MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) (/temat-progressive-stiopa-feat-angel-falls-without-me-original-mix)



Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) - Stiopa - 15.05.2015

Siemka. Dawno nic nie wrzucałem, bo niestety nie mam czasu. Jak niektórzy wiedzą, pracuję nad epką, ale w międzyczasie zrobiłem takie cuś :P Label zakwalifikował to jako trance, ale ja wrzucam do house :/, bo takie miałem założenie. :) Utwór powstał przy współpracy z Angel Fall, myślę, że nie wyszło najgorzej. Nie do końca jestem zadowolony z labelowego masteringu, no ale cóż...
Oceńcie sami ;)
Pozdro






RE: Stiopa feat. Angel Falls- Without Me ( Oryginal Mix) [ Semitrance Rec ] - gregwmusic - 15.05.2015

Nutka całkiem spoko...

Aga piękny vocal Tylko maniera....
ale taki jej urok!

dal mnie tylko chordy w brejku so troszke zas suche... :)
Gratuluje wydania!


RE: Stiopa feat. Angel Falls- Without Me ( Oryginal Mix) [ Semitrance Rec ] - Shutara - 15.05.2015

Świetny wokal, jak już nie raz wspominałem ;) Również + za umiejętną zabawę (ładnie pocięty od 1:16). Zgodzę się z gregiem - chordy mogłyby być bardziej zarysowane. Później leci jak poezja (bardzo klimatyczny break i porządny buildup).
Albo mam mylne wrażenie, albo utwór jest nietypowo zbudowany. Chodzi mi o to, że mimo że jest na tyle długaśny etc., to typowy parkietowy moment wchodzi dopiero 3:46 i nie powtarza się, jak to w wielu utworach :P Ale suma sumarum to nie jest typowy "bengjer na densflor". Leci 5 bo słucha się baaardzo przyjemnie od początku do końca i nie ma się zbytnio do czego przyczepić.


RE: Stiopa feat. Angel Falls- Without Me ( Oryginal Mix) [ Semitrance Rec ] - piral - 15.05.2015

Klimatyczne intro, świetny pad i pluck na filtrze, oh i ten shaker. Stopa w 0.45 jest za mocna wg mnie, zepsuła delikatny klimat. 1.00 jak ktoś w komentarzu na SC zauważył, ciekawy bas. 1.15 - kick dalej mnie nie przekonuje. Fajny stuttering wokalu. 2.00 fajny impact ale wokal bym podgłośnił. Dźwięki w breakdownie świetnie budują kilmat. 3.38 snare roll jakie lubię :3 3.46 nie podpasował mi ten fill. Ogólnie jest dobrze.


RE: Stiopa feat. Angel Falls- Without Me ( Oryginal Mix) [ Semitrance Rec ] - Stiopa - 15.05.2015

(15.05.2015, 19:40)piral napisał(a): ... Stopa w 0.45 jest za mocna wg mnie, zepsuła delikatny klimat. 1.00 jak ktoś w komentarzu na SC zauważył, ciekawy bas. 1.15 - kick dalej mnie nie przekonuje...

No właśnie tą stopę i panoramę wokalu zepsuł mi label... Co do głośności tez chciałem głośniej, Agnieszka się uparła . No wyszło jak jest. Dzięki.


RE: Stiopa feat. Angel Falls- Without Me ( Oryginal Mix) [ Semitrance Rec ] - Quantum Spark - 16.05.2015

Niepotrzebnie przeczytałem komentarze przed przesłuchaniem, teraz moja opinia mi się zgubiła ;)

Produkcyjnie, aranżacyjnie, brzmieniowo PRO LVL.
Fajne pady i cała reszta gra dość głęboko tworząc spójny ciepły chillotowy klimat.

Nie jestem osłuchany w Progresywnym House ale chyba faktycznie brzmi bardziej jak Trance ( zbyt ciągły jest dźwięk, pewnie przez te typowo trancowe pady), co nie zmienia faktu, że bardzo fajnie, tak klasycznie. Słuchacz od razu czuje się jak w domu a ponoć o taki efekt chodzi.


RE: Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) (Semitrance Rec) - Revnotes - 17.05.2015

Wszystko jest takie zamglone i ciche, a stopa gigantyczne. W ogóle mi to nie odpowiada. Następny w kolejności jest filtr "telefoniczny" na wokalu, wolałbym usłyszeć naturalne nagranie, a nie takie przez słuchawkę. Poza tym całkiem niezły pomysł ;)


RE: Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) (Semitrance Rec) - Stiopa - 17.05.2015

Dzięki Adam. To jak to brzmi to ukłon dla masteringu Semitrance. Filtr telefoniczny to pomysł Agi, który fajnie tutaj się odnajduje. Mi się spodobał.
Pozdże


RE: Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) (Semitrance Rec) - shadowfinder - 25.05.2015

widac ze chyba poleceli z maximizerem ;-) slychac jak jest przejscie z glosniejszej czesci do mniej glosniej. sidechain tez zbyt ostry, faktycznie...
kick bardzo silny, ale w sumie pasuje, choc tutaj po prostu maximizer i sidechain...zgadzam sie z toba, mastering labelowy taki sobie.
Ogolnie kawalek ktory spoko moglby leciec w klubie, dobra robota!


RE: Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) (Semitrance Rec) - Stiopa - 25.05.2015

Dzięki Piotrek. Nie myślałem, że ktoś zrozumie ten master. Większość pomyślała, zjebal mix to i master do dupy, ale tu są typowe błędy dzisiejszego masteringu w malych labelach. Duża pompka i lup lup.
Niestety nie miałem nawet okazji napisać, że mi się nie podoba...


RE: Stiopa feat. Angel Falls - Without Me (Original Mix) (Semitrance Rec) - Shabboo Harper - 25.05.2015

Energetyczny flow... Rzeczywiście kick jest zbyt stentorowy; szczególnie drażni przy outro. Break frapujący, z różnolitym i lekko przygłuszającym wokal tłem. Oryginalny. Głos Angel Falls matowy, eteryczny. Kreuje czytelny kontrast. Aranż utworu w tego typu gatunku, specyficzny. W moim odczuciu to Trance. 1:13 dobre, intensywne w swej głębi przejście; potem instrumentarium w swym brzmieniu jest momentami "zgaszone" lub też zbyt "ostre". Intro "krztynę" przydługie.
Stiopa, życzę Ci pełnej satysfakcji przy produkcji EP.<takjest>