MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mike Swirtoon - Spear - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Mike Swirtoon - Spear (/temat-mike-swirtoon-spear)



Mike Swirtoon - Spear - ZOOn'r - 1.10.2015

Witam :) Ukończyłem pracę nad swoim w sumie pierwszym lepiej zrobionym utworem z gatunku Jumpstyle, do Hardstyle pare elementów musiałbym zmienić. W dropie/refrenie nie chciałem za bardzo kombinować z melodią, bo była by przesadzona, ale mam nadzieję, że ten odcinek nie jest monotonny xD Oceniajcie, słuchajcie i dajcie znać co sądzicie! :D




RE: Mike Swirtoon - Spear - Shabboo Harper - 2.10.2015

Mike, powiem szczerze podoba mi się tylko (!) fragment: 1:01- 1:51. Jest "bajeczny" ^^; przesterowany synth i "anielski" wokal. Ten krótki, zdecydowanie zbyt krótki "odcinek" utworu "rozprasza" (przez chwilę) mrok ciężkich, "smolistych" brzmień... A potem? Cóż, potem jest cd. wątku typu "huczy-buczy" ;). Jeśli tak lubisz; szanuję Twój koncept...


RE: Mike Swirtoon - Spear - TanterStyleZ - 2.10.2015

Pomysł są koncepcja jest... Mi sie podoba ekstra....
Jednak Gdybym mial radzić osobiscie to powiem tak....bardziej przypomina to Hardstyle niż jumpstyle a szkoda bo jest klimat nadajacy sie na Jumpstyle...
Jednak za mało skoczny bardziej to raczej dobrze pędzi po Hardstyle niż skacze pod Hardstyle perkusja jest ale pedzi w raz z beatem...nie czuje tego charakterstycznego skoku pod bouncowaty Jumpstyle tylko bardziej pedzący rytymiczny HS.
To samo ze stopą za płaska na Jumpstyle moim zdaniem ..dobrym rozwiazaniem byloby stopa z grubszym "bouncowatym" basem.
To samo z predkością za szybko czuje tutaj zdeycowanie. 150 max
Sam wczesniej robilem Jumpstyle na 160 bpm haha jednak teraz nie ma takiej opcji 150 to max sądze miedzy 140-a 150 bym celował... Sam jestem w trakcie projektu Jumpstyle bo dawno nie dzialalem w tym zakresie.

Za całość dam 4 czuje różnorodność ciekawą melodie brak nudy natomiast te elementy ktore wymieniłem to moim zdaniem podstawa bo praktycznie każdy rodzaj dzwiekow moze byc uzyty jako motyw przewodni jednak skoczność tematu jest istotna tutaj.
Pozdrawiam i nowe wrzuty Jumpstyle potężnie mile widziane.


RE: Mike Swirtoon - Spear - Adamzzz - 7.10.2015

Przede wszystkim świetnie wyprodukowany kawałek. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dodatkowo wszystko w starym dobrym hardstylowym (jumpstylowym może też ale aż tak sie nie znam :P) klimaciku.
Co prawda zawsze mi się wydawało, że w jumpstylu ten ogon w kicku jest nieco krótszy przez co ma się poczucie tego 'skakania'. No i punch w jumpstylu jest zdecydowanie bardziej wyrazisty. Nie jak w hardstylach gdzie za punch może robić zwykłe 'kliknięcie' czy 'tok'.
Eniłej, ten kawałek nieco za bardzo zalatuje mi pod hardstyl. Wyszło z tego trochę coś a la 'hardstylowiec zabiera się za jumpstyl ale i tak wychodzi mu hardstyl' xd
Chrzanić, utwór jest kozacki i ma mnóstwo energii. Od strony technicznej jedyne co bym doradził to trochę przyciąć te najwyższe częstotliwości bo aż wszystko skwierczy a to nie dobrze dla misku końcowego.
Jeżeli chodzi o mnie 5. Oby więcej takich kawałków!


RE: Mike Swirtoon - Spear - Overtunerz - 18.10.2015

Czy tylko mi się melodia kojarzy z innym kawałkiem? :D


RE: Mike Swirtoon - Spear - ZOOn'r - 19.10.2015

Dziękuję za ocenę osobom powyżej :) niestety kilka dni temu padł komputer z całym fl'owym dobytkiem, więc nowe kawałki pojawią się za jakiś czas, ale odpowiadając pytaniem na wypowiedź kolegi powyżej - jaki kawałek masz na myśli? Przyznam szczerze, że czerpałem inspirację z Save Your Scrap For Victory ale nie słyszałem nigdy podobnej melodii :)


RE: Mike Swirtoon - Spear - Tibesti - 16.11.2015

1 minuta mi nawet siada.Na tych padach w przejsciu to stary te szumy od wysokich to az uszy mi potyraly. Popracuj nad masterem. Nutka troche za sucha calosc srednio. Jak chcesz w tym stylu robic to polecam posiedziec troche i zrobic jakiegos kicka swojego nu style cos tego