MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) (/temat-electronica-oszir-hard-dubstep-techno-electro)



Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - Oszir - 5.07.2015

Utworek powstał na bazie wcześniejszego utworu Oszir - Detached.
Prosty aranż, brzmieniowo mocno różni się od Detached ale zapis nutowy jest bardzo podobny.

To mój pierwszy kawałek w takim stylu - nie mam pojęcia pod co to można podpiąć. Mam nadzieje że komuś się spodoba ;)




RE: Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - Shabboo Harper - 5.07.2015

Jest z pewnością Hard. Damian, "powiem" szczerze, wolę pierwotne "Detached". Mimo moich wcześniejszych spostrzeżeń pierwsza wersja w swej lekkości, czytelniejszym "ułożeniu" dźwięków jest, według mnie, trafniejsza. W tej postaci utworu szorstkość efektów plus zbyt stentorowy, suchy werbel i nużący w tonie synth (w tle) nie przekonują mnie...


RE: Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - droom - 7.07.2015

Fajnie, ze kombinujesz z klimatami!
Brak jeszcze w tym wszystkim spojnosci, niby ma byc ciezko, energicznie i z pazurem, ale poszczegolne partie sie jeszcze gryza...
Tak czy siak, dzialaj dallej w tym kierunku, baw sie muzyka, kombinuj a rezultat z utworu na utwor bedzie ciekawszy!
Pozdrawiam
DrooM


RE: Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - Knifeman - 7.07.2015

animacje mogłeś sobie odpuścić :E

0:30 melodia zbyt randomowa - mi brzmi dziwnie

perkusja mi się podoba ale mam małe obycie w naturalnej

całość jest trochę uboga w momentach wprowadzania kolejnych motywów (jakikolwiek lekki pad by się przydał) i brzmi zachowawczo jednak stosunkowo przyjemnie


RE: Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - Oszir - 18.07.2015

Podgrzewamy kotlet <happyforeveralone>

(5.07.2015, 21:49)Shabboo Harper napisał(a): Jest z pewnością Hard. Damian, "powiem" szczerze, wolę pierwotne "Detached". Mimo moich wcześniejszych spostrzeżeń pierwsza wersja w swej lekkości, czytelniejszym "ułożeniu" dźwięków jest, według mnie, trafniejsza. W tej postaci utworu szorstkość efektów plus zbyt stentorowy, suchy werbel i nużący w tonie synth (w tle) nie przekonują mnie...

No cóż może kolejny kawałek nad którym pracuje będzie bliższy Twemu sercu bo będzie zdecydowanie w łagodniejszym tonie ;)

(7.07.2015, 16:46)droom napisał(a): Fajnie, ze kombinujesz z klimatami!
Brak jeszcze w tym wszystkim spojnosci, niby ma byc ciezko, energicznie i z pazurem, ale poszczegolne partie sie jeszcze gryza...
Tak czy siak, dzialaj dallej w tym kierunku, baw sie muzyka, kombinuj a rezultat z utworu na utwor bedzie ciekawszy!
Pozdrawiam
DrooM

Lubie kombinować :D
"Brak jeszcze w tym wszystkim spojnosci, niby ma byc ciezko, energicznie i z pazurem, ale poszczegolne partie sie jeszcze gryza..." - nie wiem czy Ciebie rozumiem - chodzi Ci o to że nie bardzo pasuje do ogólnego przyjętego schematu tworzenia muzyki?
Jeśli tak to ja zawsze podkreślam że tworze muzykę nie gatunek, a jak już coś stworzę to zostawiam to specjalistom do szufladkowania. Nigdzie nie pisałem że przez cały utwór ma być ciężko, energicznie i z pazurem. Tytuł utworu jest jako odniesienie do pozostałych kawałków które pod nazwą Oszir są dużo lżejsze. Za jakiś czas uruchomię kolejny kanał na youtube i tam będzie ciężko, pazurem, energetycznie i psychodelicznie.

"Tak czy siak, dzialaj dallej w tym kierunku, baw sie muzyka, kombinuj a rezultat z utworu na utwor bedzie ciekawszy!" Namówiłeś mnie hehehe pozdro :)

(7.07.2015, 19:02)Knifeman napisał(a): animacje mogłeś sobie odpuścić :E

0:30 melodia zbyt randomowa - mi brzmi dziwnie

perkusja mi się podoba ale mam małe obycie w naturalnej

całość jest trochę uboga w momentach wprowadzania kolejnych motywów (jakikolwiek lekki pad by się przydał) i brzmi zachowawczo jednak stosunkowo przyjemnie

Wiem z animacją mnie poniosło trochę xD
Co do perkusji i tej randomowej melodii chciałem żeby trochę zaleciało klimatem rockowym. Ubogo mi wyszło bo już traciłem nad "czystością" utworu - dość duże problemy miałem z perkusją muszę jeszcze obczaić złoty środek na miks w takich produkcjach.

Dzięki za komentarze i uwagi.

Tak po za tym na soundcloud.com 13 lajków i podwojenie liczby subskrybentów w zaledwie 12 dni - mała rzecz a cieszy bo nigdy żaden mój utwór nie był tak gorąco przyjęty <hehe> aby trend się utrzymał ;P




RE: Oszir - Hard (Dubstep Techno Electro) - Shabboo Harper - 18.07.2015

Cytat:Tak po za tym na soundcloud.com 13 lajków i podwojenie liczby subskrybentów w zaledwie 12 dni - mała rzecz a cieszy bo nigdy żaden mój utwór nie był tak gorąco przyjęty Hehe aby trend się utrzymał Jezyk

Pewnie, że cieszy... :) Gratuluję.
PS. Damian, "kolejny utwór bliższy memu sercu"? Okey, I'm patient, I'm waiting ;).