MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY L.G. - Poza Czasem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY L.G. - Poza Czasem (/temat-psychedelic-l-g-poza-czasem)



L.G. - Poza Czasem - L.G. - 11.09.2015

Witam.
Dawno mnie tu nie było i tak powoli będę sobie odsłuchiwał kawałki na forum, a nazbierało się tego <hmm>

Tak do odsłuchu kawałek który w założeniu miał być z gatunku psytrance, lecz jest za krótki i w sumie nie wiem pod co go podpiąć.




RE: L.G.-Poza czasem - OProject - 11.09.2015

No w końcu wróciłeś a tyle czekałem... :)
Psy trance to dobry wybór, od razu można wejść w ten bardzo dynamiczny transowy klimat połączony z psychodelicznymi dźwiękami (wyrywa z kapci) :D
Dla mnie super, ale jedyny minus to długość... jednak w prawdziwy trans można wpaść po 6-7 minutach :)
Brakowało mi twojej muzyki :)


RE: L.G.-Poza czasem - Castiel - 11.09.2015

Wszystko ok ale to przejście w 1:50 WTF ? trochę wybija z rytmu.

Po za tym dziwnym fragmentem kawał solidnego klasycznego trance'u :)

Ode mnie masz piąteczke :)


RE: L.G.-Poza czasem - Shabboo Harper - 12.09.2015

Podoba mi się tło tego utworu; nielicznie acz z "charakterem" dopieszczone (miękkie, poszczególne uderzenia Hi Hat'ów cudne). Tempo spore, solidnie wzmocnione świetnym, głębokim beat'em. Jest krztynę "nerwowo", psychodelicznie. 1:50, rzeczywiście... <hmm>. L.G, Twój "Poza Czasem" technicznie... majstersztyk, który mimo iż nie jest w "moim klimacie" odsłuchałam z przyjemnością. ;)


RE: L.G.-Poza czasem - L.G. - 12.09.2015

Dzięki wam za odsłuch i komentarze , co do 1:50 ogólnie ten zabieg zrobiłem celowo, aby słuchacz został wybity z tego co słucha i stwierdził tak jak Castiel WTF? xD
Pozdro.


RE: L.G.-Poza czasem - Stiopa - 12.09.2015

Lucek wróciłeś i to z kopytem. Kozak ten Twój trance, zwłaszcza napędzający roll bass :)
Świetny kawałek, tylko czemu taki krótki :P
Pozdro


RE: L.G.-Poza czasem - L.G. - 13.09.2015

Dzięki Stefan za odsłuch i komentarz.
Co do długości to widzisz, ostatnio robiłem trochę chiptune, dla koleżanki do prezentacji takie ma dziewczyna widzimisię, zresztą w tamtym roku też zrobiłem dla niej chiptjuny, no i jeden do jaro, a tego czego nikt nie chciał wylądowało na soundcloudzie. I jakoś tak się przyzwyczaiłem do krótkich utworów :P


RE: L.G.-Poza czasem - Druii - 13.09.2015

Jak na psyki, to dla mnie kick trochę za mało wyrazisty.
Te haty, co wchodzą w 0:39, za bardzo się wybijają.
Mi za to 1:50 się podoba, ale liczyłem na jakiegoś schizującego breaka albo przynajmniej zmianę akordu. Może jakby tam coś wstawić, to uzupełniło by tą krótkość utworu :)
Kwachy i brzmienia eleganckie.


RE: L.G.-Poza czasem - sule93 - 14.09.2015

Bardzo ciekawy utwór


RE: L.G.-Poza czasem - Zirds - 14.09.2015

Spoko kawałek, ale jak na Psychedelic trance to stopa jest za mało wyeksponowana - brakuje tego słynnego kliknięcia. Tak samo werbel jest zbyt cicho.
Ogólnie fajne powykręcane leady. Bas brzmi oldskulowo, wstawki-przeszkadzajki też robią swoje :)

5/5


RE: L.G.-Poza czasem - L.G. - 15.09.2015

@Druii ,@Zirds Z tą stopą zgadzam się, no ale jest jak jest, choć chciałem aby stopa brzmiała trochę inaczej aniżeli się to przyjęło w psytrance.
@sule93 Dzięki za odsłuch i komentarz.
Pozdro.


RE: L.G.-Poza czasem - Alex fat - 16.09.2015

Hejo. Mi w tym utworze pasuje wszystka , i ten pięknie zmasterowany mix , gratulejszyn. Fajnie ze wrociles. ;) pozddrowki


RE: L.G.-Poza czasem - OProject - 16.09.2015

Za każdym razem jak jest nowy komentarz to sobie wchodze i słucham :)
Bo nie dałeś downloadu! xd
Mało czyja muzyka mnie tak tutaj bierze ;)


RE: L.G.-Poza czasem - L.G. - 18.09.2015

@Alex fat dziękować za odsłuch :)
@Oldi masz już jest dostępny download, zapomniałem kliknąć w opcje xD


RE: L.G.-Poza czasem - Mat.Mor.Raw - 20.09.2015

Ten kawałek wciąga już od pierwszych dźwięków intro. Potem z frazy na frazę coraz bardziej się rozpędza.
Te fragmenty przychamowania, które rzekomo wybijają z rytmu, tylko jeszcze bardziej zaostrzają apetyt na kolejne porcje psychodelicznego szaleństwa. Ta opowieść toczy się spójnie, płynnie, dynamicznie i intrygująco od początku do końca. Właśnie dzięki krótszej długości, niż zazwyczaj w psy trance, ma się wrażenie uczestniczenia w barwnej muzycznej pogoni bez wytchnienia, po której z przyjemnością ma się ochotę zacząć odsłuch od początku. Nie ma tutaj zbędnych nut, ani przynudzania lejącymi się w nieskończoność arpeggiami.

Produkcja jest bardzo dopracowana. Aranżacje są zróżnicowane, rozbudowane, obfite w dynamiczne przejścia. Syntezatory brzmią miękkko, kwasowo, ale bez przesterowań i niekontrolowanych artefaktów, są przyjemne w odbiorze i płynnie filtrowane.

Ja w odróżnieniu od Oldscool Project, nie potrzebowałem download. Już po pierwszym odsłuchu dodałem sobie tego traka do soundcloudowej playlisty i strumieniuję sobie regularnie.

Utwór zrobił na mnie wielkie wrażenie i spokojnie umieszczam go obok takich klasyków jak Astral Projection czy Electric Universe.
Bez wahania wrzucam do działu: http://musicproducers.pl/temat-muza-ktora-aktualnie-robi-na-tobie-najwieksze-wrazenie-jeden-post-jeden-utwor?pid=96850#pid96850

Moja ocena 5/5.


RE: L.G.-Poza czasem - abyssMB - 21.09.2015

Bardzo dobry kawałek, ja wchodzę w trans już po 30 sekundach. Fajnie że wróciłeś :). 5/5


RE: L.G.-Poza czasem - Burning Car - 21.09.2015

Dla mnie bomba. Taka muza do filmu akcji np.: dwóch gości goni się w wąskich korytarzach :) tak jakoś mi się skojarzyło. A na serio-jak zawsze u Ciebie jest przestrzeń i super aranż. No i jest idealnie jeśli chodzi o długość kawałka. Nie za krótko . Nie za długo.


RE: L.G.-Poza czasem - Vistillus - 21.09.2015

Świetna robota stary!. Już nie mogę się doczekać kolejnych myślę równie świetnych traczków :)


RE: L.G.-Poza czasem - lovetrance01 - 23.09.2015

Bardzo dobry kawałek. Coś pomiędzy tech-psy. Rzeczywiście przydałoby się zrobić dłuższą wersję - może coś ciekawego jeszcze byś wymyślił. Jak na mój gust, dwie rzeczy możesz poprawić, a mianowicie zrobić mocniejszą stopę i jaśniejsze haty - tak jak brzmi crash. Utwór zyskałby dodatkowej mocy i brzmiałby agresywniej.
Ogółem jednak klasowa produkcja, porównywalna z utworem Stiopy z sąsiedniego tematu. Masz duży potencjał żeby coś osiągnąć w tym gatunku.
Pozdrawiam.


RE: L.G.-Poza czasem - L.G. - 25.09.2015

@Mateusz Morawski Dzięki Mateusz za bardzo rozbudowany komentarz.
@abyssMB, @Burning Dzięki pany za odsłuch i komentarz.
@Vistillus Dzięki i cieszę się że kawałek się podoba.
@lovetrance01 Widzisz ogólnie mam tak że, nie lubię wracać do zmieniania kawałków które uważam za skończone, przeważnie wychodzi mi wtedy straszna kaszana i track ląduje w koszu, zresztą jak prawie każdy. xD