MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mayfire - Experimental Machine (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Mayfire - Experimental Machine (Original Mix) (/temat-mayfire-experimental-machine-original-mix)



Mayfire - Experimental Machine (Original Mix) - nullname - 22.09.2015

Witom ślązoków i innych goroli! Mam do zaprezentowania mój 'eksperyment' - chciałem się pobawić dźwiękami, poznać je bardziej - zaryzykować. No i chyba cel osiągnięty.

Nawet eksperymentowałem z photoshopem! A więc wstawiam artworka :)
[Obrazek: zv8rvnW.png]

No i czas na link do SC. Tym razem publiczny.


No to nic, zapraszam do odsłuchu :) Może lekko zajeżdża ostatnim kawałkiem ZOYO, ale nic nie poradzę że zacząłem taki wałek zanim o nim się dowiedziałem :/


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Dego - 22.09.2015

Twój eksperyment w mojej ocenie udany. Na duże uznanie zasługuje przede wszystkim break, który mimo, że brzmi mainstreamowo to buduje wspaniałą atmosferę. Następujący później drop brzmi tłusto i rytmicznie, co mi się bardzo podoba, pomimo tego, że właśnie w tym miejscu słyszałbym Big Room'owego tłuściocha rodem W&W. Technicznie bez zastrzeżeń z wyjątkiem jednego miejsca, które wpadło mi w ucho, a mianowicie:

1:43 - od tego miejsca do szczytu, filtr górnoprzepustowy na werblu robi za dużo hałasu.

Generalnie chciałem zwrócić uwagę na ten mały defekt, z uwagi na wysoki poziom aranżacji, który i tak na tle całości jest niczym kropla w morzu potrzeb.


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Shizzlematic - 22.09.2015

Break jest przyjemny, drop też mi się podoba. Wydaje mi się jednak, że stopa jest za bardzo wybita względem reszty. Tego bass/synthu praktycznie nie 'widać' w tym mixie ;P


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - nullname - 22.09.2015

Bass jest nieprzewidywalny w dropie . Ciężko było go opanować, przypadkiem wyszedł kiedy na banalny preset nałożyłem porządny przester. Kompresor na dole dosyć mocno jedzie i w efekcie trochę bass jest taki jak jest. No cóż.

Co do kicka - to propozycja znajomego - Masz rację, że względem reszty zbyt bardzo daje po uszach. Spróbuję później coś z nim zrobić.


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Revnotes - 22.09.2015

Najbardziej spodobała mi się perkusja, na prawdę bardzo ciekawe wariacje i dobór sampli, szkoda że przesadziłeś z górą, bo brzmi zbyt ostro. W słuchawkach nie będzie zbyt przyjemnie podczas głośniejszego odsłuchu, na monitorach jest jasno i znośnie. W sumie tam nie musi się wiele dziać w intro, a drumy i tak trzymają napięcie, to jest moim zdaniem dobra robota.

Gorzej wypada bassline. Jest mało słyszalny, niewiele odczuwalny, w dropie właściwie zginął. Ten przester jest fajny, ale przydałaby się jakaś podstawa, która sprawi że miks nabierze odpowiedniej wagi. Tak trochę smucę, ale dlatego, że pomysł jest bardzo dobry i aż szkoda nie wykorzystać potencjału.


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - nullname - 22.09.2015

Fakt, faktem że u mnie z słuchawkami ciężko, ostatnio zrobiłem wielki krok i zakupiłem pchełki jako odsłuch dodatkowy - jak wałek w praktyce wypada. 2 momenty są, gdzie musiałem ściszyć, bo wysokie dawały... W sumie - u mnie nie jest tragicznie. To jest taki chwyt - im więcej wysokich tym więcej pozytywnych opinii "wow! Clean mix!". I on zagościł głównie w spinnin'owych EDM'ach. Ja zrobiłem podobnie, żeby brzmiało głośniej i jaśniej i faktycznie mi się to udało.

Ale tak jak piszesz - lekko przesadziłem, choć - jak tak teraz sprawdzam z większym basem to wysokie w dropie lekko przykryło i jest przyjemniejsze :)

Właśnie małą poprawkę szykuję, na oko ale chyba brzmi lepiej. Zaraz się zuploaduje

//EDIT: Nie zuploaduje, jutro głębiej posłucham i zrobię te poprawki, bo to co teraz zrobiłem 'na siłę' brzmiało 3x gorzej.


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Shabboo Harper - 22.09.2015

W tej "szermierce" przeróżnych, złożonych (czasem zbyt stentorowych) dźwięków gdzieś w tle brzmi efektowny (!) Bass i delikatny synth a'la piano. Utwór jest ogromnie soczysty w efekty wszelkiej maści i przez to lekko "duszny". W moim odczuciu temat potrzebuje konkretnej "chwili wytchnienia" (jasny Break), jak również większej precyzji w separacji dźwięków. Mayfire/Nullname Twój "Experimental Machine" to z pewnością kawałek "z temperamentem"... Gratuluję :).


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - nullname - 23.09.2015

To teraz pytanie do jakieś pary uszu. Czy w kicku nie brakuje Wam czegoś w stylu 'high bass freq' ? Chodzi o ten mulisty bass. Zakres 75-90Hz

Tak się zastanawiam, bo spotkałem się z taką opinią i z własnych obserwacji też to powoli potwierdzam... coś na zasadzie testu w każdym pomieszczeniu. Reszta moich wałków to w łazience po uszach kick wali... A w tym słyszę tylko ten skaczący bass w dropie :O


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Crazy Noise - 24.09.2015

Pomysł ciekawy, ale ten bass w dropie jest za suchy. Dałbym go nieco ciszej, zwiększył sidechain żeby był bardziej "pompujący", stopa też by mogła być tutaj inna i pobawił bym się layerem żeby dodać takiej masywności. Break spoko jednak dałbym inną stopę niż w dropie... może jakiś soft kick. Build jest zbyt ubogi. Brakuje takiej wkrętki do porządnego jebnięcia. Po za tym ściszyłbym w nim snare. Ogólnie track ma duży potencjał więc życzę powodzenia przy dalszych pracach. Pozdro! ;)


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - nullname - 24.09.2015

Co do buildupa - faktycznie słabo z nim, 2-gi buildup już jest lepszy - ale skoro nadal... No to coś pokominuje.

Ze stopą faktycznie.. Rozesłałem po 'promocyjnych' kanałach wałek i otrzymałem na mój ukochany mail... wiadomość, która zawierała coś w stylu"not enough for support... " a później... jak poprawię kick to mogę słać ponownie :P

Więc... Czemu nie :)

Dzięki za opinię!

//EDIT: Świętujemy - 100 mądrych postów zdobyte!


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Alex fat - 25.09.2015

W pewnych momentach nieda się tego utworu sluchac. :) Jak bys uzyl dobrej kompresji , to na pewno by utwor został pewnie trochę zmiekczczony , ja robie tak ze najpierw podbijam wysokie o później kopresuje. :) pozdrawiam


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - djpatrick - 2.10.2015

wszystko jest dobrze jak dla mnie tylko ten bass , jak ktoś wyżej napisał ciut za suchy


RE: MAYFIRE - Experimental Machine (Original Mix) - Jeykop - 4.10.2015

Jak dla mnie, kawałek oczywiście na plus. Intro jest świetne, perkusja idealnie ułożona i ogólnie jest bardzo ciekawe. Przejścia między sekcjami bez zarzutu. Break mi się kojarzy z jakąś melodyjką z gry xd Przez co nadaje fajny klimat. Drop jest ok, ale dla mnie (xd) za mało w nim energii. Także według mnie bardzo dobry utwór...