MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
VST symulujące instrumenty (szukam) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: VST symulujące instrumenty (szukam) (/temat-vst-symulujace-instrumenty-szukam)

Strony: 1 2


VST symulujące instrumenty (szukam) - lovetrance01 - 16.08.2015

Witam.
Znacie jakieś ciekawe wtyczki symulujące konkretne instrumenty? Mam na myśli chociażby pianino, skrzypce, gitarę akustyczna itp.
Pozdrawiam.


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Zirds - 17.08.2015

4front piano, 4front bass.


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Maciek - 17.08.2015

Zaopatrz się w Kontakta od Native Instruments - tam znajdziesz cuda o jakich nie śniłeś ;)


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Loco - 17.08.2015

Maciek sam kontakt to tylko sampler i raczej bez odpowiednich bibliotek mu nic nie da. Osobiście poleciłbym darmowe SSO (cała orkiestra) które jest w formacie .sfz (są darmowe odtwarzacze tego formatu) oraz poszukać trochę w soundfontach bo można znaleźć sporo perełek.


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - OProject - 17.08.2015

- Pianoteq (Fortepian)
- Iron axe (Gitara elektryczna)
- Darmowe pluginy od DSK: http://www.dskmusic.com/
- Darmowe Ample Guitar M Lite (Gitara akustyczna)
Tyle co znam bo raczej nie używam :P


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Royal Cartel - 17.08.2015

Addictive Keys - bardzo pokaźna biblioteka instrumentów t.j. pianino akustyczne, elektryczne, a największa zaleta, to brzmienie i możliwość edycji każdego instrumentu :)

...Kontakt od NI jednak góruje :3 :D


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Sebastian M - 19.08.2015

Linplug Saxlab2 - saksofonik i to całkiem niezły :)


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Kveon - 19.08.2015

Piano One- Darmowe Pianino - Odsyłam do tematu
Spicy guitar - Darmowa gitara. - Odsyłam do tematu
Real Guitar (Płatne) - Dobre sample, możliwość edycji, wbudowane fxy. Dużo możliwości
Orchestral od Edirol - W niej znajdziesz wszystko z orkiestry


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Maciek - 19.08.2015

LocoMatt - szperanie w bibliotekach już zostawiam zainteresowanemu ;)


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Zirds - 19.08.2015

A teraz zamieście DARMOWE VSTi, które imitują, brzmią jak prawdziwe instrumenty.. ciekaw jestem czy wymienicie choć 2 dobre pluginy.


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - HybridRaven - 19.08.2015

(19.08.2015, 6:05)Zirds napisał(a): A teraz zamieście DARMOWE VSTi, które imitują, brzmią jak prawdziwe instrumenty.. ciekaw jestem czy wymienicie choć 2 dobre pluginy.

Shortnoise

[Obrazek: shortnoise1small.png]

Shortnoise is a unique and inspiring electronic sample library with a huge 6GB of content and over 300 Kontakt instruments to choose from. Jam packed full of Electronic Grooves, Arpeggiated Sequences, Manipulated Synths, Cinematic FX, Unique and Expressive Performance Patches, this…

Carpenter Trombone

[Obrazek: carpenter-trombone-kontakt.png]

Carpenter Trombone is an extremely detailed library of a tenor trombone, performed in a professional studio and captured using state of the art equipment. At 2GB, its an incredible sample library for anyone needing beautiful legato trombone in their tracks.

Clare Solo

[Obrazek: clare-solo-kontakt1.png]

Clare Solo is a highly advanced solo vocal library that rivals commercial libraries in terms of recording quality, scripting, and (of course) price! Clare Solo is works equally well in simple, haunting melodies, or layered to create a small ensemble.

Scott Drums

[Obrazek: scott-drums-kontakt.png]

Scott Drums is a drum kit sample library for Kontakt featuring five round robins and eight dynamic layers per articulation. With almost 12,000 individual samples and a huge range of articulations, its perfect for any style of music including rock,…

Clara’s Vocal

[Obrazek: claras-vocal-kontakt.png]

Clara’s Vocals is a stunning cinematic vocal sample library for Kontakt. It offers incredible, high quality cinematic vocal phrases and sequences within 34 patches and is perfect for writing cinematic music.

pocketBlakus Cello

[Obrazek: small-1.png]

The “pocketBlakus Cello” is a stunning free solo cello library for Kontakt created by Australian composer Blake Robinson. The library sounds gorgeous when soaked in reverb and is perfect for slow moving, expressive cello lines and fast, choppy spiccato lines.

Jonathan’s Glockenspiel

[Obrazek: small.png]

Jonathan’s Glockenspiel is a beautiful 1 and a half octave glockenspiel sample library for Kontakt. It comes with reverb and EQ and also includes an excellent sound design patch which transforms it into a pad.


Feroyn’s Flute

[Obrazek: feroyns-flute.png]

Feroyn’s Flute is a beautiful legato recorder Kontakt sample library created by Walid Feghali. It was recorded using an SE1000A microhpone, comes with 3 round robins and blends beautifully in an orchestral context

Piano in 162

[Obrazek: small.png]

Piano in 162 is a sample library of a Steinway Model B grand piano, available in both Kontakt and SFZ formats. It was recorded with two microphone positions, five dynamic levels and two round robins, giving it an incredibly realistic sound.

Rosinspiel

[Obrazek: rosinspiel.png]

The Rosinspiel is a glockenspiel that has been played with a bow instead of a mallet. It has a very unique soft, glassy like sound and its an incredibly unusual sample library – perfect for orchestral and underscore music.



i wiele innych.....


Sa to darmowki pod kontakta playera, ktory takze jest darmowy.

Niestestowane przeze mnie, ale powinno byc ok. Aby pobrac trzeba tam załozyc konto.

Linki znajdziecie TUTAJ


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Maciek - 19.08.2015

No panie Kamil... Nie skorzystać z okazji to zbrodnia przeciwko muzyce ;) miejmy nadzieję, że zabrzmi to w miarę solidnie


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Zirds - 19.08.2015

Nie umiem używać kontakta...


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - HybridRaven - 19.08.2015

(19.08.2015, 15:58)Zirds napisał(a): Nie umiem używać kontakta...

jest prostszy niż by się mogło wydawać ;) jak coś to mogę podpowiedzieć co i jak.


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Zirds - 19.08.2015

Nie no instalowałem, ale jakoś nie umiałem się w nim odnaleźć...


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Maciek - 19.08.2015

No i biblioteki mu instalujesz a potem je odpalasz i grasz sobie ;) samodzielna aplikacja lub jako instrument vst kompatybilny chyba z każdym dawem


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - HybridRaven - 19.08.2015

(19.08.2015, 16:20)Zirds napisał(a): Nie no instalowałem, ale jakoś nie umiałem się w nim odnaleźć...

Znajdz mnie na FB i wyslij zapro.... postaram sie pomoc jak chcesz.
Biblioteki do kontakta sa potezne, wiec warto okielznac tego samplerka.

(19.08.2015, 17:50)Maciek napisał(a): No i biblioteki mu instalujesz a potem je odpalasz i grasz sobie ;) samodzielna aplikacja lub jako instrument vst kompatybilny chyba z każdym dawem

Jest kompatybilnyz kazdym dawem, zarowno PC jak i MAC ;)


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - Zirds - 19.08.2015

Ale nie no szczerze odpaliłem kiedyś i miałem nawet jakieś witaminkowe sample klawisze sygnowane przez Alicia Keys i brzmiało to tragicznie...


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - HybridRaven - 19.08.2015

(19.08.2015, 18:16)Zirds napisał(a): Ale nie no szczerze odpaliłem kiedyś i miałem nawet jakieś witaminkowe sample klawisze sygnowane przez Alicia Keys i brzmiało to tragicznie...

Jak tam chcesz. tylko ze Alicia Keys to nie jest jedyne pianino na k5. Jest ich mnostwo i kazde inne, a co do brzmienia to kwestia gustu. Obadaj TE lub TE. Oczywiscie sa tez inne.

Kontakt jest naprawde potezny, a jak sie go dobrze zna to jest przydatnym narzedziem. Ja np porobilem sobie nowe grafiki do przegladarki (biblioteki mam poukladane wg kategorii, co by zaoszczedzic miejsca i czasu przy szukaniu).

[Obrazek: k5_walls.jpg]


RE: VST symulujące instrumenty (szukam) - aqmoolator - 19.08.2015

(19.08.2015, 6:05)Zirds napisał(a): A teraz zamieście DARMOWE VSTi, które imitują, brzmią jak prawdziwe instrumenty.. ciekaw jestem czy wymienicie choć 2 dobre pluginy.

Może nie są idealne, ale za to, to chyba jedne z najlepszych darmowych vstek.

verlisian studios

fajna perka

fajna viola

mini DiZi - chiński flet

mini Erhu - chiński instrument smyczkowy znany z niejednego filmu

fajne blachy

fajne instrumenty perkusyjne tego od blach

fajna gitarka


Jak się poszuka, to kilka fajnych rzeczy jednak jest.