rozumiem, że krytyka nie jest niczym przyjemnym, ale trzeba do tego podejść z zimną krwią, czy też zdrowym rozsądkiem. Zrobisz, jak zechcesz, ale kogoś kto poświęcił Ci czas nie wypada obrażać.

Wyrwales mi to z ust bracie ;) , czekamy na wzorcowego artyste . pozdrawiam


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Phil Wardeski - 6.05.2015

Revnotes, szacun za to co napisałeś powyżej. Naprawdę.
Faden, jeśli aż tak Cię uraziłem to jak najbardziej przepraszam :) nie mniej jednak jak to podkreśliłeś "każdy ma swoje zdanie" nie tyczy się tylko Ciebie. Co do MOJEGO ZROZUMIENIA EDM to poczułem się mocno urażony :D gdyż nie przepadam za "komercyjnym" EDM`em (a big roomuff to już w ogóle nie nawidze!).
Ps. "teraz twoja kolej pokaz co potrafisz" ... co to jest? wyzwanie na walkę tracków? Zastanów się co piszesz.
/Koniec awantury/


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Kaper - 6.05.2015

Brzmi mi to jak DJ Bobo z lat 90 ;) Tak ta muzyka kiedyś wyglądała tylko brakuje w niej jeszcze jednej rzeczy: jęczące baby i śpiewającej coś czasem :)


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Beatzer - 6.05.2015

Poczułem się tak, jakby zaraz tu miał śpiewać jakiś Dr. Alban, czy co :D Dobrze, że nie ma tej okropnej perkusji, jakby dźwięki plastikowych wiader nadawających w tempie większym, niż 140 <haha>. Ale traczek jest fajny, taki lżejszy. :)


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - Alex fat - 6.05.2015

(4.05.2015, 12:48)Faden napisał(a): Najnowszy utwor. Specjalnie dla kolegi Alexa, aby wiedzial ze oprocz udoskonalania starych projektow robie tez nowe. W kazdym razie przygotowuje wiecej niz jeden, ktory teraz przedstawiam. Staralem sie trzymac zasad teorii i mniej experymentowac, a co wyszlo to sami posluchajcie...
Prosze o opinie:)



Wlasnie skonczylem poprawiac utwor i wreszcie moge isc spac. Szczerze mowiac zmotywowaliscie mnie do experymentow.
Dolozylem poglosy na kazdy dzwiek i ucialem gore na stopie. Ponadto pobawilem sie efektami i dorzucilem dodatkowe sample. Do tego podkrecilem brzmienie i poustawialem w panoramie. Mam nadzieje, ze teraz bedzie lepiej...:D
Dajcie znac jak wyszlo

PS. Bede go uaktualnial do czasu, az zejdzie z pierwszej strony forum. Zawsze mozna go ulepszyc...

Niewiem czy to z przekasem czy nie , w każdym bądź razie mi nie musisz nic udowadniać bracie.Zapytaj się siebie czy ty bys chciał grac taka muzyke , która na tu prezetujesz ?.Czy jak się skoczy studja to jest się od razu inżynierem?. Widzisz z muzyka jest dokładnie tak jak ze skoczeniem szkoły , nie zawsze jak się skończy szkole to ma cos się w glowie. Zmuzyka jest dokładnie tak samo ,nawet robiąc 8 lat , siadasz słuchasz i mówisz ze to jeszcze nie jest to !! A ty probojesz nam za wszelka cene udowadniac ze twoje utwory , sa ok , robiac muze podejzewam ,ze niedługo . Produkcja utworow to nie jest , jest i masz , i jest hit , uwierz mi ze nato się sklada wiele czynikow , przedewszystkim praca praca i jeszcze raz praca , wiedza.Juz niemowiac o własnym brzminiu ,zastanow się co piszesz ?
Ja też bym chciał żeby o moich utworach każdy mowil ze sa zajebiste , nie zawsze tak jest , ale tego trzeba się nauczyć , pokora. Troche już jest uciebie z tym lepiej , ale nadal jeśli ktoś zle pisze o twoich utworach , to jest atak !! Wracajac do utworu , można by powiedzieć ze brzmieniowo jest spoko , ale mnie to nadal nieprzekunuje , odniosłem takie samo skojazenie , jak koledzy, brzmi to jak muzyka lat 90 , dj bobo , to chciales osiagnac ??.Ale i tak jest postep jeśli zrobiles to sam ? , bez uzycia midi jako calosc, ale jak i ja i nas wielu trzeba pracować żeby to było na 100, bo tutj jeszcze tego niema , moim zdaniem. Potraktuj ten wpis luźno , bo nieazamierzam cie hejtowac, bo nie oto w tym wszytkim chodzi. :) Pozdrawiam


RE: Faden Hookz - Take me to the Discotheque - UF_Glomma - 7.05.2015

ładna imprezówka ale nie zostanie w pamięci. produkcyjnie ślicznie, ale dzwięki nie bardzo. jakbyś je nakrył wokalem to by bardziej weszło. polecam looperman.com- wiadomo royalty free to nie madonna ale zawsze to jakiś wokal.