MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Oldschoolowy trance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Oldschoolowy trance (/temat-oldschoolowy-trance)



Oldschoolowy trance - lovetrance01 - 21.10.2015

Siema.
Co jakiś czas robię trance'owy kawałek w oldschoolowym stylu i tym razem jest podobnie. Przyszła mi do głowy myśl, że może ktoś z Was również robi podobną muzykę - wiem, że tak bo słyszałem na forum - i moglibyśmy razem przygotować taką retro epkę.
Jest jeden label z którym trochę współpracuję i wiem, że są zainteresowani takim stylem. Sam wydałem już dwa takie numery u nich.
Nie mogę oczywiście obiecać releasu, ani czegokolwiek w ogóle, bo to już sprawa pomiędzy producentem a labelem, ale jest to jak najbardziej możliwe. Warunkiem jest oczywiście względnie profesjonalne brzmienie oraz mastering po stronie autora. Ewentualnie ja mogę go wykonać lub inny chętny. Label należy do tych z gatunku "dobre na początek", ale jeśli chodzi o wszystkie formalności, wszystko odbywa się bardzo sprawnie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę pisać w tym temacie. Pozdrawiam.


RE: Oldschoolowy trance - Rumush - 21.10.2015

Siemanko,

A co dokładnie masz na myśli pisząc w 'oldschoolowym stylu'? Osobiście mam nadzieję na goa trance, albo psychodeliczny ale nawet jeżeli nie, to jakbyś podzielił się jakimś utworem jako przykład, będę wdzięczny.

Dziękuję :)


RE: Oldschoolowy trance - Zirds - 21.10.2015

Psy, GOA, Full-on to nie są oldskulowe trance. Fakt są artyści, którzy grają w stylu klikającego kicka i starych syntezatorów, ale z drugiej strony w tych gatunkach liczy się bardziej kwasowość, szybkie tempo i surowy ostry bit.


RE: Oldschoolowy trance - lovetrance01 - 22.10.2015

(21.10.2015, 22:14)Rumush napisał(a): Siemanko,

A co dokładnie masz na myśli pisząc w 'oldschoolowym stylu'? Osobiście mam nadzieję na goa trance, albo psychodeliczny ale nawet jeżeli nie, to jakbyś podzielił się jakimś utworem jako przykład, będę wdzięczny.

Dziękuję :)

Tak jak Zirds napisał, bardziej niż gatunek liczy się oldschoolowe brzmienie. Poniżej zamieściłem kilka przykładów w różnych gatunkach. Zauważ, że wszystkie utwory mimio iż w różnych stylach, mają podobną budowę. Bębny, bas, pad, lead, kilka fx'ów i tyle.

Progressive trance


Trance



Uplifting



RE: Oldschoolowy trance - Tryglav - 23.10.2015

W sumie mógłbym posiedzieć nad tym projektem z którego nawet jakiś czas temu dawałem tu demo, trochę go może przerobić bo za dziwnie wyszedł jak na trance :D Takie coś pomiędzy Johnem Askew a Oakenfoldem :D


RE: Oldschoolowy trance - lovetrance01 - 23.10.2015

Jeśli masz na myśli "olabogacoznalazłem2" to jak najbardziej jest potencjał :D


RE: Oldschoolowy trance - Rumush - 23.10.2015

(22.10.2015, 9:12)lovetrance01 napisał(a): Tak jak Zirds napisał, bardziej niż gatunek liczy się oldschoolowe brzmienie. Poniżej zamieściłem kilka przykładów w różnych gatunkach. Zauważ, że wszystkie utwory mimio iż w różnych stylach, mają podobną budowę. Bębny, bas, pad, lead, kilka fx'ów i tyle.

No to ja zabieram się do roboty. Jak już będę miał się czym podzielić, to dam znać na PW.