MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Poszukiwania idealnego DAWa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Poszukiwania idealnego DAWa (/temat-poszukiwania-idealnego-dawa)



Poszukiwania idealnego DAWa - matekatymka - 31.07.2015

Cześć!

Od lat tworzę muzykę instrumentalną, a z elektroniką nie nigdy miałam nic wspólnego. Ostatnio postanowiłam się trochę "przekwalifikować", ale nie mam pojęcia jaki DAW byłby dla mnie najlepszy. Na razie używam Reasona 5, ale nie wystarcza. Szukam czegoś, co:

- ma rozwiniętą możliwość nagrywania instrumentów, jak np. gitara
- obsługuje wtyczki VST
- ma dużą liczbę wbudowanych efektów i instrumentów MIDI (podobnie jak Reason)
- ma możliwość kwantyzacji, w tym instrumentów zewnętrznych
- jest stosunkowo łatwe w obsłudze
- nadaje się do grania na żywo

Tak, wiem, że milion razy odpowiadaliście na podobne pytanie, ale byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję! :D


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - Mich - 31.07.2015

Ableton spełnia wszystkie te warunki ;)


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - Zirds - 31.07.2015

Ja w takim wypadku polecam program Bitwig. Napisany przez ludzi, którzy pracowali przy tworzeniu Ableton Live, ale napisany od podstaw, "od czystej kartki papieru". Wyglądem przypomina Abletona, ale to dlatego, że taki wygląd to dla DAW idealny rozkład elementów - tak zwany "plaster miodu". Zawiera w sobie najlepsze elementy jakie posiadają wszystkie najpopularniejsze programy do produkcji/kompozycji muzyki i jest ciągle rozwijany. Na oficjalnym forum programu można napisać czego brakuje albo czy jest jakiś bug w programie, a programiści działający przy kolejnych wersjach będą brali Twoje prośby pod uwagę tworząc kolejne wersje programu :)

Na naszym forum masz obszerny opis tego programu - Klik na obrazek :) [Obrazek: bitwig.png]

Bardzo polecam i wiem, że coraz więcej osób się przekonuje do Bitwiga bo jest mimo tego, że bardzo rozbudowany to jednak prosty w obsłudze i ma ciemny, czytelny, nie rażący w oczy interfejs.


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - efg1 - 31.07.2015

Ableton, FL Studio, Bitwig, Logic i wiele wiele innych - każdy potrafi to co napisałaś. Sęk w tym, żeby znaleźć ten, który Tobie będzie najbardziej odpowiadał :)


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - Zirds - 31.07.2015

efg1 zrobiłeś niezłe Faux Pas.. matekatymka to dziewczyna/kobieta ;)


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - qnebra - 31.07.2015

Generalnie można powiedzieć, że każdy będzie polecać ten program którego używa i w którym mu wygodnie. Do ciebie będzie należeć decyzja, który program jest najlepszy na twoje potrzeby i najlepszą opcją będzie sprawdzenie możliwie sporej ilości programów i wybranie tego, który spełnia twoje potrzeby i najbardziej ci odpowiada. Ile tu ogólników.


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - efg1 - 1.08.2015

Oops, pardon, już się poprawiłem w edicie. Teraz doczytałem, że ten program ma być dobry też do grania na żywo. W takim razie wybierz Abletona.


RE: Poszukiwania idealnego DAWa - Zirds - 1.08.2015

(1.08.2015, 11:21)efg1 napisał(a): Oops, pardon, już się poprawiłem w edicie. Teraz doczytałem, że ten program ma być dobry też do grania na żywo. W takim razie wybierz Abletona.

Albo Bitwig.