MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL MAB - Old Western Theme - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL MAB - Old Western Theme (/temat-classical-mab-old-western-theme)



MAB - Old Western Theme - MAB - 22.09.2015

Hmm to chyba mój najbardziej przemyślany kawałek pod względem aranżu. Kawałek nie jest idealny ale... lubię go.



RE: MAB - Old Western Theme - Milan - 23.09.2015

Nikt nic nie napisał to ja napiszę. Tylko proszę nie brać tego poważnie bo nie jestem jakimś tam super muzykiem, jedynie lubię słuchać i czasem coś sam staram się wymyślić co jest dla mnie bardzo trudne. Ta muzyka bardzo pasowałaby do filmu kreskówka albo baśń . Gdyby miała lecieć w radiu to mniej leniwy słuchacz zmieniłby stację na coś ciekawszego. Dla mnie utwór się podoba .


RE: MAB - Old Western Theme - MAB - 23.09.2015

:) gdyby taka muzyka leciała w radiu to bym się zdziwił, że ją tam grają:)


RE: MAB - Old Western Theme - Abigail Noises - 23.09.2015

Jesteś strasznie odtwórczy - praktycznie każdy utwór jest podobny do siebie. Mało tego, wydaje mi się, że tytuły które dajesz maja sugerować dana epokę (tudzież jakiś klimat a'la fantasy). Jednak mało to ma wspólnego z epoką - w istocie jest to Twoje wyobrażenie i tylko tyle. Dobrze ocenił Cię T. Wróblewski w najnowszym EiS (gratuluję recenzji). W tym wypadku wstęp to jakiś barok a dalej faktycznie przewija się znany motyw westernowy - ale czy fajny? Mnie nie chwyciło - tak jak nie lubię jak orkiestra gra kawałki metalowe, tak podobnie Ty w swoim hermetycznym instrumentarium tworzysz swoje dzieła, które ocierają się o jakieś klimaty. Gdyby, a pewnie nie jeden już to pisał, te produkcje powiązać z jakąś grą, teatrem to wszystko w jak najlepszym porządku. Ciężko opiniować Twoje kawałki, bo jak oceniłeś jeden to oceniłeś wszystkie - ale to takie moje skromne zdanie.

MAB, wstawiasz utwór, komentuj też innych.


RE: MAB - Old Western Theme - MAB - 23.09.2015

Cóż, wychodzi na to, że się nie znam i nie umiem...lepiej, żebym już nie tworzył. Bo to odtwórcze. Ale dzięki za słowa prawdy.... Czekaj, czekaj... Wstęp barokowy? Nie mam więcej pytań.

I co złego w nadawania sugestywnych tytułów? Czy "jezioro łabędzi" miałoby lepszy odbiór gdyby nazywało się: "obora pełna świń"? Myślę że nie.

Dzięki za komentarz tak czy inaczej.
Ps może i jestem odtwórczy, wrócę jak odkryje w muzyce coś nowego i nowatorskiego:)


RE: MAB - Old Western Theme - Soundmaniaq - 24.09.2015

@Adam Wax Mab ma swój styl, większość jego kawałków to podkłady z gier RPG, myślę że to jego target. Natomiast mi się w nim dużo bardziej podoba ciemna strona ;), wykręcił parę fajnych dark ambientów.


RE: MAB - Old Western Theme - Cris - 24.09.2015

Hm... a ja nawet wiem czym mogłeś się inspirować przy komponowaniu. Motyw z 7 Wspaniałych, jest jak najbardziej klasycznym już legendarnym wręcz utworem, tylko pominąłeś w swojej kompozycji ważną rzecz : ten motyw aż kipi energią, przygodą, wiesz pogonie dyliżansami, strzelaniny w saloonach. Tam jest tego pełno, świetnie zagrana perkusja (swoją drogą wręcz użyłeś takiego samego perkusjonalium jak tam, czyli werble, timpani itd) która nadaje żywego galopującego drive'u. U Ciebie faktycznie można odnieść wrażenie (jeśli nie słuchało się 7 wspaniałych) że ten kawałek to jakaś mozolnie poruszająca się karawana, czy wóz jakiegoś ospałego ciamajdowatego maga. Gdzie ta energia i frywolność? Komponując faktycznie takie utwory, żeby one zabrzmiały dobrze trzymaj się jednak ram klimatycznych. Szybkie ostre stacatto przy sekcjach smyczkowych. Wystarczy jednak przesłuchać 7 wspaniałych (link podam dla ludzi poniżej) żeby poczuć klimat który chciał zbudować MAB. Tak jak mówię, trzymanie się ram klimatycznych pisząc konkretny utwór (który ma już sztywne ramy) pozwoli Ci hmm.. wygrać. Wybrałeś dość trudna odsłonę westernu, bo awanturniczo-przygodową.




RE: MAB - Old Western Theme - MAB - 24.09.2015

Cris, 7 to nie jedyna inspiracja. Lubię westerny więc na ten kawałek złożyło się więcej niż tylko 7. Nie zależało mi na jakiejś wielkiej energii. Ot lekka konstrukcja. Instrumentarium takie samo? No nie dziwne, skoro użyłem standardowego składu orkiestry symfonicznej:)


RE: MAB - Old Western Theme - Cris - 24.09.2015

Spokojnie MAB , pisze to co słysze, a że przy okazji się znam troszkę, to krytyka nie jest wzięta z "tyłka".


RE: MAB - Old Western Theme - Zirds - 24.09.2015

MAB.. bardziej Twój utwór pasowałby do gierki przygodowej typu Monkey Island :) Fajnie to gra. Ma jakieś korzenie skojarzone z czasami secesji w Ameryce Północnej, ale nie mógłbym tego porównać do brzmienia jakiegokolwiek utworu z repertuaru Ennio Morricone. Mimo to bardzo rozbudowany aranżacyjnie utwór.
Tak samo jak AdamWax gratuluję, że zostałeś w miarę dobrze odebrany w ostatnim EiS przez grono jury (ciekawe co by Kayanis powiedział - nie oceniał w tym miesiącu)

Mogę z czystym sumieniem dać śmiało 4/5 :)


RE: MAB - Old Western Theme - grom2015 - 12.10.2015

Mi to trochę pasuje do jakiejś komedii w klimacie westernu, ewentualnie bajki o podobnym klimacie, nawet jak ktoś wcześniej napisał do motywu jakiegoś ciamajdy jadącego karawaną. Taki przyjemny utwór, jeśli to chciałeś osiągnąć, to nawet Ci to wyszło :D