MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil (/temat-trance-dr%C3%BAii-sebastian-syczy%C5%84ski-yggdrasil)



Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Druii - 7.09.2015

Cześć!

Po małej przerwie w produkcjach ogólnie i tu na forum, w końcu udało się coś nowego spłodzić...
W ramach konkursu Mixathon48 (dostaliśmy 5 stemów, spośród których mieliśmy przynajmniej jednego użyć i stworzyć cały, gotowy - w miarę możliwości zmiksowany i zmasterowany kawałek, wszystko w 48h) razem z moim kolegą ze studiów, stworzyliśmy niżej wrzucony do odsłuchu utwór "Yggdrasil".

Nie wiemy, jak udało się to na czas sfinalizować. Sam jestem zaskoczony, bo projekt ten prawdopodobnie okazał się jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej złożonym pod względem produkcyjnym utworem, z jakim zdarzyło mi się pracować.
Jest to swego rodzaju synteza mojego świata (zajawka wszelką muzyką elektroniczną i produkcją) oraz kompozycji - współautor ma już skończony licencjat kompozycji na Akademii Muzycznej - co mamy nadzieję, że w muzyczności utworu słychać - a teraz razem studiujemy specjalność "Dźwięk w grach" na kierunku Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej, w Cieszynie (jeśli są tu jacyś tegoroczni maturzyści, chcący się rozwijać w game-devie lub produkcji muzycznej, to gorąco polecamy!)
Prawie wszystkie ściezki na mikserze zajęte przez szalone routingi, FL wywalający do pulpitu ze względu na nie wyrabianie (brakowało mi pustych ścieżek w playliście), a to wszystko na 4gb ramu i dwurdzeniowym Xeonie na sockecie 775 (taka modyfikacja, żeby na ten socket weszło coś mocniejszego od C2Duo).
Finalny render poprzedzony ostatnimi zmianiami w strukturze utworu zakończony na minutę przed deadlinem. Niestety limit czasowy nie pozwolił na oswojenie się z materiałem i odpoczynek dla uszu tak potrzebny dla bardziej obiektywnego miksu i masteru.

Tak czy siak, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, a dla mnie jest to dobry początek twórczości pod nowym aliasem - Drúii :).

Może jeśli utwór się jurorom spodoba, dałoby radę nanieść pewne poprawki.
Zapraszam do odsłuchu i chętnie wysłucham wszelkich uwag i komentarzy.



PS. Nie lubię spamować znajomym, którzy nie słuchają tego typu muzyki, do tego nie lubię tej formy oceniania prac, ale jako, że jest to nowy konkurs (który prawdopodobnie będzie rozbudowywany), organizatorom zależy na promocji tych utworów i pewien procent oceny będzie zależał od "liczb". Jeśli komuś kawałek się spodobał, a ta kategoria na forum jest ku temu chyba najbardziej prawdopodobna, to nie obrażę się za "like" na soundcloudzie :) (z góry dzięki)

https://soundcloud.com/druii/druii-sebastian-syczynski-yggdrasil

PS2. Dla ciekawych innych prac w konkursie - link do wszystkich zaakceptowanych utworów
https://soundcloud.com/mixathon48/sets/mixathon48-submits

Brak prefixu.
T-Sted



RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Rafau - 7.09.2015

Jest w tym coś co mi się podoba i coś co mnie odpycha. Z jednej strony fajnie to gra, szeroko (trochę za bardzo na lewo). Dobór instrumentów bym trochę zmienił. Generalnie z pomysłem wszystko. Mimo wszystko jestem na tak. :)


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - hjugo - 7.09.2015

Na początku brakowało trochę powera, ale gdy przesłuchałem inne propozycje to zdecydowanie Wasza wygrywa :)
Być może ze względu na, że jest to gatunek trance, a tam jest kompilacja przeróżnych gatunków. Wielkie gratulacje jednak za track na najwyższym poziomie :) Powodzenia w konkursie.
Like ode mnie


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Druii - 7.09.2015

Dzięki :)

No konkurs był otwarty na wszelkie gatunki, można było zrobić cokolwiek. Po pozostałych kawałkach jednak dosyć często słychać, że ludzie poszli trochę na łatwiznę, wlepili stemy, dobudowali może jeden własny motyw, swoje tempo i perkę aaaaand... it's done.
Parę rzeczy z chęcią bym dodał, wiadomo - coś ściszyć, coś dać głośniej, bardziej w lewo bardziej w prawo, ale nie było po prostu czasu :) Może uda się wynegocjować pewne zmiany, jeśli byśmy się do konkursowego releasu zakwalifikowali.

(7.09.2015, 16:51)Rafau napisał(a): Jest w tym coś co mi się podoba i coś co mnie odpycha.
Mógłbyś uściślić w jakim aspekcie?

Jeśli chodzi o harmonię i melodie, to mamy tu dosyć sporo zmian, przechodzenie z jednej tonacji na drugą, potem spowrotem na pierwszą. To może... i w sumie... ma wywoływać napięcie, ale nie wiem czy to o to ci chodzi, czy te właśnie napięcie cię odpycha :)


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Adamzzz - 7.09.2015

Świetny motyw przewodni/melo. Jak na trance to mega oryginalnie.
Jest właściwie tylko jedna rzecz która mnie trochę irytuje ale to w sumie nic wielkiego. Chodzi mi o skrzypce które wchodzą w 2:48, brzmią trochę za prosto jak na kawałek z sound designem na tak wysokim poziomie :) Strasznie odstają i ni cholery nie pasują mi tam.
Nie licząc tego to świetnie się słucha, więc gratulacje :)
A no i propsy za skandynawskie klimaty. Veldig veldig bra xD


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Druii - 7.09.2015

(7.09.2015, 18:15)Adamzzz napisał(a): Świetny motyw przewodni/melo. Jak na trance to mega oryginalnie.

Wyszliśmy od tego:
[zs]http://www15.zippyshare.com/v/iuIowicd/file.html[/zs]
.
[zs]http://www15.zippyshare.com/v/pBLMJpHx/file.html[/zs]

Trochę nas poniosło :)

Adamzzz napisał(a):no i propsy za skandynawskie klimaty.
[Obrazek: 24v7ayw.jpg]
Tu Sebastian z Edvardem Griegiem w Bergen ;)))


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Shabboo Harper - 16.09.2015

Utwór złożony z "kilkuwątkowości" melodii. Początek świetny: mroczny, lekko industrialny, z energetycznym background'em. Od 2:47 ten spiżowy, hieratyczny dźwięk smyczków, według mnie, "bajeczny". W swej "prostocie" właśnie kreują "twórcze wytchnienie" wśród, w sumie, ciężkich, "agresywnych" nut (Trance); lecz raptem tenże "spokój" jest... "okaleczony" przez synth (3:52), który swym kolorytem i pewną "nerwowością" (4:44) męczy, drażni. Owy fragment Waszego tematu nie do końca mnie przekonuje; jest "mglisty", nużący; mimo, iż zacnie, pod względem fx'ów, dzieje się w tle. <takjest>
"Objective: To create a trackcontaining at least one of the provided sounds." Który to dźwięk/dźwięki? Zdradzisz? ;)
Good luck!


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Vistillus - 21.09.2015

Jestem naprawdę pod wrażeniem! Świetny klimat no i w dodatku świetnie się tego słucha. Oby tak dalej!! :D


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Druii - 24.09.2015

(16.09.2015, 21:15)Shabboo Harper napisał(a): Który to dźwięk/dźwięki? Zdradzisz? ;)

Dźwięki wrzuciłem przecież wyżej :).
Użyliśmy ich jedynie na początku, później już zabrakło czasu, żeby jeszcze gdzieś je wpleść.

W konkursie zajęliśmy 4. miejsce, dostaliśmy też pozwolenie od organizatorów na robienie z tym kawałkiem co chcemy (wydanie jako swoja własność gdzie chcemy).
Po powrocie na studia przysiądziemy i dokończymy tracka, może uda się gdzieś fajnie wydać.

Pytanie do słuchających - do jakiego labelu mogłoby to nastrojem leżeć?

Wiemy, że jeszcze trzeba tutaj dużo popoprawiać, na pewno weźmiemy pod uwagę wasze wypowiedzi.

Shabboo Harper - no akurat na fx'y to już w ogóle czasu nie było, wrzuciłem tylko jakieś rise-upy i crashe, no chyba, że chodzi ci o zacięcia bitu na początku i pod koniec.

Dzięki wszystkim raz jeszcze za wypowiedzi!


RE: Drúii & Sebastian Syczyński - Yggdrasil - Szaaryy - 9.10.2015

Bardzo klimatycznie, jako calosc wg. mnie swietnie sie prezentuje ;) Bledow raczej nie bede wytykac bo zeby dojsc do takiego poziomu mam do pokonania przepasc :D powodzenia w dalszych produkcjach ;)