MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Kot - Trumper - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Kot - Trumper (/temat-house-kot-trumper)



Kot - Trumper - KOT - 6.07.2015

Witam ponownie hahaha :D Zgaduję że wielu z wam sie nie spodoba te pianinko z choursem ale jestem dobrej myśli :D sprawdzać, oceniać ;)


edit: Wersja po lekkim masteringu :P


RE: KOT-Trumper - Zirds - 6.07.2015

Pianinko można poprawić. Wystarczy na nie dać Reverb, delay i reverb.


RE: KOT-Trumper - KOT - 6.07.2015

Na nim już jest reverb i delay XD nie chce za duzo reverba dawać żeby znowu nie zrobić mułu


RE: KOT-Trumper - STLKR CLL - 6.07.2015

Od kiedy reverb robi muł? ;)

Ogólnie dobrze, ale ehmm... postaraj się poprawić perkusję (clap, kick etc.) bo strasznie denerwujące są te podstawowe sample w Fl'u :D

I jeszcze ten, "equalizancja" by się przydała, bo to pianinko lekko stłumione się wydaje.


RE: KOT-Trumper - Zirds - 6.07.2015

Dostałem w szkole opierdzielke od typa, który mnie uczył na praktycznych zajęciach obróbki dźwięku, że używam słowa EQ, Equalizer, a nie Korektor Dźwięku....


RE: KOT-Trumper - KOT - 6.07.2015

nie użyłem tu żadnego podstawowego sampla xd a po za tym to sie mało liczy czy skorzystał ktoś z tego co było czy zrobil swoje to ma po prostu brzmieć xd kiedyś używało sie tylko jednej stopy czy werbla a muzyka i tak była dobra :P nas to moze oczywiście drażnić że ktoś idzie na łatwizne ale zwykły słuchacz nie zwraca na to uwagi :P


RE: KOT-Trumper - piral - 6.07.2015

Cytat:Od kiedy reverb robi muł?
Cytat:I jeszcze ten, "equalizancja"
Jeśli nie wiesz jak napisać equalizacja to pewnie też nie wiesz, że za duża ilość reverbu robi muł w miksie, szczególnie zbyt wysokie ustawienia czasu pogłosu i brak wycięcia niskich częstotliwości.


RE: KOT-Trumper - Kaper - 7.07.2015

Piral dobrze mówi, chyba jeszcze nigdy nie miałeś konkretnie do czynienia z reverbem.

Wracając do tematu to ciekawa budowa melodii, wydaje mi się, że łączyłeś nuty molowe z durowymi ale to tylko może mi się wydać a później jakby melodia z utworu: Alex Gaudino - Destination Calabria (Legendado) :P Miks musiałbyś wyczyścić i nadać mu przestrzeni. Synteza mogłaby być delikatniejsza i bardziej spójna. Słychać, że utwór przemyślany i robiony z głową ale mam wrażenie jakby skilla brakowało ;)


RE: KOT-Trumper - Odi96 - 7.07.2015

Bardzo przypomina utwór Scootera-Maria w momencie od 1:30. Każdy tak ma, że coś gdzieś usłyszy a później tworzy muzykę i myśli, że to on wymyślił, a na prawdę gdzieś już to słyszał ;)
Tutaj link do Scooter-Maria , ten moment od 1:07
https://www.youtube.com/watch?v=KVjeheaFfsM

Jak już ktoś wspomniał wcześniej, sample z fla nie za bardzo nadają się do takich produkcji. Najlepiej by było użyć sampli z house'owej paczki. Z tym nie ma problemu bo jest ich pełno darmowych.
Generalnie pomysł fajny ;)


RE: KOT-Trumper - STLKR CLL - 7.07.2015

O jeny, piral :O

Doskonale wiem jak pisze się equalizacja, nie widzisz że jest to w cudzysłowiu?


RE: KOT-Trumper - Shizzlematic - 7.07.2015

od 1:30 naprawdę ma potencjał. Ciekawy motyw, tyle że ubogi technicznie ;P Bass mógłby być bardziej wysunięty na przód, aby można było poczuć ten groove ;P


RE: KOT-Trumper - KOT - 7.07.2015

(7.07.2015, 11:02)Odi96 napisał(a): Bardzo przypomina utwór Scootera-Maria w momencie od 1:30. Każdy tak ma, że coś gdzieś usłyszy a później tworzy muzykę i myśli, że to on wymyślił, a na prawdę gdzieś już to słyszał ;)

miałem tak nie raz ale w tym układzie kwint nie ma opcji zrobic czegoś co nie przypomina czegoś. Do każdego kawałka można znaleść bardzo podobny tyle tego jest xd Nie jest podobny do scootera bo inne wysokości i inna powtarzalność dźwięków. owszem podobny motyw.

(7.07.2015, 10:16)Kaper napisał(a): Słychać, że utwór przemyślany i robiony z głową ale mam wrażenie jakby skilla brakowało ;)

owszem brakuje mi skilla i to bardzo :) Już chyba wspominałem że na bardzo średnio zaawansowanym poziomie xd

co do sampli no to niech wam bedzie w nastepnym kawałku sam zrobie całą perkusje :)

dzięki za zainteresowanie ;)


RE: KOT-Trumper - Mich - 7.07.2015

Clap naprawdę brzmi jak standardowy z FLa xD
Utwór ma potencjał, ciekawa aranżacja. Miks kuleje, przede wszystkim korektor (EQ) potrzebny, dajesz na każdy track i na słuch sprawdzasz co uciąć, co podbić. Stopie przydałaby się kompresja, a leadom i pluckom "pokolorowanie" lekkim distortion, by były bardziej przejrzyste.
3/5 Pozdrawiam.


RE: KOT-Trumper - Revnotes - 7.07.2015

Właściwie moi przedmówcy już wszystko Ci wyjaśnili, nie ma sensu tego wszystkiego powtarzać. Od siebie dodam, że jestem w stanie znieść fragmenty przypominające "Destination Calabria", na nich można by coś zbudować.


RE: KOT-Trumper - Stiopa - 20.07.2015

Ja dodam, że potencjał jest, fajne melodie. fx'y w tle latają, ale strasznie to surowe, a co za tym idzie amatorskie...
Koledzy wyej wyczerpali temat zdecydowanie... Konstrukcje utworu i melodie masz już opanowane w miarę... Teraz skup się na dopieszczaniu brzmień i miksu :D Za pół roku dopiero wyjdzie z Ciebie KOT :D
Pozdro


RE: KOT-Trumper - Beatzer - 20.07.2015

Cóż, też tak uważam, że przydałaby się paczki housowych sampli. Zacznij używać Sylentha1, jest najprostszy w obsłudze z tych profesjonalnych, a dla mnie najlepszy i skombinuj bogatą kolekcję banków do niego. ;)

Gdzie nie gdzie przydałąby się w kilku kanałach porządna kompresja, zwłaszcza w perkusji. ;)


RE: KOT-Trumper - KOT - 23.07.2015

Kotem to ja jestem z przeznaczenia nie z wyboru bo takie moje nazwisko :D sylentha mam opanowanego i używałem nie raz go ale od kiedy mam fl12 to przez tą wtyczkę daw sam mi się wyłącza więc musiałem go usunąć niestety na orginał mnie nie stać ale faktycznie sylenth1 to najlepszy plugin do leadów. Narazie wystarcza mi harmor. za kilka dni przychodzą mi słuchawki i wtedy ruszam z produkcją. Dzięki za rady!! jak zwykle skorzystam :D