MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Mateusz Morawski - Para Normal Activity (/temat-progressive-mateusz-morawski-para-normal-activity)



Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Mat.Mor.Raw - 27.07.2015



Progressive trance w oldschoolowym wydaniu. Utwór powstał z połączenia trzech projektów, które rozpocząłem w latach 1998-99 w Scream Tracker 3 pod DOS'em. Całość kompozycji, aranżacji i miksu dokończyłem już we współczesnym trakerze OpenMPT.

Wszystkie brzmienia oparte są na samplach typu one shot i nie ma tutaj żadnej pętli. Modulacja filtrowania, która pojawia się w wielu miejscach polega na użyciu kilku sampli o różnych ustawieniach filtra lub poprzez wykorzystania sampli z długim czasem wybrzmiewania i modulacji, które można w locie pociąć na fragmenty (dla wtajemniczonych funkcja sample offset).

[Obrazek: 1IBvy8r]


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Zirds - 27.07.2015

Podpiąłbym to pod PsyTrance przez te zróżnicowane elementy brzmienia typu "acid".
Bardzo ciekawa kompozycja jakich ze świecą szukać na tym forum.
Szkoda, że nie mam obecnie żadnego sprzętu by móc to odsłuchać w "domowym studyjnym zaciszu", ale jeszcze do tego powrócę by móc na swoje ucho przeanalizować brzmienie tego utworu.


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - OProject - 27.07.2015

No no to chyba twoja najlepsza produkcja :)
100 % Oldschool, jakby żywcem wyjęta z Noom records (Choć tam nieco bardziej ciężkie i kwaśne) stary dobry mroczny, kwaśny trance :D
Może przyjdzie mi kiedyś zremixować.
Jedyne co bym zmienił to długość bo 4 minuty to trochę krótko jak na trance :P
Wszystko sample... ale jeżeli chodzi o dźwięk i mix to nie ma tutaj za bardzo się czego przyczepić xd
Dobra czekamy na więcej takich produkcji, może coś bardziej hard? (145-160 BPM?:D)


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Shabboo Harper - 27.07.2015

Lubię, gdy utwór cechuje wyrafinowane intro, które jest kreatywnym zaproszeniem by odczuć coś więcej, by być świadkiem/uczestnikiem pewnej muzycznej historii. Potem jest tylko intensyfikacja; tu w postaci Sound Design'u jest pierwszorzędna; szczególnie "smyczki" efektownie unoszą się i w swym quasi poetyckim brzmieniu kreują surrealistyczną miękkość względem czysto acid'owego tła. Tempo jest świetne; instrumentarium perkusyjne w swym "neurotycznym" pędzie obok pogrążonych w swej głębokiej barwie "psi" synth'ów tworzy swoisty, przemyślany temat. I... outro. To już? Koniec? Klimat, w jakimś stopniu, zbliżony do (fenomenalnych) produkcji Fluke'a. Mateusz, gratuluję. <takjest>


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Sebastian M - 27.07.2015

Oj no to faktycznie przypomina mi stare czasy, co prawda nie gustowałem w tego typu kwaśnych brzmieniach ale ten utworek jest całkiem spoko, miks też jak najbardziej wyraźny i cały aranż sprawia że czuć ten "flow" :)


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Aitra - 9.08.2015

Powiem Ci ze na poczatku lat 90tych zrobilbys tym furore :P

Ja nie bede tego oceniac technicznie bo dla mnie utwor brzmi jak naprawde konkretny klasyk z tamtych lat ;P

Nie mniej wiecej dobrze sie tego slucha powaznie

Fajnie ze jeszcze ludzie tworza takie klimaty ;)

Pozdrawiam


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - lovetrance01 - 12.08.2015

Ciekawy kawałek. Głównie bass nadaje tutaj oldschoolowego klimatu. Przyznam ze za pierwszym odsłuchem nie trafił do mnie Twój utwór, ale już przy następnym znacznie bardziej mi się spodobał. Acid jest szczególnie fajny. Jeśli na siłę coś by tu poprawić, to haty.
Może rzeczywiście warto pozwolić komuś z forum zremiksować ten utwór. Jest w nim duży potencjał:-)


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Tryglav - 1.09.2015

Ja bym to wszystko poprzestawiał, inaczej zbudował to intro, dał ze dwa dłuższe breakdowny. Wydaje mi się że lepiej by się rozkręcało, no i by się rozciągnęło tak na 7-8 minut. Tak poza kwestią konstrukcji wszystko fajnie, szczególnie ten kwasik :)
Podsumowując nasuwa mi się pewna alegoria która bardzo dobrze oddaje moje wrażenia po odsłuchu. Ten kawałek to naprawdę świetna historia, ale opowiedziałbym ją w nieco inny sposób ;)


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Knifeman - 9.09.2015

zachowawcza kompozycja ale to wina trackera - mimo tego dzieje się więcej niż się spodziewałem, przy skrzypcach (string?) słychać jak sample się nakładają(?) podbijając głośność - nie cierpię tego :E poszczególne partie proste i chwytliwe

całość interesująca, dobrze wypełniona i rozegrana w czasie, autentyczne brzmienie, gratki :D

artwork szczerze mówiąc nieudany - dałbym w czerni i bieli, zaszmumił, przyciemnił i podbił mocno kontrast


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Finite - 10.09.2015

Przyjemnie się słucha, ol'school pełną twarzą. Lubię takie kwaśno-psychodeliczne klimaty. Aranżacja prosta ale trzymająca odpowiedni nastrój i - co ważne - spójna.
Bardzo duży plus za brzmienia :D
Jedyne co, mam wrażenie, że ten hat z 1:05 za bardzo wybija się z całości, ale co subiekt to subiekt.


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - Adamzzz - 10.09.2015

Dobreee! Oldscool do takiego stopnia że aż słychać ten charakterystyczny szum kręcącego się winyla haha świetny akcent. A kawałek sam w sobie przypomina mi coś co słyszy się w filmach i grach scifi kiedy jest scena w jakimś podziemnym ciemnym klubie z bąsującymi kosmitami i laskami tańczącymi wiadomo na czym xD Takie podręcznikowe techno, leciutko zachodzące w hard-trance (to dzięki 303).
Jedyne co mi się nie podoba to to, że jest trochę monotonnie, żeby nie powiedzieć mało oryginalnie, ale to pewnie dlatego, że za dużo słucham takiego typu muzyki xD. Zresztą, wszystko staje się nieważne jak se pomyślę, że ukończyłeś ten kawałek w 2015 roku xD Mistrz!!


RE: Mateusz Morawski - Para Normal Activity - L.G. - 12.09.2015

Samo tworzenie w trackerach jest już sztuką, jak najbardziej popieram ludzi pracujących na tych programach. Co do kawałka uważam że jest bardzo dobry, tym bardziej że nie jest robiony w Renoise tylko OpenMPT.
Pozdro.