MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Numark Mixtrack II - odsłuch - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Numark Mixtrack II - odsłuch (/temat-numark-mixtrack-ii-odsluch)

Strony: 1 2


Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 21.10.2015

Witam serdecznie,
jestem nowy, trafiłem na to forum kiedyś parokrotnie i teraz, kiedy nabyłem swój pierwszy sprzęt, postanowiłem założyć konto. Temat dotyczy konkretnie kwestii podłączeń, moim problemem jest brak wiedzy na temat tego, jak poprawnie skonfigurować kontroler tak, by mieć jednocześnie odsłuch na słuchawkach i dźwięk w kolumnach, wiem jedynie, że potrzebny jest interfejs audio (do laptopa), ponieważ kontroler ma tylko wyjście USB i pytanie brzmi:
- czy wejście słuchawkowe i czincze wystarczą, żeby uzyskać odsłuch w słuchawkach i jednocześnie mieć dźwięk w kolumnach oraz jak powinna wyglądać konfiguracja, żeby wszystko działało?



RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Signe - 21.10.2015

To zależy czy twoje urzadzenie obsługuje funkcje direct monitor... Nie mam rozeznania w tym ale np moj interfejs Scarlett 2i4 ma ta funkcje i mogę słuchać na słuchawkach i monitorach jednocześnie z odrębnymi poziomami dzwieku.


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 21.10.2015

Direct monitor raczej przy nagrywaniu bardziej, tu nie jest konieczny. Na początek wystarczy Ci coś prostego np. Behringer UCA202, z niego sygnał przez RCA (czincz) na głośniki. Odsłuch w słuchawkach musisz brać z wyjścia słuchawkowego w laptopie. Potem to wszystko oczywiście musisz jeszcze w programie ustawić, w Traktorze jest to dość proste.


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 23.10.2015

To się wyjaśniło, bo ktoś mi polecił zakup ESIO MARA 22 XTU, ale też spoglądałem na ten Behringer UCA202 na początek, czyli też będzie ok to super, a czy mógłbyś jeszcze przybliżyć mi te ustawienia, jak powinny wyglądać?


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 24.10.2015

W Traktorze wygląda to tak: File -> Audio Setup i tam w audio device wybierasz asio4all (sterowniki te powinny być zainstlowane razem z Traktorem, jeśli nie to doinstaluj osobno). Potem przechodzisz do zakładki Output routing i tam w mixing mode dajesz internal, w output monitor ustawiasz wyjście słuchawkowe karty dźwiękowej w lapku, a w output master ustawiasz wyjścia Behringera. Instrukcja do Traktora jest do ściągnięcia w pdf, poszukaj sobie ;)


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 27.12.2015

Traktor, który posiadam nie pokazuje w sekcji Output karty usb, przez co nie da się ustawić odsłuchu za to działają małe przyciski CUE, które właczają i wyłączają odsłuch... Natomiast w VirtualDj wszystko się wykrywa i działa, tylko gdy na Master ustawiam oba kanały i sterownik ASIO, a na odsłuch USB deck 1 (mono) i chcę przełączyć z odsłuchu ponownie na ASIO, to nieaktywne są przyciski do tego - jaka opcja odpowiada za to, żeby to mogło działać?? Help Me
Błagam podpowiedzcie - jak to ustawić, żeby na słuchawkach był odsłuch a na głośnikach master? wpięte czincze audio-jack z karty do laptopa input - czincze audio-audio z output do wzmacniacza - słuchawki wpięte do karty muzycznej jak odgrywam to idzie wszystko i na laptopie i w słuchawkach i niefunkcjonują przyciski CUE
http://zapodaj.net/dfb9d2134a7bd.jpg.html


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 29.12.2015

W Virtualu musisz na pewno wybrać "two soundcards", tyle wiem bo go nie znam. Daj screena z Trakora z zakładki audio setup i output routing. I nie panikuj.


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 30.12.2015

Staram się, bo chyba już fiksuje z lekka :]

http://zapodaj.net/d955a1cd90e4c.jpg.html
http://zapodaj.net/241f18ddb4d27.jpg.html

Dodam jeszcze, że to jest na laptopie starym, w którym jest zintegrowana tylko,co do output poza tymi HD Audio Output nie widnieją inne, a zdaje się, że powinny być jeszcze od behringera prawda...?


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 31.12.2015

Behringer to pewnie ten "2 - USB Audio"... Wybrałeś ASIO w Audio Device i w output dalej masz tylko ten HD Audio?


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 4.01.2016

Tak, w traktorze tylko HD Audio widnieje a powinno być coś poza tym? Od wczoraj mam nowego laptopa, ale i tak jest ta sama sytuacja... Jak to powinno wyglądać tak właściwie, konfiguracja i funkcjonowanie odsłuchu?


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 4.01.2016

Ja mam kontroler z interfacem audio, Mixtrack Pro, wszystko na jednej karcie dźwiękowej. Daję na ASIO i przypisuję gniazda w output. Dziwne jest w Twoim przypadku to, że w polu audio device możesz wybrać ASIO i jeszcze dwa inne urządzenia, czyli Traktor jako tako widzi zintegrowaną i behringera. Czemu tego behringera potem nie ma w polach output to nie mam pojęcia...


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 4.01.2016

I tu tkwi cały problem... Zabieram się za lekturę, a może być tak dlatego, że mam kontroler bez interfejsu audio - werje pro mają w sobie czincze i wyjście słuchawkowe a z mojego jest tylko połączenie usb... Najlepiej byłoby sprzedać lub zamienić się z kimś i po sprawie. Wczoraj podpiąłem pod komputer i tam jak otworzę ustawienia ASIO to jest co prawda tylko HD Audio ale jest za to wiele kanałów do wykorzystania, a u mnie w laptopie dwa i co gorsza nie da się zmienić z stereo na quadro a czytałem, że to też ważne


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 4.01.2016

To najważniejszej rzeczy nie zrobiłeś... Odpal Help -> Start Setup Wizard, potem postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie... Masz manuala i ogarniaj http://www.native-instruments.com/fileadmin/ni_media/downloads/manuals/TRAKTOR_PRO_2_7_Manual_Englisch_2014_10.pdf


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 7.01.2016

Tak z innej beczki - jak w praktyce działa odsłuch na Twoim przykładzie? Opiszesz pokrótce jakie ustawienia masz, jak przełączasz na kontrolerze że masz w słuchawkach tylko jeden kawałek a drugi idzie na głośniki?


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 7.01.2016

Odsłuch na słuchawkach w Mixtracku poprawnie zmapowanym włączasz małym okrągłym guzikiem CUE ;) do każdego decka masz jeden, podobnie jak przycisk KEY (przy aktywnym utwór nie zmienia tonacji w trakcie zwalniania/przyspieszania tempa). Na środku masz pokrętła CUE GAIN oraz CUE MIX, pierwszy podgłaśnia odsłuch, drugi mixuje go z sygnałem z głośników. Na głośniki rzecz jasna idzie to co sobie ustawisz na faderech (lewy/prawy deck), a na odsłuchu możesz ustawić w sumie co chcesz, nawet dwa numery na raz.


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 10.01.2016

...


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 11.01.2016

(4.01.2016, 21:37)Kael napisał(a): Odpal Help -> Start Setup Wizard, potem postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie...



RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 12.01.2016

REWOLUCJA - ustawiłem odsłuch (trzeba było w ASIO uaktywnić USB Audio i się pokazały) teraz tylko przeszkodą jest poprawne zmapowanie kontrolera bo pomieszane ma funkcje np. przycisk przy decku CUE uaktywnia KEY zamiast aktywować słuchawki lub nie a o tym już nie ma w Start Setup Wizard... Pomożesz ten ostatni raz? jakaś konfiguracja? I tak już mam u Ciebie mega dług wiem (duże piwko) : ))


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Kael - 12.01.2016

No to elegancko ;) ale coś musiałeś źle zrobić w Wizardzie, w którymś kroku powinieneś mieć do wyboru z listy rozwijalnej swój kontroler. Jak go wybierzesz to zmapuje Ci wszystko poprawnie.


RE: Numark Mixtrack II - odsłuch - Bartoolb - 13.01.2016

Myślisz, że to tak? Bo ja próbowałem z zewnętrznych plików mam taki jeden, który funkcjonuje na komputerze poprawnie (działa funkcja scratch, efekty włączają się z osobna) jednak kiedy dam go na laptopie to nie pokazują się poszczególne funkcje w oknach czyli tj. nie przypisywał się do niczego i jest bez zmian... Ale spróbuję w domu z tym Wizardem jak pewnie słusznie mi radzisz :) Napisze wieczorkiem co z tego wyszło