MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: W końcu monitory i adaptacja aktu. (/temat-w-ko%C5%84cu-monitory-i-adaptacja-aktu)

Strony: 1 2


W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 10.07.2015

Witajcie. Po wakacjach trochę kasy powinno wleciec na konto, wiec juz zaczynam badać temat. Wiem, ze sa podobne tematy, ale tak czy siak uważam, ze każdy taki 'problem' powinien być rozwiązywany indywidualnie. A wiec chce w końcu zainwestować w monitory. A żeby to mialo ręce i nogi, muszę przystysowac pokój. Maly pokoik z biurkiem, lozkiem i jedna szafka. Nie wiem ile on tam ma, bardzo maly jest(jutro edytuje ten post i wpissze mniej więcej wymiary). Co w takich sytuacjach się montuje? Pułapki basowe? Kartony po jajach? :x powiem tylko tyle, ze na aktualnym odsluchu, jak siedze przed monitorem, to wszystko fajnie gra, a jak usiade na pozku, które jest z tylu, i wiadomo jest niżej, to od razu w hust wiecej bassu jest. A wiec?

Do tego monitory. I to wszystko do 2k. Da rade? Można budżet przekroczyć, ale chce sobie jeszcze zostawic na monitor(taki zwykly, 24 albo 27 cali) :P


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 10.07.2015

Ja z mojej strony mogę polecić JBL LSR 305.

Żadnych kartonów po jajach!! Poczytaj o adaptacji pomieszczenia albo naucz się dobrze słuchać sprzętu bo jeżeli masz małe pomieszczenie to po co je jeszcze zaśmiecać jakimiś gąbkami...


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 10.07.2015

Ale w rogach tak jak mowilem, chyba się bass zbiera/chuj wie co się tam z nim dzieje, a podwiesic jakieś pułapki jakieś mogę, bo miejsce jest. Ale dobra poszukam jakiś artykułów itp. Czekam na dalsze propozycje odnośnie odsluchu.
moje uszy lubią bassik, a w 5 calowkach chyba może go być za mało.....
A i zapomnialem, bass reflex raczej z przodu. Z tylu to juz calkowicie się kupa może zrobić. Za blisko ściany.


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Shizzlematic - 10.07.2015

O ile dobrze pamiętam kiedyś na liveact był poradnik jak zrobić w miarę tanio własne pułapki ;P


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 10.07.2015

A co powiecie na krk 6 g3? Bass reflex z przodu, i 6 calowka. Hm?


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Maciek - 10.07.2015

Z tego co ludzie piszą i mówią, to krk trochę podbijają dół... Ja posiadam yamahy hs5, które dość surowo oceniają Twój miks - jednak porty basowe są z tyłu poza tym też się przymierzam do przejścia na wyższy poziom więc sam sobie bym zaprzeczył polecając je gorąco. ;) Najlepiej jakbyś poszedł do jakiegoś sklepu i zabrał ze sobą kilka kawałków, które znasz i wiesz jak powinny zabrzmieć


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 10.07.2015

No oczywiscie , ze tak zrobię. Ale zanim to zrobie, chce się trochę zorientowac w temacie. A wiec polecajcie 6calowe (7 juz na ten pokój moga być za duże, prawda?), z bass refleksem z przodu. Waitin :x


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 10.07.2015

Ja też mam Bass Reflex przy ścianie i z tego co widzę, dużo ludzi (oglądam dużo filmików jak ludzie mają swoje studia) także ma i potrafi produkować na sprzęcie bez konieczności adaptacji bo się nie da (za małe pomieszczenie/zła kubatura). Wiadomo wszystkie sprzęty wygłuszające powinny dawać efekt, ale to też nie jest łatwe. Trzeba znać akustykę swojego pomieszczenia by odpowiednio rozmieścić panele akustyczne - są nawet dedykowane programy do mierzenia pogłosu i akustyki za pomocą domowego sprzętu i mikrofonu.

Ja mam 5 calowe i na 14m2 to jest bardzo dużo... więc się zastanów co do wielkości membrany bo nie zawsze wielkość idzie z oczekiwanym efektem.


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Knifeman - 10.07.2015

(10.07.2015, 15:02)Zirds napisał(a): są nawet dedykowane programy do mierzenia pogłosu i akustyki za pomocą domowego sprzętu i mikrofonu.

napisz o tym kiedyś temat, jestem zainteresowany


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 10.07.2015

Na zakamarkach masz sporo na ten temat napisane.


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 10.07.2015

Generalnie te JBL mi się podobają, ale ten bass reflex z tylu.... glosniki będą chyba za blisko ściany, żeby to mialo sens. To będzie max 40 cm...


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 10.07.2015

Ja mam paczki póki co odsunięte od ściany na ok 20-30cm ponieważ nie pozwalają mi warunki na większą swobodę.
Idź do sklepu muzycznego, umów się na odsłuch i sprawdź bo każde ucho jest inne. Słyszałem też, że firma Monkey Banana produkuje świetne monitory budżetowe. Sam się zastanawiałem żeby je kupić mimo że nie mam możliwości przetestowania głośników bo za daleko do jakiegokolwiek sklepu muzycznego...


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 10.07.2015

Ty masz swoje JBL tak blisko sciany? I nie robi sie zadyma tam ? Dobrze schodza te glosniki? Nie za malo bassu? Wiadomo, odslucham, ale i tak odpowiedz xd A co sadzicie o Pioneer S-DJ60X???


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 10.07.2015

Robią zadymę bo mam je w rogu, ale się ich nauczyłem słuchać :)


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Revnotes - 10.07.2015

Sprawdź Tannoy Reveal 501 lub 601. Ja posiadam te większe i nie narzekam. Dziursko z przodu, więc możesz je bliżej ściany przysunąć.


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - efg1 - 10.07.2015

a z czego ściany zrobione?


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 10.07.2015

(10.07.2015, 20:15)efg1 napisał(a): a z czego ściany zrobione?

Tak, to też jest ważne przy akustyce.


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 11.07.2015

Nie mogę znaleźć nic sensownego. Yamaha hs7/8 zbierają bardzo dobre opinie. Gdyby tak kupić te monitorki, i dobrze ustawić bass trapy? Po co inwestowac w moim wypadku w 5calowe glosniki? Przecież ja na nich nie uslysze tego co najwazniejsze w edm.....


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Zirds - 11.07.2015

W sumie sam decydujesz co chcesz mieć :)


RE: W końcu monitory i adaptacja aktu. - Wizzardius - 11.07.2015

No, chce mieć dobry odsluch. Ot co. Pulapka bassowa zaraz za bass reflexem, tak z 50 cm - to wgl ma sens? I w rogach pokoju dodatkowe?

Bo jakby nie patrzeć, kupie takie monitory, i one maja mi starczyc na dlugo. Takie Yamahy hs8 sa ok do EDM'u wedlug was? Nie chce rokitow od KRK, za duzo się o nich naczytalem.... :P

Jeszcze sa presonus eris 8 i tannoye 802, resident audio m8,wszystkie z bass reflexem z przodu...