MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA aqmoolator - Albin Rządzi - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA aqmoolator - Albin Rządzi (/temat-electronica-aqmoolator-albin-rzadzi)



aqmoolator - Albin Rządzi - aqmoolator - 16.07.2015

Albin zwany Alkiem albo "Maanamem", każde ognisko uprzyjemniał nam tym motywem na gitarze, który potem graliśmy mu do solówek jakie wycinał. Można było słuchać go do rana. Nie wiem do dziś, czy to jego kompozycja, czy gdzieś to zasłyszał, ale od końca lat 80 kojarzę go z tym graniem. Po latach, bo ciągle ten motyw we mnie tkwi, zachciałem go troszkę "poaqmoolatorować".
dla Albina i ku jego pamięci ...




RE: aqmoolator - Albin rządzi - Stiopa - 16.07.2015

Bardzo przyjemna melodia, klawisze dodają smaczku... :D Fajnie to wyszło... Lekki spokojny kawałek...
Od minuty poszło rewelacyjnie. Nie spodziewałem się. Ten lead mnie rozwalił.... Może gdyby jeszcze dać mu więcej ciepła, echo i reverbu, by było bardziej dreamy :D, ale i tak jest świetnie..
Jak dla mnie coś innego niż wszystko tutaj. :) Leci 5 gwiazdek!!!
Pozdrawiam


RE: aqmoolator - Albin rządzi - droom - 16.07.2015

Idealne granie na wieczor ;)
Tego mi bylo trzeba, chwili spokoju, wyciszenia i refleksji...
Utwor bardzo mi w tym pomogl ;)
Podobalo sie, ciekawie zrealizowane.
P.S. Strasznie to koncowke potraktowales!
Pozdrawiam
DrooM


RE: aqmoolator - Albin rządzi - aqmoolator - 16.07.2015

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie i uwagi. Pozwoliłem sobie nieco go poprawić; zmienić końcówkę, ująć pogłosu i basu z gitary a do leada dodać delay i reverb w nieco większej ilości. No i chyba tak zostanie :)


RE: aqmoolator - Albin rządzi - Zirds - 17.07.2015

Rewelacja. Brzmienie gitary i to EP z tym lekkim distortionem plus syntetyczny lead, piano, wiolonczela i dzwonki z DX7 Heart

6/5 :D


RE: aqmoolator - Albin rządzi - Shattered - 17.07.2015

Czy ja usłyszałem gitarę akustyczną ? ;D Jeśli jest jakakolwiek gitara to już na plus ;) Przyjemny kawałek tylko później te pady od 1:10 troszkę mi nie pasują do całości.


RE: aqmoolator - Albin rządzi - Shabboo Harper - 18.07.2015

Przecudnie "uchwycona" liryka gitary. Jest w tym kawałku pewna "błogość", czar, "przyjacielski duch"... Tak wzbogacony przez Ciebie temat jest przekonujący choć (w pewnym momencie) lekko udziwniony. Aqmoolatorze lubisz dźwięki w stylu 80's (to Twoja "marka"). Jednakże lekkość/"niewinność" przewodniego instrumentu (gitary) jest trochę przyćmiona tu przez obecność lead'u (synth'u) [od 1:09; 2:18]. Brzmi, w moim odczuciu, zbyt donośnie/ostro. Reszta "dodatków", szczególnie (ukochana przeze mnie wiolonczela) bajecznie współtworzy klimat "przy ognisku" ^^.


RE: aqmoolator - Albin rządzi - chafer - 21.07.2015

Bardzo dobre. Pozytywny kawałek. Lead nieco za głośny, ale fajnie i dość niespodziewanie go wprowadziłeś do utworu. :) Słychać, że grasz go na keyboardzie - to zawsze wprowadza ludzkie emocje do utworu. Żadne układanie klocków w MIDI tego nie zastąpi :)


RE: aqmoolator - Albin rządzi - lovetrance01 - 17.09.2015

Bardzo fajny utwór. Rzeczywiście coś innego niż wszystko tutaj. Jak na elektronikę super oryginalnie. Kawałek pasował by do jakiejś bajki czy innej dobranocki :D
Duży plus za to, że poświęciłeś czas aby zrobić utwór dla kogoś.