MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Paul Cry - Running Tortoise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Paul Cry - Running Tortoise (/temat-uplifting-paul-cry-running-tortoise)



Paul Cry - Running Tortoise - hjugo - 8.09.2015

Witam!

Przyszedł czas na zaprezentowanie światu czegoś ode mnie.
Jest to mój pierwszy skończony utwór. Utwór prosty i schematyczny gatunkowo.
Liczę na kilka odtworzeń i czekam na liczną krytykę i porady.
Zdaję sobie sprawę, że wytrenowane, doświadczone ucho będzie miało się do czego przyczepić.
Liczy się każda opinia.
Miłego odsłuchu :)




RE: Paul Cry - Running Tortoise - Druii - 8.09.2015

Przekompresowane od początku. W paśmie masz trochę syf. Wszystko przytłumia wszystko inne.

Z barwami nawet dobrze, więcej bym jednak filtrował rzeczy, zwłaszcza w części przed breakiem. No i urozmaicić, tutaj wszędzie to tak samo brzmi...

Muzycznie niestety nuda, w tej kwestii musisz dużo popracować

"Utwór prosty i schematyczny gatunkowo." - jeśli sam coś takiego stwierdzasz, to... no nie wiem. Mam nadzieję, że masz trochę większe ambicje.


RE: Paul Cry - Running Tortoise - Shabboo Harper - 9.09.2015

Hey, Hjugo/Paul Twój track cechuje mocny "temperament", szczególnie podkreślony w "nieokrzesanym" beacie. W instrumentarium perkusyjnym wszystko "pędzi" [Hi Haty(!) 0:56...]. Jest przytłaczające, właściwie monotonne i zbyt donośne. Tu zgodzę się z Druii'em. Skromne fxy w tle; jednolite synth'y; nieczytelna do końca separacja dźwięków. Aranż rzeczywiście prosty; zresztą tak jak twierdzisz, z przewlekłym Break'em; choć melodia jest wspaniała... ^^ Myślę, że w krótszej, esencjonalnej postaci, z dopieszczonym Kick Layeringiem, w okraszonym większą ilością "smaczków" temacie Twój "Biegnący Żółw" choć trochę "odetchnie" ;). Nie zniechęcaj się. Trzymam za Ciebie kciuki <thumbup>


RE: Paul Cry - Running Tortoise - hjugo - 9.09.2015

Dzięki za obie opinie. Tak, utwór miał być prosty i stwierdzając to na początku, pokazałem, że jestem świadomy tego co wrzucam. I tak ambicje są większe, lecz to początek i nie chciałem przekombinować, bo jak widać i z tak prostym utworem są problemy z samym miksem. Nie każdy utwór musi być od razu na światowym poziomie.
Bardzo się cieszę, że melodia się podoba :) miło usłyszeć cokolwiek miłego.
Jednak nie zniechęcam się i pracuję dalej.
Jeszcze raz dzięki za krytykę i porady, bo o to głównie chodzi, żeby czegoś się tu nauczyć.


RE: Paul Cry - Running Tortoise - L.G. - 12.09.2015

Strasznie sprasowałeś ten kawałek, imo trochę za dużo noise, ale melodia z break'u po prostu świetna.


RE: Paul Cry - Running Tortoise - Damian Sulewski - 24.09.2015

Bardzo podoba mi się ułożenie akordów pad'u w breakdownie. Niestety muszę się przyczepić do mixu, trochę nieprzejemnie się przez to słucha. A i brakuje mi tego acida, który zawsze występuje w uplifting trance.


RE: Paul Cry - Running Tortoise - hjugo - 27.09.2015

Cieszę się, że podoba się melodia :) reszta to już kwestia ciężkiej pracy. Mix jeszcze leży... z acidem ciągle eksperymentuję, ale nie brzmi to jeszcze tak jak powinno.