MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID SaxyStorm - Japan - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID SaxyStorm - Japan (/temat-liquid-saxystorm-japan)



SaxyStorm - Japan - Stormsoundsystem - 8.05.2015

Trochę to trwało ale jest :)




RE: SaxyStorm - Japan - Shutara - 8.05.2015

Bardzo fajne intro, chociaż ja bym lekko rozmył przejścia pomiędzy akordami; chodzi mi o pierwsze sekundy. Co do wejścia partii z perkusją - tutaj właśnie perkusja wydaje się być dodatkiem. Niby jest w porządku, ale te ciepłe, głębokie plucki i sax sprawiają (dla mnie) wrażenie, jakby to nie był dnb :P Może spróbuj bardziej ją wyeksponować, sam nie wiem bo dnb nigdy nie robiłem tak na dobrą sprawę. Ale za sam eksperyment props. No i wszystko się trzyma kupy ;)


RE: SaxyStorm - Japan - OProject - 8.05.2015

Fajne te pianinko.
Również wydaję mi się że mógłbyś bardziej wyeksponować perkusję, zwłaszcza kick i snare, może trochę gęściej ją ułożyć.
Jeżeli oczywiście w zamyśle miałeś stworzyć utwór w którym to melodia jest na pierwszym miejscu to ok ;)


RE: SaxyStorm - Japan - Zirds - 8.05.2015

Wszystko fajnie brzmi, ale zmień tą perkusję bo brzmi jak z "kartki z melodyjką" - jest tragiczna.


RE: SaxyStorm - Japan - patorecydywa - 9.05.2015

Jest fragment tego kawałka, który mi się podoba; to 0:35 - 0:55. Wszystko tam "siedzi", perkusja zdecydowanie na tak. Taki drum spoko.

Jak dla mnie, im dalej w kawałku, tym gorzej. Nie wiadomo co jest motywem i gdzie podziewa się perkusja, przykryta warstwami melodyjek, layerów i sampli. Późne rokokoko

To jest moje subiektywne zdanie. Z drumami jestem od początków, więc mam trochę oldschoolowe spojrzenie.


RE: SaxyStorm - Japan - Programerus - 9.05.2015

Drumy za mało wyraziste, ostre. Powinny być głośniej i bardziej wbijać w fotel, nawet jeśli ten kawałek w założeniu miał być chilloutowy.


RE: SaxyStorm - Japan - Shabboo Harper - 10.05.2015

Rzeczywiście drum w tej postaci nie jest tak uwodzicielski jak temat przewodni. Potrzebuje głębszego beatu. Fragment 1:39-1:59 w moim odczuciu jest niepotrzebny. Harmonijnie "ułożone" instrumenty, o pogodnym brzmieniu kreują przyjemny, "miodowy" feeling. To oryginalny kawałek, który przy dodatkowych efektach w tle byłby jeszcze bardziej "smakowity" ;).


RE: SaxyStorm - Japan - Stormsoundsystem - 10.05.2015

ok bierzemy z franiem go do poprawki bo rzeczywiscie po kilku dniach przerwy od sluchania tego kawalka , przestal nam sie podobac jak przy exporcie :) po srodzie zrobimy update , tymczasem go skasuje narazie z soundcloud


RE: SaxyStorm - Japan - Quoqos - 12.05.2015

Melodyjnie całkiem przyjemny numer. Dla mnie osobiście do zmiany werbel, stopa plus totalna zmiana i rozbudowa linii hatów. Jest po prostu sucho. Kawałek jednak na plus, tak jak napisałem wcześniej linia melodyczna całkiem fajnie wypada.


RE: SaxyStorm - Japan - Stormsoundsystem - 12.05.2015

Ok nowa wersja tegoż numeru już podmieniona :) czekamy na kolejne sugestie. Peacout


RE: SaxyStorm - Japan - Zirds - 13.05.2015

Nadal werbel do wymiany... Jest suchy i zbyt presetowy i no nie pasuje do liquid funku. Na werblu przydałby się lekki pogłos, a sam werbel powinien mieć więcej rozpędu (Decay). Powinien płynąć razem z całym utworem, a nie rzucać się w uszy bo mimo tego, że werbel nie jest tutaj najważniejszy to i tak jest potrzebny żeby móc na nim oprzeć resztę utworu.

Ogólnie to w takiej muzyce bardzo dobrze brzmią takie werble:



















jeszcze? ;)


RE: SaxyStorm - Japan - Stormsoundsystem - 14.05.2015

Dzięki wielkie :) myślę , że na razie wystarczy. Jakieś pojęcie teraz mamy więc być może dziś zabierzemy się do, mam nadzieje, ostatnich poprawek. Kolejny numer też już na wykończeniu troche w jeszcze łagodniejszym klimacie, musimy jedynie dęte dograć :) Pzdr


RE: SaxyStorm - Japan - Zirds - 14.05.2015

Dęte nagrywacie w programie jako syntetyczne czy macie prawdziwe trąbeczki i saxy? Jeśli to drugie to jak je nagrywacie?


RE: SaxyStorm - Japan - Stormsoundsystem - 15.05.2015

Ja trębacz Franz sax . Do Japana nagrywalismy na sm 86 . Ale niestety nie mamy go na stanie. Być może niebawem jakiś zakup zrobimy.


RE: SaxyStorm - Japan - Pieseq - 15.05.2015

Jakiś bass wyrazisty by się przydał, no i cała koncepcja drumów, jak już wyżej wspomniane do wymiany. Spróbuj może werbel z 2 albo 3 sampli złożyć( są tutoriale na yt). Cały break też do rozwinięcia, żeby zaczęło pędzić.
Melodyjnie jak najbardziej na plus, no i zazdroszczę prawdziwych instrumentów dętych bo bardzo dużo klimatu wnoszą. Chyba żadne vst nigdy nie odwzoruje chociaż przyzwoicie ich brzmienia <nonie>


RE: SaxyStorm - Japan - Stormsoundsystem - 18.05.2015

Kolejna oby już ostatnia wersja podmieniona


RE: SaxyStorm - Japan - Zirds - 19.05.2015

Już dużo lepiej brzmi ten werbel. Podbijcie mu trochę góry, żeby jaśniej brzmiał.


RE: SaxyStorm - Japan - satl - 1.06.2015

pomysł niekoniecznie mi się podoba, jeśli chodzi o perkusje to brzmi jakbyś pukał widelcem o karton po butach... spróbuj nad nią bardziej popracować