MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
MIDI+monitory do 500zł - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: MIDI+monitory do 500zł (/temat-midi-monitory-do-500zl)

Strony: 1 2


RE: MIDI+monitory do 500zł - efg1 - 27.06.2015

Moim zdaniem słuchawki nie mogą być odsłuchem głównym, nie da się na nich po prostu odpowiednio poziomów głośności ustawić. Sam mam słuchawki o klasę wyższe od moich monitorów (kns 8600), ale i tak po każdej nocnej sesji trzeba coś na drugi dzień poprawiać na monitorach. Szczegóły tak, usłyszy się lepiej... ale odpowiednie poziomy głośności bardzo ciężko wyczuć na słuchawkach.

Wracając do tematu to do 500 zł monitorów nie kupisz żadnych dobrych (chyba nawet nie ma żadnych w tej cenie za parę). Słuchawki i owszem i to całkiem niezłe. Tak samo z klawiszami.


RE: MIDI+monitory do 500zł - Zirds - 27.06.2015

Ale nie kupi klawiszy i słuchawek za 500 zł w sumie.


RE: MIDI+monitory do 500zł - KOT - 27.06.2015

Po 2 latach nauki i zabawy z tym wiem ze chce robic to co wcześniej czyli po prostu bawić się muzyką :D Dla mnie to tylko hobby i czysta przyjemność :D MIDI chciałem kupić tylko dla zabawy w sumie nie jest mi to niezbędne a nawet szczególnie potrzebne :P Większość skończonych projektów znajdziecie na moim sc ;) Moje miejsce pracy nie jest wgl wygłuszone :/ 200 metrów od domu mam obwodnice a w domu 2 młodszych braci więc chyba jak narazie lepszym wyborem beda słuchawki a pod koniec pracy będę dokonywać poprawek już z pomocą mojego kina :D Chciałbym żęby moja muzyka była lepsza pod względem technicznym i myślę że to nie jest chwilowa zajawka :P jak juz mówiłem w moim pierwszym poście (przedstaw się) z muzyką jestem od dziecka bo szkoła muzyczna, własny band a od 2 lat FL i nie mam zamiaru tego przerywać :D


RE: MIDI+monitory do 500zł - Maciek - 27.06.2015

Zirds zwracam honor - miałeś racje jak widać ;)

Panie KOT, z tego co zrozumiałem - produkujesz na FL zatem nie zależy Ci na rejestracji z urządzeń zewnętrznych. Generalnie zatem chyba najlepszym rozwiązaniem na początek będą słuchawki - tutaj już kwestia mocno indywidualna. Jako alternatywny odsłuch, polecam jednak zaopatrzyć się również w głośniki, gdyż pomogą Ci one usłyszeć swój miks z nieco innej perspektywy. To czy jesteś zadowolony z brzmienia swojej karty dźwiękowej, czy lepiej sięgnąć po interfejs, to również Twoje indywidualne przemyślenie. Klawisze MIDI - owszem fajna rzecz, ale czy niezbędna na początek? Za pomocą jakichś dziwnych aplikacji, można zmapować klawiaturę komputerowa tak aby korzystać z niej jak z klawiszy midi - sam tak robiłem dawno temu


RE: MIDI+monitory do 500zł - efg1 - 27.06.2015

Skoro chodziłeś do szkoły muzycznej to umiesz grać na klawiszach, myślę że jakakolwiek klawiatura midi byłaby dobrym pomysłem w takim wypadku. W produkcji jedno z ważniejszych to umiejętność przelewania pomysłów na program, a skoro umiesz grać na klawiszach, to one Ci w tym bardzo dużo pomogą. W 500 zł można znaleźć i słuchawki i klawisze, tylko wtedy będziesz musiał przyoszczędzić na słuchawkach. Klawisze jakieś dobre używki (np. M-Audio Oxygen 49) znajdziesz już i nawet za 200 zł. W FL Studio można jak najbardziej rejestrować urządzenia zewnętrzne, nie jest to może tak intuicyjnie rozwiązane jak w Abletonie czy Logicu, ale nie ma żadnych organiczeń.


RE: MIDI+monitory do 500zł - Zirds - 27.06.2015

(27.06.2015, 15:48)efg1 napisał(a): Skoro chodziłeś do szkoły muzycznej to umiesz grać na klawiszach, myślę że jakakolwiek klawiatura midi byłaby dobrym pomysłem w takim wypadku. W produkcji jedno z ważniejszych to umiejętność przelewania pomysłów na program, a skoro umiesz grać na klawiszach, to one Ci w tym bardzo dużo pomogą. W 500 zł można znaleźć i słuchawki i klawisze, tylko wtedy będziesz musiał przyoszczędzić na słuchawkach. Klawisze jakieś dobre używki (np. M-Audio Oxygen 49) znajdziesz już i nawet za 200 zł. W FL Studio można jak najbardziej rejestrować urządzenia zewnętrzne, nie jest to może tak intuicyjnie rozwiązane jak w Abletonie czy Logicu, ale nie ma żadnych organiczeń.

Szkoła muzyczna to nie tylko klawisze ;) Może skończył szkołę o profilu gitarzysty, skrzypka, perkusisty?

Nie będę się z Tobą, kłócił bo każdy ma swoje racje i dla takiego newbie każda informacja jest na wagę złota, a i Ty i ja i reszta użytkowników piszących w tym temacie uzna, że jednak każdy z Nas wnosi odrobinę prawdy w swoich postach. Niech KOT sam zadecyduje co chce zrobić i zakupić.
Najlepiej to udać się do sklepu/studia i sprawdzić, przetestować dane słuchawki bo dla każdego coś innego i nie każdego gust będzie odpowiadał innemu.
Co do klawiszy czy kontrolerów to też możesz wybierać pomiędzy używkami lub nowymi to już kwestia budżetu i zapotrzebowania na tak zwaną gwarancję czy próbę zwrotu towaru ;)

Za 500 zł można coś kupić, ale lepiej dozbierać więcej bo jak już pisałem, lepiej kupić coś lepszego niż napotkać zawód... A im więcej będziesz miał tym więcej będziesz od tego wymagał.


RE: MIDI+monitory do 500zł - KOT - 27.06.2015

Wlasnie zawsze jak cos tworze to gram na klawiaturze komputerowej jak na pianinku :P inaczej nie potrafie :O ale wiadomo wygoda zerowa i feeling marny :/ a co do abletona to sprawdzilem wczoraj wersje demo i za cholere mi sie nie spodobal :/ za bardzo sie rozni od fl i przy fl zostaje. Gram tez na gitarze i chcialbym kiedys cos z tym zrobic i mam nadzieje ze fl sie sprawdzi :) dzieki wszystkim za odpowiedzi i porady na pewno skorzystam ale czuje ze wybor sluchawek nie bedzie taki prosty


RE: MIDI+monitory do 500zł - Maciek - 28.06.2015

Od siebie w takim razie mogę zaproponować słuchawki Audio Technica ATH-M40fs. Używam ich już kilka lat i głównie na nich pracuję - nie podbijają nic, więc wstępne brzmienie poszczególnych tracków czy całego kawałka da się w miarę ogarnąć - niestety jeśli myślisz o tym poważniej, to bez monitorów ani rusz. I nie mam tutaj na myśli jakiegoś badziewia w cenie 100pln za głośnik, w nazwie którego producent użyje - nie wiedzieć czemu - słowa MONITOR. No ale do czasu jak dozbierasz grosza, słuchawki i teoretyczno-praktyczne chwile spędzone nad rozwojem, pomogą Ci zrozumieć po co Ci inny odsłuch ;)
Nie sposób nie zgodzić się z Tobą w kwestii wygody jeśli chodzi o odczucia towarzyszące wciskaniu klawiszy klawiatury komputerowej a klawiatury MIDI. Porównania z innymi modelami nie posiadam, ale Roland A-49 spisuje się na medal... Przy ewentualnym wyborze klawiatury zwróć uwagę by klawisze posiadały velocity sensivity oraz koło do modulacji - to drugie lepiej mieć niż potem żałować, że się nie ma ;)


RE: MIDI+monitory do 500zł - KOT - 28.06.2015

Co do midi to mam możliwość kupienia ROLAND PCR-300 za 280 zł i aż żal nie brać ;_; no ale odsłuch jednak ważniejszy. A jest na forum może jakiś ryneczek z używanym sprzętem?


RE: MIDI+monitory do 500zł - Maciek - 28.06.2015

Ten roland ma tylko dwie i pół oktawy - jesteś pewien że będzie Ci na nim wygodnie? Poza tym, wygląda dobrze i wszystko co powinieneś mieć - jest: suwaki, pokrętła, nawet pady.
Jeśli byś się zdecydował na te słuchawki, o których pisałem wyżej, to braknie Ci stówy z hakiem - koszt słuchawek to ok 330pln.


RE: MIDI+monitory do 500zł - nullname - 29.06.2015

Behringer MS40 - niższa półka, fakt. Ale tanie :) Tak, monitory - kupisz za 540zł... nie kupuj tanich alessisów. Firma produkuje cudne sprzęty, ale w cenie pow. 1000zł :P Tańsze szumią jak diabli...

Miałem początkowo KRK rp5 g3... nie wiem, ale po prostu 1 przestał działać... a wiadomo, że na 1 trudno pracować... dlatego zakupiłem te behy ms40. Środek bardzo specyficznie brzmi, ale reszta całkiem, całkiem. Dół idzie nawet opanować, góra przejrzysta - miło że potencjometry dali. Łatwo dół i wysokie podrasować. Wracając do basu - ogólnie na maksa daję, słabo tłucze. Gorzej z tym, że przy mocniejszym basie prawy monitor rezonansuje...

Nie wymaga interfejsu audio, ale polecam jednak później kupić - różnica okropnie wielka.

Podsumowując - nie jest to idealny sprzęt, ale sam z niego teraz korzystam i nie jest aż tak tragicznie jak piszą <hehe>

Jak chcesz wiedzieć więcej - zapraszam na PM :)

#Edit: Co do klawiatury... po co akurat klawiatura :) Jeżeli będziesz tam tylko wystukiwał melodie to po co jakieś pady, pokrętła... Ja byłem cwańszy i... kupiłem keyboard yamachy za 380zł (na aleeedroggo) - Rezultat - 5 oktaw i midi + pokrętła, 'piczbend' działa, reszta też współpracuje z DAW.

Profesjonalnego sprzętu nie kupisz za taką cenę. A co dopiero całej reszty. Albo klawiatura[keyboard midi], albo monitory...


RE: MIDI+monitory do 500zł - Zirds - 29.06.2015

Od kiedy na jednym monitorze ciężko pracować?



RE: MIDI+monitory do 500zł - SkiZzo - 3.08.2015

Sorry, ze odswiezam, ale jesli chodzi o monitory to polecam Ci Edifier R 2600 cena :520 zl . Da się a nich ukrecic porządne mixy, są baardzo czyste i szczegółowe jak na swoją cene. Mogę nawet pwoiedziec, że do 1000 nic lepszego nie kupisz ;D


RE: MIDI+monitory do 500zł - Zirds - 3.08.2015

Ale to nie są monitory, a głośniki komputerowe...


RE: MIDI+monitory do 500zł - KOT - 7.08.2015

już kupiłem sobie beatsy studio i sprawują się wyśmienicie :D zakup monitorów odkładam na później bo teraz potrzeba mi dobrego komputera


RE: MIDI+monitory do 500zł - efg1 - 7.08.2015

za cenę tych beatsów miałbyś coś o wiele lepszego, ogólnie strasznie przereklamowana firma, płaci się za logo a nie za jakość...


RE: MIDI+monitory do 500zł - Maciek - 7.08.2015

Hehe więc cztery strony porad, przemyśleń i analiz chłopaków a ty kupujesz takie coś? Ciekawi mnie co cię skłoniło...
Na marginesie - jedyne beatsy, które grają w miarę fajnie to te, które kosztują prawie 3 razy tyle ile podany przez ciebie budżet a i tak tę jakość można dostać za znacznie mniej u innego producenta


RE: MIDI+monitory do 500zł - Revnotes - 7.08.2015

Chłopak zebrał nasze opinie i zadecydował. Doradzaliśmy inaczej, zdecydował inaczej, trudno. Nikt nie lubi dowiadywać się już po zakupie, że za coś przepłacił lub kupił szmelc, więc nie odbierajcie mu radości z nowej zabawki ;), takie komentarze już niczego nie zmienią, co najwyżej zepsują chłopakowi humor ;P.


RE: MIDI+monitory do 500zł - efg1 - 7.08.2015

może jeszcze nie minęło 10 dni w trakcie których można zwrócić towar ;)


RE: MIDI+monitory do 500zł - KOT - 8.08.2015

Po pierwsze i najważniejsze co już wspominałem rev i o tym gadaliśmy na sb- kupiłem je za 350 zł używane ale w stanie idealnym. I są one w 100% warte tej kasy ale owszem nigdy bym za nie nie dał tych 800zł. Jak najbardziej doceniłem wasze rady ale trudno mi było nie skorzystać z takiej okazji. Mam zamiar je nie długo sprzedać i kupić coś lepszego więc nie martwcie się :D