MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Niewytłumaczalne przycinki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Niewytłumaczalne przycinki (/temat-fl-studio-fl-studio-niewytlumaczalne-przycinki)

Strony: 1 2


FL Studio: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 11.05.2015

Witam was ponownie po mojej nieobecności! Stary laptop i się spalił i musiałem kilka tygodni czekać za nowym, ale się udało ;P

Poinstalowałem wszystko związane z FL'em, wtyczki i te sprawy. Zacząłem nowy projekt, gdzie powrzucałem 10 Sylenthów (potrzebnych). Dałem automation-clipy na pitch i filterctl cutoff, po czym puściłem track'a. Lead dosyć spokojnie przeszedł (pare zacinek było), ale masakra zaczęła się przy dropie. Cały czas tnie, dopóki nie wyłączę automatów... Nawet pojedynczy bass przy pitch się zacina. Nie wiem o co chodzi, nawet na starym laptopie takie projekty dało się odsłuchiwać. Poza tym nawet na Fruity Filter (plugin na mikser) przy rosnącym cutoff frequency rzęzi.

Porównanie laptopów:
Stary:
Intel Core i3 2.3GHz
3GB Ram
HDD 320GB

Nowy:
Intel Core i3 2x1.8GHz (ma taką funkcję, że jak "niedomaga", to wzrasta mu moc do 2.3 albo 2.7GHz)
4GB Ram
HDD 1TB

Dodam, że mam pirackiego Sylenth1 (bo co jak co ja nie posiadam ~500zł, bo mam 16 lat).


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Thomas - 11.05.2015

Jaka wersja FLS? Obstawiam, że za słaby procek lub/i za mało ramu + piracki Sylenth i mamy mieszankę, którą Cie DAW poczęstował. Na starym laptopie było lepiej? (Niewytłumaczalne przycinki - Illuminati znowu na forum?)


RE: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 11.05.2015

Na starym było zdecydowanie lepiej. FL 11.1.1 64 bit.

Teraz zauważyłem dziwny fakt, że gdy robiłem tracka pierwszego dnia i puszczałem go w FL, to nie zacinało się (miałem lead, drop itp. z piczem i filtrem), dopiero po 2 uruchomieniu FL i .flp zaczęło się to dziać... Nie ogarniam tego.

A jeżeli chodzi o Ram to jest niemożliwe, bo w nowym mam więcej niż w starym :D


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Thomas - 11.05.2015

Za dużo wtyczek i procek nie daje rady. 10 sylenthów? Co Ty w Madeona sie bawisz?


RE: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 11.05.2015

Niestety mam aż 5 (chyba?) Sylenthy na refren, bo udało mi się to fajnie zlayerować, niestety nie idzie tego wszystkiego w jeden preset wcisnąć. Mogę zarzucić nute.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Thomas - 11.05.2015

Chłopie, jedyny ratunek to renderowanie do .wav tych sylenthów i potem wrzucanie do reszty utworu. Ten Twój procek szału nie robi uwierz mi na słowo. Nie dziwi mnie więc, że nie daje sobie rady z DAW'em i taką ilością VST (zakładając, że w projekcie masz nie tylko Sylenth'a).


RE: Niewytłumaczalne przycinki - OProject - 11.05.2015

Tez mam problem z zacinaniem ale to raczej wina komputera (taki sam laptop) pirackiego fl'a i wtyczek xd
Jedyna opcja to samplowanie :P
Mozesz tez klikać (chwilowo pomaga) Tool -> Marcos -> Switch smart disable for all plugins


RE: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 11.05.2015

Tutaj ten utworek (szczerze - w powijakach).



I chyba niestety będę musiał loopy robić, albo się męczyć na siłę.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Knifeman - 11.05.2015

narzekać na spiracone pluginy i soft <matko>

w flu - tools > macros > Switch smart disable for all plugins

w lapku popuść wszystkie opcje oszczędzania energii, najlepiej pracuj na zasilaniu


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Loco - 11.05.2015

Przy okazji polecam w menadżerze zadań zwiększyć priorytet FLS na najwyższy.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - F.P.P - 11.05.2015

Na jakim sterowniku audio jedziesz?
Zainstaluj asio4all http://www.asio4all.com/ ewentualnie zwiększ bufor, domyślnie może być za mało.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Zirds - 11.05.2015

4GB RAMu to za mało, sam miałem 4GB RAM i mi cieło strasznie.. przy 2 instancjach DIVA i 3 instancjach Sparka... Właśnie zamontowałem w kompie nowe RAMki + 8 GB... zobaczymy czy to poleci :)


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Revnotes - 12.05.2015

Moim zdaniem 4GB RAM spokojnie pozwala, aby uruchomić kilka razy Sylenth1, ponieważ ta wtyczka głównie pożera CPU, więc tutaj jest pies pogrzebany. F.P.P bardzo słusznie Ci doradził. Koniecznie pracuj na ASIO i bufor na maxa. Wszystkie pogłosy trzymaj na sendach, a gdy już ułożysz melo i zakończysz syntezę zgrywaj to do wave, w ten sposób obciążysz pamięć, ale odciażysz CPU.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 12.05.2015

Czyli nic więcej nie "wycisnę" z tego, bo pracuję na ASIO4ALL z resamplingiem 2048 zamiast 512 (na 2048 jest ciut lepiej). No cóż, dzięki za pomoc.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - F.P.P - 12.05.2015

Ram-u Ci wystarczy i3 nie jest zbyt wydajnym procesorem to dalej 2 rdzenie trzeba było brać i5. Ja swoje core 2 duo podkręciłem na 3.6 Ghz i z kolekcją 3gb ram-u z dupy pewnie mam lepsze wyniki :D. Ratuje Cie jeszcze interfejs audio z procesorem DSP.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 12.05.2015

Chciałem wziąć lepszego lapka, ale niestety budżet (i rodzice...) nie pozwolił :D Ale myślę, że w następnych produkcjach ograniczę sylenth'a i powinno być "w miarę".


RE: Niewytłumaczalne przycinki - Mestor - 13.05.2015

I3 to 2 rdzenie, ale 4 wątki, więc dla pewności możesz sprawdzić czy obsługa HT jest aktywna (domyślnie powinna być) Start-->w lini cmd "dxdiag" i sprawdzasz czy są 4CPU. Samej aktywacji dokonujesz w biosie.

Rzuć okiem również na TO


RE: Niewytłumaczalne przycinki - STLKR CLL - 13.05.2015

@Mestor - sprawdzałem i są 4 cpu

A co filmiku to paru opcji nie mam w swoim FL.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - skibot - 16.05.2015

Może to co napiszę niektórzy skwitują jako głupie ale czy przypadkiem nie dzieje się tak w momencie gdy odepniesz zasilacz od laptopa i lecisz na baterii?
Domyślne ustawienia zarządzania energią w panelu sterowania Windy (przynajmniej na Win 7), mają ustawione 90% wydajności procesora przy pracy na baterii i 100% przy pracy na zasilaczu. To można sobie samemu zmienić w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania.
Ja miałem takie same problemy z przycinką właśnie jak pracowałem na baterii.


RE: Niewytłumaczalne przycinki - KOT - 7.07.2015

22050Hz ustaw, samplowanie-2038smp, priorytet najwyższy i to co koledzy wcześniej powiedzieli powinno wystarczyć na spory projekt przy twoim sprzęcie ;)