MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. FX Zeus - Flush (Original Mix) (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. FX Zeus - Flush (Original Mix) (+1) (/temat-progressive-fx-zeus-flush-original-mix-1)



FX Zeus - Flush (Original Mix) (+1) - Quantum Spark - 8.05.2015

FX Zeus - Flush ( Original Mix ):


FX Zeus - Better Way (Original Mix):


Dwa kawałki z nazwijmy to nowej serii.
Jest to raczej Progressive w moim rozumieniu tego gatunku.
Jest dość minimalowo.
Ciekawi mnie opinia osób postronnych na ich temat.


RE: FX Zeus - Flush ( Original Mix ) - Fly - 8.05.2015

Ogólnie nie przepadam za minimalem.Krotkie melodie,ktore ciagna sie przez prawie caly utwór to nie dla mnie :P

Pomijając ten aspekt,to kawałki sa całkiem przyjemne (drugi bardziej przypadł mi do gustu),nie ma w nich pustki,gra sporo dźwięków. Osobiscie popracowalbym nad perkusją,bo jest dobra, ale w pewnym momencie wchodzi ride(nie wiem czy dobrze to nazwałem) i za bardzo szumi.Tyczy sie to jednego jak i drugiegi przypadku :P


RE: FX Zeus - Flush ( Original Mix ) - Shutara - 8.05.2015

1. Ładnie mi podeszło. Szczególnie zabawa z glitch'em dała ciekawy efekt. Może ten pulse-bass czy co to jest do lekkiego oszlifowania, tak samo troszkę zbyt natarczywe to wypełnienie w postaci echa.

2. Tutaj z kolei intro mi nie spasowało. Później ten crash lecący przez dobrych kilkadziesiąt barów również taki sobie.

Ogólnie oba utwory <thumbup>


RE: FX Zeus - Flush ( Original Mix ) - Revnotes - 8.05.2015

"Flush" i ten nieokiełznany bass psują całkiem niezły klimat, po prostu jest niechlujnie osadzony w miksie. Nie jest ani niski, ani wysoki, moim zdaniem nie daje tyle mocy ile by mógł. Do reszty nie mam zastrzeżeń, bardzo dobry lead i całkiem niezłe drumy.

"Better Way" na ironię wcale nie jest lepszą opcją, ale na pewno inną. Tutaj będę się czepiał bębnów, ale bass zostawię w spokoju. Nie wiem czy Ty warstwujesz bassline, czy polegasz na pojedynczym syntezatorze, ale gdybyś dał jakiegoś niskiego suba, dostałby zdecydowanie więcej mocy. Perkusja jest zarazem gęsta, gdy naparza ride, jak i uboga, bo właściwie nic się nie dzieje.

Moim zdaniem coraz lepiej radzisz sobie z miksem, więc zmierzasz w dobrym kierunku.


RE: FX Zeus - Flush (Original Mix) - UF_Glomma - 11.05.2015

pierwszego ni zdązyłem posłuchać bo pierwszy motyw zamordował chęci. ale drugi przyjemniejszy. muzycznie fajnie, teraz tylko poczyścić eq, ustawić panorame. i by siedziało. polecam też na perkusje dawać tą samą perkusje lekko skompresowaną. w różnych dawach róznie robią ale ogólnie nic trudbe3go a perkusja nabiera soku. tu troche płaska. za pierwszy 3 za drugi 4,2sie równa 4


RE: FX Zeus - Flush (Original Mix) (+1) - Santani - 7.06.2015

W pierwszym utworze przydałoby się coś odmiennego, cały czas (tak jakby) to samo. Przydałoby się coś z innym dzwiękiem, trochę mocniejszego.
/\
Drógi utwór: I
Ten motyw na samym początku - ŚWIETNY!!! I ta sama uwaga co w pierwszym track'u I
Ogólnie oby dwa utwory są bardzo dobre. Nie jest może coś czego bym słuchał dla relaksu, ale to Twój gust. Oby tak dalej. ;) :D