MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Jedmar - Overtake - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Jedmar - Overtake (/temat-trance-jedmar-overtake)



Jedmar - Overtake - cinekkk1 - 9.06.2015

Zapraszam do przesłuchania mojego utworu Jedmar - Overtake, który zostanie wydany 22.06.2015 w D-MAX Recordings





RE: Jedmar - Overtake - Shabboo Harper - 12.06.2015

Technicznie świetnie. Kawałek "w zgodzie" z gatunkiem. "Krzepki" beat (kick), choć jednolity w swym tonie; chwytliwy vibe; w tle miękkie synth'y; piano lekko nuży; break, według mnie, zbyt przewlekły; przejścia efektowne. Jest power, jest Trance...
Marcinie, D-MAX Recordings to Twój kolejny "wyczyn". Gratuluję ;).


RE: Jedmar - Overtake - Zajman - 17.06.2015

nie ważne jakie masz umiejętnosci , ważne jest zeby twoja muzyka miała własna duszę

zastanow sie lepiej czy chcesz naprawde isc dalej takim kierunkiem , robisz technicznie bardzo dobrze te utwory , pewnie lepiej odemnie , ale od tych trackow wieje zimnem i pustka , jakby robil je robot a nie czlowiek , i tu juz kwestia kompozycji i talentu , ba nie mowie ze nie masz talentu , bo nie wiem , ale po tych trackach ktore tutaj na forum przesluchalem widac ze nie korzystasz z tego talentu komponujac te utwory , poprostu nie dajesz nic od siebie

wyglada to tak jakbys stosowal wszelkie reguly kompozycji muzycznej , zeby nic sie z soba nie gryzlo , ale te tracki nie maja wlasnej osobowosci , ani kszty nawet , sa generic do bólu , jakbys robil je mechanicznie...

spotkalem ludzi z BDK w Kato , ktorzy poszli w druga strone , tak bardzo wpajaja swoja dusze w tracki ze zapomnieli o kompozycji i melodycznosci swoich utworow ,przez to wychodzi im artystyczny hałas , ty za to poszedles w druga strone i wychodzi ci z tego mechaniczny kod muzyczny ....

wg mnie trzeba troche balansu miedzy jednym a drugim , nie mozna zabardzo popadac ani w technikalia , zapominajac o sztuce i duszy swojej muzyki , ani zaglebiac sie w dusze swojich utworow , bo zaniedbasz wtedy zabardzo poziom odbioru ....

mam nadzieje ze tutaj pomoge , a nie zaszkodze, na pewno nie mialem zamiaru piszac to zniechecac , wrecz przeciwnie , bo majac juz taka wiedze techniczna na temat produkcji , zawsze mozesz sie otworzyc bardziej na druga strone medalu o ktorej mowilem , tylko czy bedziesz chcial ?

pozdrowienia


RE: Jedmar - Overtake - Abigail Noises - 17.06.2015

Cytat:zastanow sie lepiej czy chcesz naprawde isc dalej takim kierunkiem

Zajman - tu jest przyszłość, tu jest kasa i splendor ;) Niestety tak jest, że teraz takie utwory są na topie, przy takiej muzie młodzi skaczą w klubach, panienki rzucają majtkami w ''didżeji'' itd. itp. Tym samym nie można zarzucać, że kolega idzie tą drogą *(nie idźcie tą drogą jak mawiał nasz pijany prezydent). Robi to dobrze, bo wpisuje się w ten nurt świetnie... I myślę, że to tylko jego wybór. Ja się Zajman z Tobą zgadzam - subiektywnie. Obiektywnie jednak Cinnekkk1 robi dobrze, bo jest szansa, że dzięki temu wypłynie a później ''da coś od siebie''. Zaistnienie, pokazując swoje Ja? Karkołomna droga, która do niczego nie prowadzi, no chyba że do własnej satysfakcji.


RE: Jedmar - Overtake - Tryglav - 17.06.2015

Technicznie fajnie. Jednak Zajman ma trochę racji. Nie jest to kawałek który bym ściągnął i słuchał, czegoś mu brak. Bądź co bądź gratuluję relka w D.Max. Powodzenia i pracuj dalej, masz chłopie umiejętności o których mogę póki co pomarzyć.
A następnym razem kiedy zasiądziesz do DAW zacznij od melodii lub wykręć jakiś obłędny dźwięk. Potrzebujesz po prostu pomysłu, motywu, który złapie złapie słuchacza albo za serce, albo za jaja :D Jeśli zaczniesz wokół tego budować nowy track na takim poziomie techniki jak tu to wtedy będzie sukces i szansa na supporty u największych ;)


RE: Jedmar - Overtake - cinekkk1 - 17.06.2015

No na pewno jest w tym sporo racji, co piszecie, wszystko jest niby ok, ale utworowi brakuje tego czegoś i no i przez to supportów nie ma u największych :).


RE: Jedmar - Overtake - Zajman - 17.06.2015

(17.06.2015, 7:52)AdamW napisał(a):
Cytat:zastanow sie lepiej czy chcesz naprawde isc dalej takim kierunkiem

Zajman - tu jest przyszłość, tu jest kasa i splendor ;) Niestety tak jest, że teraz takie utwory są na topie, przy takiej muzie młodzi skaczą w klubach, panienki rzucają majtkami w ''didżeji'' itd. itp. Tym samym nie można zarzucać, że kolega idzie tą drogą *(nie idźcie tą drogą jak mawiał nasz pijany prezydent). Robi to dobrze, bo wpisuje się w ten nurt świetnie... I myślę, że to tylko jego wybór. Ja się Zajman z Tobą zgadzam - subiektywnie. Obiektywnie jednak Cinnekkk1 robi dobrze, bo jest szansa, że dzięki temu wypłynie a później ''da coś od siebie''. Zaistnienie, pokazując swoje Ja? Karkołomna droga, która do niczego nie prowadzi, no chyba że do własnej satysfakcji.

obiektywnie to wg. mnie nie jest ktos w stanie zaistniec muzyka ktora sie nie wyroznia , robienie czegos , co juz bylo zrobione setki , tysiace razy , to wlasnie droga ktora do niczego nie prowadzi , i robiac to samo co tysiace innych producentow juz zrobilo , wg . mnie nie powieksza szans na zaistnienie w muzyce i stanie sie slawnym

tak jak mowilem wydaje mi sei ze potrzebny jest balans miedzy technika wykonania a tym jak bardzo oryginalny i nowatorski jest track i ile w niego wlozyles siebie

oczywiscie tu juz Jedmar ma juz duzy plus bo technika wykonania jest wspaniala i nie mozna sie do czegos przyczepic , teraz wystarczy popracowac nad oryginalnoscia

Jedmar moze poszukaj sobie jakies ksiazki na temat komponowania wpadajacych w ucho melodii ? takich ktore sie pozniej kolacza w glowie calymi dniami , z tego co wiem sa teorie na ten temat i duzo sie mozna dowiedziec , jak skomponowac takie rzeczy

Jedmar a jak do tej pory miales juz jakies profity finansowe z wydawania w tych malych labelach ? bo widzialem na youtube ze to nie pierwsze twoje przygody z malymi netlabelami :)


RE: Jedmar - Overtake - cinekkk1 - 17.06.2015

Noo na pewno przy dzisiejszym wysypie producentów, trzeba bardzo się postarać żeby być zauważonym. Do tej pory ciężko się mi wybić ponad przeciętność, ale będę nad tym pracował i rzeczywiście może lekarstwem są bardziej chwytliwe motywy z melodią, która zapadłaby w pamięć:) Co do profitów, to dostałem tylko 10 funtów z Inspectrum Recordings, z innych labeli też może i by się uzbierało, ale labele olewają to :)


RE: Jedmar - Overtake - lovetrance01 - 18.06.2015

Podpisuje się pod wypowiedzią Zajmana. Utworek jest naprawdę dobry. Nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o technikę, czystość itd. Znasz się na tym. Z drugiej sam zauważyłeś, że nie ma w nim "tego czegoś" Musisz troszkę więcej ryzykować, znaleźć swoje brzmienie, coś bardziej orygianlnego. Z takimi umiejętnościami szybciej zostaniesz zauważony przez dużych producentów, jeśli stworzysz coś bardziej charakterystycznego. Inaczej Twoja muzyka utonie w oceanie podobnych utworów, a pseudonim pozostanie anonimowy. Oczywiście nie rób nic na siłę. Po prostu eksperymentuj. Sukces większy lub mniejszy na pewno odniesiesz.


RE: Jedmar - Overtake - Paul Vax - 27.09.2015

technika na duzy plus melodie wstawki spoko moze do tego melo cos powinno dogrywac jakies motywy bo słucha sie zajbiescie ale moze brak jest build upu do melo ale ogolnie spoksik posiedział bym nad nim bo jest potencjał