MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) (/temat-house-the-underdog-project-summer-jam-mike-trause-edit)



The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 8.05.2015

Witam Was serdecznie.

Chciałbym byście swoim fachowym uchem ocenili moją ostanią pracę.
Za wszystkie wskazówki będę naprawdę bardzo wdzięczny :)




RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - Fly - 8.05.2015

Nie rozumiem jednego,czemu motyw z 32s nie powtarza się później ? Przecież ten supersaw jest genialny ! :D Ma moc głębię, zagarany na ciekawej melodii,naprawdę cudo ;) Sam go zrobiłeś?


RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 8.05.2015

No pewnie masz rację, szkoda, że nie powtórzyłem. Ktoś mi powiedział że brzmi festiwalowo :)
Tak sam robiłem.


RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - Shutara - 8.05.2015

Moim zdaniem za dużo sidechain'u, szczególnie na wokalu (przynajmniej tak mi się wydaje, chyba że to delay a ja już głuchnę). Z super saw'em powinien iść wokal. Wałek trochę traci ze względu na trochę chaotyczną aranżację.
Ni klubowo, ni czilałtowo. Albo w jedną, albo w drugą moim zdaniem.
Niemniej jednak przyzwoicie ;)


RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - Revnotes - 8.05.2015

Moim zdaniem ten super saw wypada blado, gdy zacząłeś bawić się filtrem, brakuje mu tego czegoś, co sprawia, że zamykanie i otwieranie filtra brzmi po prostu dobrze. Podoba mi się bassline, jest wyraźny i głęboki, pomimo króciutkich nutek. To samo stopa, chyba najlepiej dopracowany element utworu, chociaż brakuje mi tutaj wyraźniejszego dołu. Ma fajną barwę, ale trzeba jej dać jakąś podstawę, żeby tym wszystkim ruszyła.


RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - Programerus - 9.05.2015

Moim zdaniem przede wszystkim kłuje w uszy przegięty sidechain, który psuje przyjemność ze słuchania, poza tym dość przyjemne brzmienie.


RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 10.05.2015

(8.05.2015, 16:16)Revnotes napisał(a): Podoba mi się bassline, jest wyraźny i głęboki, pomimo króciutkich nutek. To samo stopa, chyba najlepiej dopracowany element utworu, chociaż brakuje mi tutaj wyraźniejszego dołu. Ma fajną barwę, ale trzeba jej dać jakąś podstawę, żeby tym wszystkim ruszyła.


Dziękuję. Czekałem na opinie odnosnie dołów, w ostatnim czasie wykonałem adaptacje akuctyczną pomieszczenia, a i zwykle najwiekszy problem mialem z dolnymi Hz.

Wierzę, że dalsza praca jeszcze przyniesie poprawę.
(9.05.2015, 4:15)Programerus napisał(a): Moim zdaniem przede wszystkim kłuje w uszy przegięty sidechain, który psuje przyjemność ze słuchania, poza tym dość przyjemne brzmienie.

Dziękuję, będę miał to na uwadze podczas kolejnego projektu.
Pozdrawiam.

Post pod postem. Łączę.
T-Sted



RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - Layap - 26.05.2015

Mam pytanie- korzystasz z sampli czy sam komponujesz poszczególne partie?
Nie podoba mi się brzmienie od 2:17- strasznie "dyskotekowe".
Edit bardzo ładny w całościowym odbiorze, ciekawi mnie technika kompozycyjna :)


RE: The Underdog Project - Summer Jam (Mike Trause Edit) - MikeTrause - 27.05.2015

(26.05.2015, 15:38)Layap napisał(a): Mam pytanie- korzystasz z sampli czy sam komponujesz poszczególne partie?
Nie podoba mi się brzmienie od 2:17- strasznie "dyskotekowe".
Edit bardzo ładny w całościowym odbiorze, ciekawi mnie technika kompozycyjna :)

Nie korzystam z sampli. Rozumiem, że chodzi o partie melodyczne.
Nie siadł Ci akordeon :) Długo się zastanawiałem czy to mi podpasuje,szczególnie z tym festiwalowym leadem. Pytałem wielu ludzi jak to brzmi ze sobą, stwierdzili że jest ok, to tak zostawilem.

Akordeon to jeden z moich ulubionych instrumentów(oczywiście ten set syntetyczny), dlatego moja ocena na pewno nie jest obiektywna :)

Dziękuje za komentarz :)

Pozdrawiam